Ako reagujete, keď cudzie dieťa robí zle vášmu?

21. mar 2023

Maminy, ako reagujete na situaciu, ked cudzie dieta robi zle Vasmu dietatu? Dnes na detskom ihrisku som ostala trocha zaskocena, chlapcek sa hral v pieskovisku so svojimi hrackami, prisiel tam aj moj syn so svojimi, chlapec si pozical nase hracky, a ked si chcel syn pozicat tie jeho , tak si ich schoval spolocne s nasimi do piesku ..nakoniec moj maly vyfasoval este aj piesok medzi oci, na co som uz zhukla na chlapca, ze to nesmie, syn uz potom nechcel ist do piesku tak som rázne povedala kludne pod, chlapec uz viac nehodi piesok ...akoze ja viem su to banality, ale ako ukazat dietatu ze sa ma branit,... Neviem reagovat na toto

vilma7
21. mar 2023

Nie každé dieťa sa brániť vie alebo chce.
Aj moje boli také, že sa sami nevedeli ubrániť, takže som vždy zasiahla ja, keď to bolo potrebné.
Chlapcovi by som povedala, že si môže požičať naše hráčky, ale nech ak on svoje dá.
Ak nie, naše beriem a nepožičiame ani my. Ale normálnym tónom som rozprávala.

basulaak
21. mar 2023

ak mojmu niekto ublizuje, doslova fyzicky ublizuje, tak zrucim jak tiger. Vychovavam aj cudzie a vzdy budem. Zatial sa mi to stalo len raz. Ak si len nechce dat hracky a podobne blbosti, neriesim.

deti95060810
21. mar 2023

tiež by som zhúkala...
keď mala dcéra asi 2 roky na kúpalisku ju topila staršia slečna cca 5 r...
moja sa skoro utopila , lapala po vzduchu, bola vystrašená...
tak som nahučala po neznámej malej slečne, že viac do vody nešla... skoro mi decko utopila - a rodičia nikde ... to som vôbec nechápala

basulaak
21. mar 2023

@deti95060810 takej by som aj vypalila. Nech jej mamka pride mi povedat. Boze toto je hrozne.

basska_b
21. mar 2023

Ked je moje dieta v bezbrannom veku, tak 1-2-3 roky, sikanovat si ho nenecham. Raz nejaki chalani 7+ namierili gulickovku na moje 2rocne dieta, riadny bordel som tam narobila, pratali sa prec. To bolo v podstate jedinykrat, ked bolo treba zasiahnut. Ked vidim, ze je tam nejaky agresor, v podstate rovesnik, ktory ani nerozumie, co mu vravim a jeho doprovod ma tiez v pazi, volim odchod z ihriska a detom vravim, ze s takymito detmi sa nehrame. Naucili sa take spravanie odsudit a aj sa branit - pri hadzani piesku, vytrhavani hraciek vzdy som zasahovala ja aj mamicka z druhej strany a vysvetlovali sme...

sona96
21. mar 2023

To, že nechcel požičať svoje hračky by som neriešila, nie je to jeho povinnosť, ale ja by som zakročila už keby išiel niekto schovávať naše hračky. Pekne by som mu povedala, aby vrátil naše hráčky, lebo cudzie hračky sa neschovavaju a môj syn sa už s nimi chce hrať. A na ten piesok v očiach by som reagovala podľa toho, ako by reagovala druhá mamička, ak by ho ona za to vyhresila, už by som to neriešila, ak by to ignorovala, alebo si to nevšimla, vyhresila by som bez problémov aj cudzie dieťa.

zuzkaa1991
21. mar 2023

@deti95060810 ma zaujíma ze kde ste boli vy ked topilo vase dieta 2r kedze moju 2r som nenechavala samu bazene nikdy vzdalenu....a.ked.5r tiez nenechavam samu ale dovolím jej ist samu chodiť po bazene

deti95060810
21. mar 2023

@zuzkaa1991 hneď vedľa bazéna... to bol malý, detský bazén...malá slečna dcére držala hlavu pod vodou, alebo ju ťahala za nohy...
preto som po upozornení na slečnu aj navrieskala... možno jej to pripadali vtipné, neviem...

lily14
21. mar 2023

Ja tiež vždy zasiahnem,aj včera sotil môjho jeden chlapček.akoxe stane sa ale.ked to je naschvál nenechám to tak!

