Ako ste riešili cestovanie dieťaťa v postieľke v spánku?

franti
13. feb 2007

ahojte! mam rocneho syna, ktory cez den spava v postielke. aj vecer mi pekne zaspi v postielke, ale po takych dvoch, troch hodinach sa v nej zacne natolko krutit, ze si neskutocnym sposobom bucha o mreze hlavicku. mame v postielke aj taku tu farebnu vypln, ktora sa priviaze o mreze, ale velmi to nepomaha. niekedy su to take rany, ze to maleho budi, mna samozrejme tiez az to nakoniec nevydrzim a dam ho do nasej postele. tam sa krutit moze, do nicoho nenarazi. chcem sa spytat, ci mate aj niektora z vas skusenosti s cestovanim dietatka v postielke a ako ste to vyriesili, ci riesite? mam strach, ze si maly tym buchanim ublizi. a tiez ze si az privelmi zvykne na nasu postel a uz nebude chciet spinkat vo svojej.

vilki
13. feb 2007

ahoj, aj moj to robi.ma osem mesiacov a zacal "cestovat" asi pred mesiacom.
cez den to nerobi, len v noci.robim to iste ako ty, ked to uz nevydrzim tak si ho prelozim k sebe.lenze to musim urobit barikadu na konci postele s paplonu lebo minule mi uz lezal pri nohach. 😅

korki
14. feb 2007

Ahoj,je mam skoro 16 mesacneho syna a toto mi robi uz velmi davno.Cez denny spanok je to v pohode,ale v noci...Niekedy spi kludne,ale som zistila,ze ked mu isli zubky,alebo mu nesadlo jedlo,alebo mu je velmi teplo,tak sa prehadzuje a premiestnuje sa po postielke.Moja rada je asi taka,pokial mate okolo postielky makky "mantinel"tak sa im nic nestane.Treba to ignorovat,lebo mozno si robia lepsiu polohu na spanie.Napr.nas Adam spi celu noc na perinke a pri pokusoch o zakrytie sa hned odkopal a bol nekludny,lebo som ho asi vyrusila zo spanku.Tak ho radsej lepsie obleciem a necham ho tak.A treba sa zamysliet,ci im nejdu tie zubky,alebo ci nezjedli vecer nieco co by im vadilo.Maja

kamilecka
14. feb 2007

Ahoj Franti,

co tak dat na jednu aj druhu stranu vankuse? 😉 Viem ze to tak robila moja mamka pri mne a velmi to pomahalo.Vyskusaj 😉

nici
14. feb 2007

ahojte,
no ja mam 14 mesacneho syna a spava od 5 mesiacov s nami....ale aj tak cestuje po posteli a my dvaja s muzom sme uz neskutocne nevyspati....a skusala som vsetko, obmedzila som mu cukor cez den, obliekam ho lahko - i tak sa odkope, hladny nie je urcite, smadom to nie je a zubami tiez asi, kedze to robi kazdu noc....niekde som citala, ze to moze byt aj tym,ze su deti prilis hyperaktivne a ze to moze byt tym,ze sa im v noci zda vsetko,co cez den prezili a ze ich teda treba asi take dve hodiny pred spanim ukludnit....i ked u nas to tiez nejako nepomohlo....
ale mozno vam pomoze....to co som tu napisala...treba vyskusat...

snilko7
14. feb 2007

babenky tak vás poteším ja mám 2,5 ročného syna a ten ešte stále cestuje po postielke...teraz už spáva na válende, ale museli sme mu dokúpiť zábranu, lebo stále padal na zem ako sa v noci otáčal - mnohokrát keď ho idem skontrolovať, vidím že spinká krížom na posteli poskrúcaný ako paragraf 😅 😎

franti
autor
14. feb 2007

ahoj kamilecka,
no neviem, ale postielka ma styri strany a moj maly si pri buchani hlavky vystrieda doslova vsetky styri ☹ . keby som mu ich oblozila vankusmi, tak by mu vela miesta v postielke neostalo. moj manzel povedal, ze by sme mu mali na spanie zariadit miestnost aku mavaju v blazninci aby si blazni neublizili, celu z makkeho materialu 😉 😀
ale diky za rady babenky.

kamilecka
14. feb 2007

Franti ved nemusis davat perove velke vankuse ale take tensie a pevnejsie. 😉

franti
autor
14. feb 2007

no urcite vyskusam vsetky rady, co ste mi tu napisali.

