Ako reagujete, keď cudzí napomenú vaše dieťa?

el6
6. apr 2015

Stalo sa Vam, ze niekto cudzi napomenul Vase dieta? Ako ste reagovali?

bubelko
7. apr 2015

@pribinak ono podla mna zhadzovat si ho nemusela, stacilo ho chytit, zdvihnut a dat dole a povedat mu, ze sa nasedel dost a ze su tam aj ine deti a hotovo. 😉

pribinak
7. apr 2015

@popelka5000 keby ze si ty ucitelka tak by si tam ani nešla, lebo iný rodicia tam inak skákali do chlapíka, ktorý proste nebol schopný chlapca poriešiť!!!
Ani si nepipol! Proste chalan ho ignoroval tak ako ostatných !!!

pribinak
7. apr 2015

@bubelko toto skúšal iný otecko, chlapcom ani nepohol, ten bol ako prilepený

pribinak
7. apr 2015

@jana_eyre ako by si to riešila? On ignoroval všetko

terezka1947
7. apr 2015

@pribinak hm...co by som robila ja v tvojej situacii????zobrala ho na ruky a dala dole alebo ho inak dala prec z "cesty"ostatnym...ale neviem,co znamena-zhodila som ho 😕

a neviem ako si myslela to,ze tvoj syn ho kopol....ale ak ano-tak mojmu by som za take daco riadne capla po zadku,lebo uz nech je ako chce,dieta nemozem podporovat v tom,aby druhe kopalo a este ked mu priamo nic zle neurobil(teda,ze to nebola nejaka priama reakcia na pripadny kopanec od ineho dietata)
suhlasim stebou v tom,ze niekedy sa neda iba rozpravat a cakat a rozpravat a cakat-bohuzial deti su rozne vychovavane....
to my nezmenime
ale fakt sa mi tvoja reakcia az tak velmi nepacila-hoci,mozno ju opisujes inak a az taka kruta nebola 😅

popelka5000
7. apr 2015

@pribinak aby sa ti to raz nevypomstilo napadat cudzie deti ,ale tak kazdy si je strojcom vlastneho stastia

bubelko
7. apr 2015

@pribinak sorry, ale tak to ten otecko skusal velmi chabo. neviem, ale ked ty si ho dokazala zhodit a on ho nedokazal odlepit? to nema logiku 😉 dany otecko si skratka netrufol poriadne vziat cudzie dieta do ruk...
a inak, tak tam mali ucitelky, mohli ste to riesit cez ne priamo - ist za nimi a nech riesia.

ale uz je to bezpredmetne, kedze sa to uz stalo 😉

pribinak
7. apr 2015

@popelka5000 keby ze si matka, tak ti ini rodicia inak prehovoria do duše, tam to vrelo !!

Ako mam môjmu skolkarovi vysvetlit, ze chalan ma vývojovú dysfaziu? Lebo zrejme nemal, on sa tam tiez hral, ale asi ho to prestalo baviť a tak to muselo!!!!! prestať baviť svetlých

popelka5000
7. apr 2015

@pribinak hanbi sa

jana_eyre
7. apr 2015

@pribinak ako by som to riesila som uz napisala v prispevku, na ktory reagujes..

pribinak
7. apr 2015

@popelka5000 ja som ho nedobila do krvi!!! Druha vec je, ze ak by tam bol rodič toho Matejka tak by si mala asi iný dohovor od ostatných

Ako by si to ty riešila? 10ty pohovor v poradí? Ci zaspievala ďalšie 2 pesničky? Kupila mu čokoládu, aby konečne zišiel dole?

pribinak
7. apr 2015

@popelka5000 však nápis co by si urobila ty? Hlavne, aby to malo aj nejaky výsledok

prasiatko30
7. apr 2015

@bubelko to nebol otec to bol ucitel - cize sa bal moznych mozno aj pravnych dosledkov svojho konania ak by konal co i len trochu tvrdsie 😒

lalaboo
7. apr 2015

@pribinak ja som tym len chcela povedat, ze davas svojmu dietatu vzorec spravania, ktore on povazuje za spravne. ak si myslis, ze tvoja reakcia bola stopercentne opravnena, tak potom ti asi prekazat nebude, ak tvoj syn bude v podobnej situacii reagovat rovnako, aby dosiahol svoj ciel.

a je tazke povedat ako by som to ja riesila, to by som musela tu situaciu zazit, no urcite viem, ze zakazdym sa snazim reagovat tak, aby som bola vzorom pre moje dieta

pribinak
7. apr 2015

@jana_eyre ale ved píšem, ze proste Matejko ignoroval akúkoľvek výzvu, aby zišiel dole a ked ho skúšali stiahnuť tak nic

lalaboo
7. apr 2015

a ten chalan si zjavne naramne uzival zaujem vsetkych okolo, tak ja by som ho odignorovala - rovnako ako on odignoroval vas. rychlo by ho to preslo.