zuzkaa1991
21. mar 2023

@deti95060810 chapem ale si neviem predstaviť cudzie dieta tak sa "hrat"boooze akoze fakt ze tak nechaju svoje dieta(myslím rodičov 5r) len tak bez dohľadu ze si nevšimli zedaco zle dieta ich robi ale o tom svedci asi výchova

lenkakamen
21. mar 2023

A jeho draha mamicka bola kde? Ked vidim ze jeho matka nezasahuje zasiahnem veru ja..netreba sa bat..ide o vase dieta...ja vtedy nepoznam hranice.

anjelicek26
21. mar 2023

Vo veku do troch rokov si dietatu "za zadkom" a riesis konflikty za neho...este si to nevyhada... zasiahnut idealne, ked sa to dieta lopatkou natiahne a nie az ked je piesok medzi ocami... male deti su proste impulzivne.

autor
21. mar 2023

@lenkakamen Jeho mamicka stala vedla s dalsou mamickou kecali, ona to nevidela, len pocula mna ako som zhukla že nesmieš hadzat piesok ..potom mu len povedala ze,, Nesmieš '' a kecali dalej ..

autor
21. mar 2023

@anjelicek26 sedela som pri noich, ani neviem ako a uz mal piesok na tvari, sekunda.. on ani nie lopatkou , to mu rukou šmaril

michaela412
21. mar 2023

Moja malá minule v parku, bola na takej balančnej kladine, je jasné, že tam môže byť len jedno dieťa, lebo keď na opačnom konci si na to stúpi ďalšie dieťa to vpredu potom nadskočí a spadne. Bolo tam aj iné dievčatko, vravím nahlas mojej, že keď je tam dievčatko musí počkať kým zíde dolu. Moja počkala vyšla na kladinu a to dievčatko surovo rýchlo pred moju vyskočilo na kladinu a veselo si cupkala. Tak moja stála a čakala čo sa udeje. Mama toho dievčatka vedľa mňa a ticho sa dívala.

zuzuliennka1
21. mar 2023

a kde vobec bola matka toho cudzieho dietata? nezasiahla nijak?

titla
21. mar 2023

Upozornim, zasiahnem. Ja mam 3,5 rocneho chlapceka, on vacsinou zamrzne pri utoku cuzdieho maleho "agresora". Samozrejme zalezi o ake stare dieta sa jedna. Ked sa k synovi dotmoli rocne dieta a vezme mu lopatku z ruky, tak vysvetlim, ze je to este babo, pod najdeme si nieco ine - vacsinoi su u nas na ihriskach erarne hracky, pripadne ppziadam rodica ak sa jedna o nasu hracku, nech nam ju vrati. Ale minule prisiel k nemu cca 5 rocny chlapec a vythol mu z ruky bager s ktorym sa hral. Tak som chlapcovi pre zmenu vytrhla bager z ruky ja, vratila ho synovi a pekne vysvetlila, ze hracku mal prvy v rukach niekto iny a ak ju chce, musi si pockat. Alebo ked sa cez decke ihrisko plne batoliat prehanali na kolobezkach cca 12-13 pubisi, tak som im razne vysvetlila, ze na podobne aktivity maju urcenu inu plochu a tam mozu niektoremu s deti skaredo ublizit. Ale usmernujem predovsetkym spravanie svojho syna - nedovolim mu hadzat piesok, brat detom hracky, predbiehat sa a pod. Vysvetlujem a opakujem.

sense
21. mar 2023

Moja bola tiež taka.... A vtedy som zasiahla ja... Co sa týka požičiavania hracie to som neriešila ka som mojej vysvetlila ze ak chce požičať môže ale nemusí a rovnako treba aj rešpektovať ak nechce ten druhy požičať ale ubližovať dieťaťu som si nenechala a ak neriešil rodič dieťaťa tak ja som riešila. Tiež som raz zhukla tak na jedno ze aj matka hneď príbeh la. Lebo najprv doslova bilo iné deti aj moju a najprv som zakrocila s kľudným hladom ze nesmie byť iné, na to sa to malé chytilo piesok a hodilo do mňa a vtedy som zhukla a to som kľudný človek a matke toho decka osm povedala nabudúce to bude oko za oko zub za zub. Potom prestali chodiť na ihrisko resp viac som ich tam v čase keď sme tam boli my nevidela

martinka13
21. mar 2023

Nuž keď ho nevie vychovať rodič, vychovávam ja aj cudzie. Zareagovala si podľa mňa správne.