leak
14. feb 2007

Ahojte, mám 1,5 ročného syna a tiež cesuje po posteli. Väčšinou si nožičky strčil medzi drevá na postielke a skoro si vykrútil nohu alebo ruku, tak sme mu dali dole bočnú stenu z postielky. Máme postielku hned pri posteli a teraz sa mi zgúla na moju postel a spáva s nami. Niekedy sa tak váľa, že ja alebo manžel ideme spať do obývačky.Myslíte si, že to tie deti prejde?bojím sa, že ked ho dám do normálnej postele pre jedného, že bude každú chvíľu padať a budem mu musieeť dávať zábrany. 😖

yanikovamamina
17. feb 2007

Aj moj maly cestuje a tiez mal manzel napad s "blazincom". Tiez sme mu vylozili postielku inba takym tenkym, myslim, ze trojmo vylozkou do bundy, a vieme, ze tak si neublizi. Teraz sa uz na nom len smejeme a robime fotky z tych neskutocnych poloh... Posledne dve hodinky spanku sa to stale stupnuje a vtedy ho zoberiem k sebe.

yanikovamamina
21. feb 2007

Teraz som vyskusala,co radili niektore maminy tu na modrom koniku- homeopatika na lepsi spanok, maly sa budil 3-4krat v noci. A na moje velke prekvapenie uz sa tak vela nehadze, spava omnoho kludnejsie. Vyskusam ich este davat tyzden -dva a uvidim, ci maju dalej efekt.

slaviks
21. feb 2007

Caute aj moja maličká cestuje po postielke, má 10 mesiacov, a keď ju preložím k sebe do postele tak sa váľa po celej posteli. Teraz je to už horšie lebo si vie v polospánku aj sama sadnúť. Obložila som celú postielku mantinelom a vankúšmi ale ona si aj tak nájde cestu a nejak prestrčí nožičky a ručičky pomedzi paličky a potom mrnčí a musím ju preložiť k sebe,kde to tiež nie je bezpečné, lebo keď zaspím a zobudím sa tak je na konci postele.Je to také malé šidlo. Cez deň je stále v pohybe, ale prečo aj v noci? Už si neviem rady. Aké sú to homeopatiká na lepší spánok?

yanikovamamina
21. feb 2007

Slaviks,
Ja som za hranicami, moje asi nedostanes na Slovensku. ale pozri Volna diskusia- Spani-nespani, tam hovoria o nejakych, alebo sa opytaj Rovno v lekarni. Moj maly mi dokonca v spanku zacal lozit-som rada, ze ho to preslo.

mamamata
2. mar 2007

ahojte. mam 10 mesačného syna a lezenie po posteli v noci je jeho oblubena činnosť už niekoľko mesiacov. s manželom sme nasťahovali do spálne aj tretiu váľandu. večer maly zaspí v postielke a ked je toho už veľa, tak sa manžel posúva na tretie lôžko a malý ide medzi nás. Tak mu tvoríme žive mantinely. Ešteže neprišiel na to, že sa dá ísť aj dozadu 🙂

kvietocekx
6. mar 2007

ahojte
mam rocnu dcerku a aj ona cestuje v postielke odkedy sa vedela prevalit.ked zacala lozit tak najprv dozadu a teda aj v spanku lozila hore dolu... teraz si v spanku aj sadne, pozuzle si plienocku a zase sa sama ulozi spat, len vzdy opacne ako ma, teda lezi na perinke.furt sa odkopava, ked ju zakryjem, tak kym si zase lahnem do postele tak je uz odkopana, tak ju len viac obleciem a necham odokrytu. ked si lahne na perinku tak je to uz ok a spi kludne.skusala som jej dat hlavicku na opacnu stranu, ze tam ma mozno lepsiu zonu na spanie, ale aj tak sa vzdy otocila a lahla si na perinku.tak som to vzdala.inak spi kludne, len sa musi furt otocit a ked sa v noci preberie tak si sadne, otoci sa a zase zaspinka.niekedy je to sranda pozorovat, je ako reznik na panvicke🙂

zvedavamt
8. mar 2007

ja mam bohate skusenosti s nocnym budenim a prehadzovanim. mamla spala z prvych 2 r "az 15 noci celych.skusali sme homeopatika,ale tie obsahuju cukor a ona je po nom divoka.ju budili krce v brusku,bo jej vadilo kr mlieko aj HA. po prechode na sojove uz je to lepsie. ale su tu zas zubky. teras testujeme novy sirup na spánok a pokoj od f Tilman.celkom sa mi pozdava. 🙂

ziarowka
22. mar 2007

No naša maličká už bude mať o týždeň 9 mesiacov a ešte ani jednu noc nespala celú.... minimálne štyrikrát za noc sa ešte budí a ona zo spánku nielenže cestuje, ale sa postaví v postielke zo zavretými očkami a plače ale to je skôr také mrnčanie ako plač, alebo si sadne alebo chodí po štyroch.
Ja už ani neviem, čo je to spánok, lebo keď aj zaspí, tak po toľkých mesiacoch "nespánku" ani neviem zaspať.
Detská lekárka nás poslala na neurológiu, či nie je náhodou hyper, ale to sa do jedného roka zistiť nedá, ale povedala, že je veľmi veľmi živá a že kľudne môže byť, len to bude možné povedať až po jednom roku. O týždeň máme ísť na kontrolu a tie tabletky, čo nám predpisala neurologička ako "neukľudnili" to naše zlatko, tak neviem....

