Ako odučiť 6-mesačné dieťa od zavinovačky?

leazeziliny
8. jan 2023

Ahoj, viete mi prosím poradiť ako odučiť polročné dieťa od zavinovačky? Môže byť akokoľvek unavený, čaká len na zviazanie. V noci po kojení mi v postieľke zaspí aj bez, keď je ešte prispatý.
Skúšala som aj ručičkový spací vak, ale neúspešne.
Ďakujem

sovicka94
8. jan 2023

@leazeziliny Ahoj 🙂 verim ti ze ta to trapi lebo vsade pisu ze zavinovat sa ma max pol roka, moja osobna skusenost je taka ze som zavinovala do 8 mesiaca, samozrejme som raz za cas vyskusala ako bude spat bez nej a cuduj sa svet on zacal spinkat potom pekne aj bez nej bolo to bez trapenia mna alebo malickeho. Ale nebudem klamat riesila som to stale nechcela som uz mat zavinovacku lebo “ uz by ju nemal mat” ale som si povedala radsej vyspate a spokojne dieta ako unavene a nervozne. Jedine co som ja urobila ze som tu zavinocku dala potom krajcirke zvacsit nech ma rucicky volnejsie 🙂

lorin29
8. jan 2023

@leazeziliny tak to zo začiatku skus robiť tak že daj normálne do zavinovačky a akonáhle zaspi tak za takých 5 minút ju opatrne povoľ 😊ja som to tiez tak robila a potom si zvykla aj bez nej

rk123
8. jan 2023

@sovicka94 ono to nie je ze “uz by ju nemal mat”, ide o to ze dieta ked sa zacne pretacat na brusko tak ju treba odstranit. keby sa v noci pretocilo v zavinovacke kde ma zviazane ruky, nema sa ako zdvihnut, otocit a moze sa zadusit je to velmi nebezpecne.

ale k teme, proste zo dna na den nedat. u nas to bolo hrozne, trvalo kym si zvykla, boli sme totalne nevyspati.
niekto odporuca uvolnit jednu ruku na spanok a po tyzdni druhu. treba skusat a vydrzat

vm123
8. jan 2023

Teraz ma niektoré mamičky možno ukameňujú ale ja som syna nemala stále zaviazaného v zavinovačke len vtedy ak som ho ja alebo niekto mala na rukách inak bol stále rozviazaný a to som mala zas opačný problém že neskôr odmietal byť kdekoľvek akokoľvek zapnutý . A kedže nebol zviazaný nonstop tak sa naučil sám spinkať tak, že mal nožičky na široko a tým pádom sme nemali problémy ani s bedrovými kĺbami. 🙂

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vm123
8. jan 2023

@elizabet173 tak dnes už neviem čo môže človek napísať lebo niektoré mamičky sú na určité veci dosť citlivé

mamamasama
8. jan 2023

Ja sa len opytam, preco ma byt dieta v zavinovacke?

bolarazjedna
8. jan 2023

Mne zas odporúčali skúsiť začať zavinovať 6mesacneho syna, lebo v noci sa často budí, vraj potom sa budiť nebude.... Mne sa to nepozdáva, ale za pokus to stojí.
A keď som o tom diskutovala, jedna mamička mi napísala, že ona kým zavinovačka, budilo sa dieťa 1x, odkedy dáva spací vak, tak sa budí aj 6x. (samozrejme, nemusí to mat súvis, lebo v takom veku práveže sa dosť mení kvalita spánku).

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
doriiis
8. jan 2023

@vm123 ...moje deti neboli v zavinovačke ani raz v živote.

anavixy
8. jan 2023

@vm123 ved dieta by ani nemalo byt v zavinovacke, mozno ked pride babka alebo vacsie deti na navstevu a chcu “pestovat” a aj to tak do 3 mesiaca… polrocne v zavinovacke si ani neviem predstavit 🙈
Bud by som s tym razne sekla zo dna na den alebo skusala zavinovat stale volnejsie a volnejsie (kludne aj len do deky, plienky..) az sa nauci spat navolno…

vm123
8. jan 2023

Ono zavinovačka je dobrá vec ak sa niekto bojí keď ho chce na ruky tak malé bez nej vziať ale treba ho učiť spinkať aj bez toho lebo samozrejme že sa na to naučí pretože aj v bruchu je tak akoby zavinuté proste je tak zvyknuté ale na toto niekto používa aj hniezda do postielky

cyberk
8. jan 2023

ked ho das do zavinovacky aj ho este polohujes v postielke? na pravy/lavy bok?
ja som sice zavinovacku pouzivala len 2 tyzdne ale moja bola tak zvyknuta na to, ze spi na boku, ze ked zaspavala bez zavinovacky musela som ju ukladat hned na bok, do objatia mojkacika a dudel... a len tak vedela zaspat krasne......ak nebola na boku tak by mi nezaspala a rozculovala sa.. 🙂 6m by sa uz mal vediet pretacat aj sam, ale mozno keby mu zo zaciatku dopomozes tak by sa mu krasne zaspalo...
ak toto nie je tvoj pripad tak, co uz tu bolo spominame - po uspati jemne povolit viazanie to by som isto vyskusala 🙂 prip. ja som pouzivala deku a tym ju prikryvala... ono sa to vraj neodporuca, ze sa dieta moze udusit ak si zakryje ksicht nejak, ale ta moja bola zvyknuta na hru peek-a-boo a tym padom, ked mala nieco na ksichte automaticky si to davala rukami dole :D

sovicka94
10. jan 2023

@rk123 je urcite rozdiel v tom aku zavinovacku si kazda predstavujeme, este ma napadlo ze takato by mohla byt fajn ak chces ist na to postupne ak dieta este “potrebuje” byt zavinute a spi tak lepsie na zaspatie vies dat rucicky dovnutra a ak bude potrebovat vie si rucicky vybrat tym padom je aj bezpecna 🙂

mikella912
12. jan 2023

@leazeziliny my sme sa tiež dlho trápili pri dcérke ale proste to treba seknut nedať ju tam prikryt paplonom a odísť aj keď pôjdeš za nim aj 5x ho upraviť treba vydržať a nepolavit on zaspí.