Ako odučiť bábo škrabať ma pri zaspávaní?

cucuriedka
10. okt 2011

Maminky,
poradte prosim. Mam 9 mesacneho chlapceka, ktory sa ukludnuje skrabkanim - pri piti z flasky, ci zaspavani ma skrabka - moje nechtove lozka, v protismere rastu nechtov, respektive okraje nechtov... Podstrcenie hracky nepomaha, prekukne ma hned, inac ma problem zaspat.. a pri krmeni ho razne napominam ze nie, ale to sa naposledy skor rozrehotal nez by to zobral vazne... 😅
Co s tym?
dakujem

mirkacik
10. okt 2011

Ahoj.moj maly ma tiez 9 mesiacov 🙂 a robi pri kojeni presne to iste..najskor si skrabkal hlavu za uskom a teraz mne prsty..ja som si dala na krk najskor veeeelky nahrdelnik a neskor som si dala na krk hrubsiu retiazku a teraz sa hrava s nou

luciferkax
10. okt 2011

Môj to isté robí pri kojení, ale škrabe sa za ušami, alebo ma štípe, ťahá retiazku..... riešim to tak, že ho zaviniem do deky a je pokojný 🙂

annaopialova
12. okt 2011

ahoj moj maly ked zaspava tak musim byt pri nom a musi ma drzat za krk mam pocit ze nas potrebuju stale citit

ollako
12. okt 2011

MOj robil pri kojeni to iste , skrabkal sa za usami, musel nieco drzat, a raz sa mu zapacilo hrat sa s cumlikom ,stlaca ten sosacik... teraz zaspava tak, ze jeden cumel v jednej, druhy v druhej ruke a treti v puse 😝 prave uz prestavame kojit, tak to ho upokoji a aj ked sa preberie , dam cumlik do ruky a spokojne chrapka dalej

rolak
12. okt 2011

moja kráska má pri zaspávaní ľavú ruku vo svojej puse a pravú v mojej... keby som jej len ruku musela cucať,tak ok...ale ona ma škrabe po ďasnách, pod jazykom ako divá.... proste jej ruku vypľujem keď už sa to nedá zniesť a nedovolím je dať naspäť, niekedy to akceptuje,niekedy nie.... ale zvyká si pomaly, proste mu nedaj prsty na škrabkanie... keď ti to vadí.

neverendinglove
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elina313
14. okt 2011

daj si rukavice 🙂 také tenšie ...

mandragora22
14. okt 2011

aj moje dieta robi presne to iste. ma takmer 2 roky 😕 😕 😅 ked ruku stiahnem, tak sa bud prebudi z driemot, alebo este vobec nespi a rozculuje sa, ze preco beriem ruku... ja si myslim, ze u nas to bude este dlha cesta, kym s tym prestane 😀 😀 ale u nas to nerobi pri piti mlieka, ale VZDY pri uspavani.

adunka73
14. okt 2011

Holky,moje dcerka me misto skrabani na ruce skrabala jemne ve vlasech,pri piti z flasky,pri usinani,na uklidneni v ruznych situacich,proste nekolikrat za den i noc...drzelo ji to snad do 5 let od momentu,kdy jsem ji prestala kojit v 9.mesicich.Byla jsem z toho zlozvyku casem uplne blazen,nepomahalo nic aby prestala.Zazivali jsme ruzne vesele situace(me se ale chtelo brecet)kdy treba sedela venku v kocarku na vylete a pila kasi z flasky a ja jsem musela sklonit hlavu,aby na me dosahla a hezky drzet a cekat az se princezna najedla 🙄 🙄 🙄 .Nebo kdyz plakala,tak jedine zarucene pomohlo vzit ji k sobe na klin,ona hezky natahla rucku dozadu a uz mi procesavala vlasy...a byla potichu.Dnes je ji 9let,ale i tak si stale rada sahne a prohrabne mi uces,uz jenom ve srande,ale jsem na to alergicka po tech letech marneho boje,tak hned reaguju negativne.

zuzana1710
14. okt 2011

toto iste som si vsimla na dcere jednej znamej..bude mat 3 roky a ona zaspava s tym,ze pije caj z poharika so sosacikom a s druhou rukou si toci na vrchu vlasky...taky ritual..ale robi to aj ked sa ukludnuje po placi.. 😉

anjelik2509
14. okt 2011

ahoj, aj moja ma pri kojení škriabe, štípe, na krku, na prsiach, ťahá ma za uši.... niekedy jej rúčku odsuniem a poviem jej že to maminku bolí, alebo zatnem zuby a vydržím...väčšinou to robieva, keď mi zaspáva, takže si to odtrpím....😉

babo79
14. okt 2011

Cucu aj ja trpim ked uspavam..skrabanie vsade(nestiham strihat nechty)a kolko vlasov mi vytrhne 😖 😖 😖 asi nic neurobime..ja sa snazim oddalovat a nechavam na malom len ruku..zlate casi ked cez den spinkal v postielke..