Ja som si povedala, že keď bude mať šestnásť dám jej vysávač do ruky a tú aktivitu z nej dostanem von 😉 A už to neberiem tak tragicky, ale s úsmevom🙂

babulka
22. mar 2007

Chichi, kvietocekx, ako keby sm citala o nasom Matikovi, presne - chvilu vydrzi zakryty, ale vzdy sa aj tak v spanku cez sed prehodi na druhu starnu na perinu a spi tak - na brusku, na chrbte, na boku, to je jedno, len nie zakryty. a potom sa v noci budi a mrnka, ked mu je chladno. Na je to tiez taky cestovatel. Az sa bojim chvile, ked bude do postielky maly a bude musiet st na normalnu postel, to bude furt na zemi 😉

peha
27. máj 2007

boze nasa ma 2 mesiace a uz cestuje - ja neviem, ako sa jej to dari. teraz v horucavach ju len tak zlahka previazem perinkou, do prveho krmenia je odkopana a posunuta smerom dole o dobrych 20 cm... 😀

escada17
27. máj 2007

baby, mne sa to zda celkom normalne...moja ma 2 roky a mesiac, cestuje v postielke, i v nasej postele, ze sme celi zbuchnatovani...ale hlavne, ze ona ma pohodlie 😀

dena
10. júl 2007

myslím, že cestovanie v postielke ale aj na posteli u detí je úplne normlne. skoro každé dieťa tak spinká, ak nie každé... moje deti obdive cestovali 🙂 ten starší už s toho vyrástol a malá z toho časom tiež vyrastie 😉

leva
10. júl 2007

Tiez cestujeme po postielke,lepsie povedane mali sa vecne vtlaci do rohu postielky,nozky vystrci von cez mriezky a rano ho najdem na opacnej strane 🙂

zuzga
2. aug 2007

Ahojte, mam pre vas tip. nas maly tiez cestuje ale nebuchne sa - spi totiz v cestovnej postielke so sietovanymi bocnicami. mali sme totiz starsiu postielku - bola dost nizka a vypadol z nej ako sa natahoval za spadnutym cumlom. Normalne sa prevazil cez brucho!
Tak sme ho dali do cestovnej, prelozili sme tam aj matrac z tej starej, mimochodom sadol tam presne - tie je dlha 120 cm.a je to v pohode - o sietku sa nebuchne a spi celu noc 😅

maca793
3. aug 2007

my sme mali staršiu postieľku u rodičov a strašne mi vadilo vrzganie, keď sa malá prevaľovala z jedného konca na druhý koniec postieľky. tak som jednoducho kúpila v akcii sieťkovanú postieľku a konečne sa vyspím. a to cestovanie trvá až doteraz. stane sa, že večer spí na jednej strane a ráno zas na druhej. 😀

maruschka
3. aug 2007

čaute.Naša malá je totálna cestovateľka.Aj keď jej dávam dve deky do postieľky, pravidelne sa 100x v noci zobudím na to, ako si malá buchne hlavičku o postieľku a ráno sa zobúdza s otlačenými tyčkami na čielku.Ale to robí aj staršia,až na to, že tá nás dokope,obyčajne sa jej to podarí kopnúť ma do tváre a pravidelne padá z postele.Tak sme rozmýšľali, že ju presťahujeme už do detskej izbičky, lebo ešte stále spáva s nami v spálni, a možno tam keď bude spať iba na jednej posteli prestane cestovať a konečne sa vyspíme.Ja som tiež rozmýšlala,dať Maruschku do sieťkovej postieľky, ale sa mi to aj s matracom zdá byť dosť nízko nad zemou a bojím sa,keby bol prievan, aby jej nefúkalo.

melory
3. aug 2007

nasej malej cestovatelke 4.mesacnej sa tiez dari, najhorsie ked si zacvikne nohy do dier

wladka
3. aug 2007

amen 😅

my doteraz cestujeme.. spi jak paragraf 😀 ..prv som ju davala do normalneho stavu, ale vzdycky sa vratila spat.. tak ju nechavam.. hadam jej to tolko nevadi

caf meli 😉

melory
3. aug 2007

ahoj wladi...my sme dokonca dali hugovi postielku naopak, lebo spal priecne, a tak som si myslela, ze on si nasiel svoju stranu, kdeze, spal aj po otoceni postielky priecne.

wladka
3. aug 2007

meli, 😀 ..vidis.. ale myslim si, ze ked im to nevadi, nie je dovod k panike, a menit to 😅 .. vyrastu z toho.. 😝 .. moj doteraz spi jak decko, a slinta pri tom. 🙂

melory
3. aug 2007

ved uz nieje v postielke ale v riadnej posteli, ale stelka opakuje po nom