liloastitch
21. mar 2023

Občas konflikty riešim aj ja, syn je plačko on sa rozplače a nechá to tak. Ale nechávam aj jeho nech sa trošku snaží brániť. Riešim hlavne keď sú agresormi väčšie deti.. a nemám problém ani zdvihnúť primerane hlas.. nedávno sme prechádzali po námestí a nejaké decká tam pľuli sladené guličky z nápoja po ľuďoch. Spŕšku som schytala aj ja , syn a ešte aj kočík .. okríkla som chalanov či sú normálni, na čo mi jeden odvetil " sory pi*a" tak som sa otočila vrátila ku chlapcom , toho jedného frajera chytila za ruku a nechcela som ho pustiť kým mi z telefónu nevytočil mamu, musel sa priznať čo robil aj čo povedal a potom som to nechala tak. Vtedy ma už muž sprdol, že som to neprimerane riešila, ale veľmi ma to nahnevalo. Chalani mala 9/10 rokov

sheila121
21. mar 2023

Ešte sa mi to nestalo, ale asi by som bola napalena do biela, keby sa niečo také stane. Ja by som to ale riešila s rodičom. Nebudem sa doťahovať s dieťaťom

evivb
21. mar 2023

Reagujem, a "vychovavam" aj toho druheho, ak matka sa nevie ozvat. Mna to nezaujima, co a kto si bude mysliet. Samozrejme vsetko s kludom.

mikadooo
21. mar 2023

Asi by som reagovala rovnako. Ak iné dieťa ubližuje môjmu, alebo sa chystá, tak sa snažím mu v tom zabrániť (ak stihnem - napríklad chytiť ruku, alebo postaviť sa medzi nich a podobne). V tomto prípade by som asi tiež zhúkla na to chlapča a následne hračky môjho dieťaťa by som z piesku vyhrabala, povedala chlapcovi to sú naše hračky, takže si ich vezmeme teraz späť a vrátila by som ich synovi.

srferreira
21. mar 2023

Chvalabohu sa nam take nieco stalo iba raz. Starsi chlapec,mohol mat tak 4 roky, nas mal rok a pol. Boli sme na dovolenke, nas sa tam hral v lobby v detskom kutiku, a chlapec k nemu prisiel z nicoho nic ho zacal buchat po hlave. Celou silou. Chlapcovi som chytila ruku, a prstom pohrozila a vysvetlila mu, ze sa to nesmie. Neviem ci mi rozumel, ale pochopil urcite lebo sklonil hlavu. Rodicia boli vonku a videli to cez velke presklenne okno. Na nas tak kukli z boku, my sme sedeli pri kutiku, tak trosku vzdialene. Asi sa aj hanbili, zhabali chlapca a odisli. Ja si syna branit budem, a obzvlast, ked ho niekto bude bit, alebo mu inak ublizovat. Ved taky maly este nevie. Ked uz bude vediet, nech si riesi, ale nie bitkou.

lilyianka
21. mar 2023

Ja tiež zakročim keď vidím,že sa nášmu robí zle. A pravdupovediac v škôlke na chodbe som tak musela urobiť už párkrát,keďže tieto moderné matky majú totálne u riti. Samozrejme najprv upozornim dieťa,ak nič tak zdvihnem hlas a keď stále nič tak už vravím matke. Ale väčšinou majú f ...

andrejka1974
21. mar 2023

Samozrejme ,že zakrocim a nie raz som nakricala na druhé dieťa a samozrejme aj keď moje niečo spravili tak som to riešila tiež milujem také matky čo deti ani nesledujú a keď na ne nakricis tak sa pustia do teba že čo po jej dietati hucis

nwnw
22. mar 2023

Uz rucim aj ja a riadne. V lete mojho mladsieho sotil zakerne tiez taky krpec do blata ale na kompletku. Zdrapila som toho chlapca skor nez ujde a pytam sa ze preco to spravil "LEBO" a uz to slo.. prisla mi vynadat babka, mater, teta a daky chla ze co robim ich synovi. Samozrejme na nejake argumenty ze maju nevychovane detsko nereagovali, lebo oni to "nevideli". Bezne v dnesnej dobe ze sedia klebetia piju a nevedia ani kde maju deti. No a moji tychto nevychovancov dosliva pritahuju.

zorkahorka
31. mar 2023

Niekefy je dobre, ak matka upozorni cudzie dieta. Berie to inak ako od svojej mamy, takze si reagovala podla mna dobre