pribinak
7. apr 2015

Na dovysvetlenie, ten učiteľ pred ním neklacal na kolenách, jeho reč bola dost dôrazna, ale MATEJKO prdel na neho

pribinak
7. apr 2015

@lalaboo deti sa chceli šmýkať

pribinak
7. apr 2015

@lalaboo ja sa tiez snažím byt vzorom, ale tento krát sa to inak nedalo, tiez neriešim štandardne takto situácie

skoricaxx
7. apr 2015

tazko sa tu vyjadriť, záleží na tom čo robí, ja väčšinou napomeniem skor a ešte druhý kričia že to nevy 😒

rebekamarcusko
7. apr 2015

@pribinak urcite by som to neriesila tak agresivne a este to ospravedlnovat..deti maju svoje muchy a niekedy nepocuvaju nikoho.normalne by som ho dala dole a urcite by som svojmu synovi povedala..ze deti sa nekopu.kvoli tomu,ze sa nemohol smyknut. ty si dospela,to dieta nie je tak mudre ako ty. ale este napisat..ze zhodila som ho dole. urcite by sa ti bepacilo,keby zrovna tvojnu dietatu sa nechcelo ist dole a nejaka matka ho zhodi na zem a este jej dieta do toho tvojho kopne.zas odtial potial. trebalo ho dat normalne dole a vysvetlit mu,ze sa to.nerobi. ak by si to skusila tajto,nikto by ti nic nepovedal.tj moj nazor

pribinak
7. apr 2015

@rebekamarcusko asi si necitala poriadne, pisala som viackrát, ze ho skúšali slušne dat dolu a nepodarilo sa! Ten tam bol Jak prilepený, ale škoda, ze si tam nebola, mohla si asi 10 deťom vysvetlit, te nebudú sa hrať, lebo iné dieta ma svoje muchy a koniec, mizno za hodinu zlete MATEJKO dole s zatiaľ si trhnite

Keby moje dieta robilo nieco take, te blokuje ďalšie, kazí hru a este bude drzo a hrdo pozerať na oblohu, razom by bol dole hneď

rebekamarcusko
7. apr 2015

@pribinak radsej by som odisla ako cudzie dieta zhodit.ale to som ja. ja som len povedala svoj nazor.urcite ho nebudem zhadzovat a nebola by som na jeho urovni. citala som poriadne.treba ho dat nasilu doke ale nie zhodit.to uz kde sme aby dospeli ludia zhadzovali deti.ale dobre beriesim,nebuden sa tu odrana dotahovat.ak to bolo podka teba spracne nikto ti to neberie.mne by sa to.nepacilo a neurobika som to.bola som vuac krat na zeleznej viem ake tan deti su. mne tiez minuke do.mojhi dvojrocneho syna zhodili a pritom ho videli,co som mala dojst za tymi detni a zhodit ich tiez?nie povedala som nech davaju pozor a odisla som inam

pribinak
7. apr 2015

@rebekamarcusko odišla? To je aky vzor pre dieta? Aj moj škôlkar uz chápe, ze chalan to cele pokazil a teraz provokuje a ma všetkých na háku
Žiadny rodič neodchádzal, proste deti sa chceli hrať a ten jeden to kazil

moniciak
7. apr 2015

Nestalo, vždy zareagujem skôr ja 🙂

rebekamarcusko
7. apr 2015

@pribinak
urcite lepsie ako ho nechat kopnut.povedala by som synovi..ze prideme neskor.preboha ved to su deti,nic sa nikomu take nestalo.radsej synovi poviem..ze sa pojdeme zabavat inam ako sa tam dotahovat.

atreyu
7. apr 2015

@pribinak CHORÉÉÉ správanie od teba...treba si uvedomiť , že niektoré deti proste nerozumejú čo sa od nich chce...poznáš pojem dysfázia?!?!?deťom treba vysveťlovať a vysvetľovať stále dookola kým pochopia nie chytať za bradu a kopať do nich!!a tvoje dieťa nechať takto ubližovať inému no otras!!!!by som chcela vidieť ako by bolo tebe na mieste keby to bolo tvoje dieťa!!!

petrofka
7. apr 2015

Pokial napomenie dieta niekto cudzi, asi mu nieco vadi. Nema zmysel sa hadat, pokial teda nejde o nejaky krik. Vtedy by som cudzieho usmernila, ze moze svoje poziadavky adresovat a mne a mozeme si to vydiskutovat. Problem by som videla iba v tom, keby sa mi dietata dotkol fyzicky.
Ak je niekto predrazdeny, tazko je s nim komunikovat a zacat sa s nim hadat je ako hadzanie hrachu o stenu. Nic tym nezmenite, iba vy sa zbytocne nastvete a nechate vyprovokovat. V neopravnenom pripade by som sa otocila k dietatu a povedala mu, ze ujo\teta mal asi zly den a pojdeme kusok dalej.

bubelko
7. apr 2015

@prasiatko30 pisala, ze to skusal nejaky otecko... ucitel tam nebol - len priatel ucitelky ci co, ak som to spravne pochopila a ten motivoval k spevu...

moniciak
7. apr 2015

@pribinak Ty si iná nerváčka 😀 To by som na verejnosti nespravila ani môjmu dieťaťu, výprask by som si nechala na doa a určite nie cudziemu!!! A už vôbec by som dcérke nedovolila, aby niekoho kopala, veď čo také ten chlapec robil??? Tvoja reakcia by bola primeraná keby možno po iných hádzal petardy... Ja neviem, ale tak robíš reklamu aj sama sebe