Ako predĺžiť vieru na Ježiška?

alantroj
13. dec 2022

Syn ma 8 a rada by som ho este tieto Vianoce udrzala v tom, ze darceky nosi Jezisko. Registruje reci spoluziakov, ale zatial veri. Len mi povedal, ze bude sledovat, ci sme pri nom stale. Aby vedel ze tam darceky nedavame my. Mate daky prakticky tip, hack ako presunut darceky pod stromcek nenapadne? Zalezi mi na tom aby co najdlhsie mal detske vnimanie Vianoc. Prosim reakcie typu My to vravime detom uz v 5 rokoch nepiste....

mischap
14. dec 2022

@jarmilka86 môj je tiež tretiak a ešte verí🙂ale myslím,že je to už posledný rok. 17 ročný syn povedal,že ked mu nepovieme my, tak mu to povie on😀

gertrudaosem
14. dec 2022

@alantroj tiež by som to nesilila... Ako príde, tak bude.

maryetta
14. dec 2022

Zrovna v sobotu sme mali tuto temu s nasimi znamymi.
Oni to detom predlozili tak ze-kto veri prianie mu splni jezisko. Kto nie tak si musi kupit darceky sam.
Nooo a tento rok si vymysleli taku “hru”. Ze im Jezisko napise list kde napise ze darceky ukryl na istych miestach. A musia ich pocas dna najst a dat ich pod stromcek 🤩🎄

kvetinka75
14. dec 2022

@tosomja aj u nás to tak je. Aj čo si všímam, u viacerých. Veľa ľudí sa pýta čo si dostala od Ježiška alebo sa pochvália, čo im doniesol Ježiško. Aj keď vieme ako to je. Ale ak už dieťa niečo tuší, už by som mu to povedala.

sojorez
14. dec 2022

@alantroj Co ma spolocne viera na Jeziska s nosenim darcekov? Nase deti nikdy neverili, ze Jezisko nosi darceky. Akonahle bola dcera vo veku, ze chapala spojenie Vianoc, darcekov a Jeziska - a bola asi 3 rocna, spytala sa, ako je mozne, ze cerstvo narodeny Jezisko nosi darceky, ked jej par mesacna sestra sa nevie ani pretocit... A bolo vymalovane. Takze odvtedy je narodenie Jeziska darom pre nas a ten si pripominame obdarovavanim blizkych. A krasne na tom je, ze aj nas deti obdarovavali na Vianoce kresbami, vytvorenymi darcekmi. Podla mna, ak sa syn pyta a prejavuje pochybnosti, je nacase uviest mu pravdu. Krasa Vianoc spociva v niecom inom, nez v tom,kto nosi darceky pod stromcek.

gelory
14. dec 2022

Nemyslím si, že je nejak dobré ich v tomto nejak dlho udržiavať. čím neskôr sa k ozajstnej pravde dostanú, tak tým si myslím, že to môže byť pre niektoré až zbytočne veľké sklamanie

alantroj
autor
14. dec 2022

@lalenka33 toto neboli moje slova.

lalenka33
14. dec 2022

@alantroj moja odpoveď nebola adresovaná tebe, ale tým, čo to písali.

althejka
14. dec 2022

@alantroj my mame s 10rocnym prve vianoce bez "jeziska". Uz tie minule vedel a tusil,ale povedal ze chce este po starom vianoce. Takze sme to nehrotili ani jednym ani druhym smerom. Na jesen sa ma uz pytal priamo a povedali sme si to na rovinu. Ja myslim ze to rodic spozna na svojom dietati, kedy je pripravene a je fajn to prisposobit. A neporovnavat s inymi.

vilma7
19. dec 2022

Tak skúste dať keď bude na toalete, vo vani atď...vždy sa nájde situácia, kedy bude príležitosť. Stále vám v pätách určite nepôjde.
Alebo nech ide vyniesť smeti, alebo k susedom po niečo, atď. Fantázii sa medze nekladú.

saxana000
19. dec 2022

Najvyssi cas povedat pravdu.lebo aj ked to este tento rok zazracne uhras o rok Ti to splechne do tvare ze si ho vlastne klamala..a sama ani nevies preco..myslis ze sa mu tie darceky nebudu pacit len pre to, ze budu od Vas a nie od nejakej neznamej neidentifikovatelnej bytosti ktora z nicoho nic dokaze byt o pol siestej vo vsetkych Slovenskych domacnostiach?lebo maloktore dieta si predstavi to jezuliatko v jaslickach co nesie obrovsky mech s darcekmi ako Santa Claus.8 rocneho proste neoblbnes.Ze vianoce su o todine a laske a ze sa lubite navzajom a chcete aby l ten druhy bol stastny tak pre neho ptipravite darcek a ak bude chciet rada mu pomozes buduci rok pripravit darceky pre Teba ocina babku dedka surodencov a ze sam uvidi ze vacsiu radost ma prave ten kto darcek dava ked vidi ako sa ten druhy z neho tesi ako ten co darcek dostal..

lavinis
19. dec 2022

Nijako
Nechaj tomu prirodzený vývoj
Nie je dôležitejšie čo chceš ty

lunademonica
28. dec 2022

@alantroj aj plienky si ho nutila nosit co najdlhsie? Cas vytriezvet, o chvilu sa mu budu rovesnici vysmievat, ze veri na take nezmysly stale...