Môže mať 4-mesačné bábätko pri sebe v noci plyšovú hračku na zaspávanie?

Zodpovedané
19. jan 2023

Dobrý deň,

môj 4-mesačný synček pri zaspávaní počas dňa rád drží nejakú plyšovú hračku. Na noc mu ju však nedávam, tak sa tlačí na mantinel postieľky. Tam chytá nakreslených medvedíkov a zaspí až potom.

Môže mať 4-mesačné bábätko pri sebe v noci plyšovú hračku na zaspávanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa pravidiel bezpečného spánku by dieťa nemalo mať v postieľke žiadneho macka. Respektíve po zaspatí by ho rodič mal dieťaťu vziať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas