Ako zabaviť 7-mesačnú dcérku?

lucka2506
1. aug 2022

Dobry den, mam 7 mesacnu dcerku a ako prvorodicka by som potrebovala poradit ako zabavit dietatko. Ako sa s nim hravate? Mala je dost komplikovana si myslim casto uplakana nervaci sa nechce spat od babatka v postielke, ja som podla maminy bola dobre babatko ze ani o mne nevedeli tak mi nevie poradit. Mala mi zle spava aj zaspava, v kociku velmi rychlo zaspavala ked bola mensia a teraz to trva dlhsie, na rukach tiez zaspala kedysi rychlo a teraz nechce. Viete mi poradit a podelit sa o rady ako vy uspavate a zabavate babatko? Dakujem

tatehotna
1. aug 2022

@lucka2506 mam 5mesacneho syna a zabavam ho tak, ze sa k nemu prihovaram, obkolesiˇ ho hrackami, predmetmi a docahuje si ich a ozuzlava, pripadne zvukove hracky stlaca a sleduje ze co sa to deje 😁 najradsej sleduje starsieho brata co stvara.. so spankom u neho problem nie je, ale zaspi az ked je unaveny, niekedy bdie dlhsie niekedy kratsie nejde podla tabuliek 🙈 ale zato krasne spinka aj cez den a hlavne v noci. Starsi syn bol iny spankovy oriesok a ten spal len v kociku, vacsinou ked bol v pohybe alebo kadejako na rukach, po kojeni a pod. drzim palce a hlavne pevne nervy a trpezlivost

kapanek1
1. aug 2022

@lucka2506 zvukove hracky, blikacie, sustave, hrkalky, mozno kolotoc babatko este zabavi, ukazovat sa v zrkadle, kuky kuk rukami alebo s plienkou mojich velmi bavilo. Ak uz sedka ukazovat z kocika hava, uja, macky... buchat si s hrncami, vareskami. 🙂 Nosit sa po dome ukazovat co kde je, magnetky na chladnicke. Volat babatko k sebe sa plazit/ stvornozkovat a schovavat sa za dvere. A tak. 🤗

kapanek1
1. aug 2022

@lucka2506 skus uspat tak ze babatko zavinies alebo neviem ako spava a zapnut nad neho kolotoc. Moja tak kukala a potom zaspala. Donedavna. 😄 hladkat po tvaricke, po nosteku, oboci, hojdat. Moja ma aj cumlik. Mozno sledovat cas dbednia a potom ulozit spat. Nosit sa v nosici ak vydrzi aj na kratku prechadzku, pocas nej babatko vybrat a ukazat svet. Hned sa unavy. Vsetko sa casom upravi a bude dobre.

larazivago
1. aug 2022

@lucka2506 do fľaše z minerálky som nasypala par cestovín, silno zavrela a to bola paráda! Milovala stipce v kosiku(dávala som pozor) a všemožne domáce vychytavky. Do nemoty pozerala šuštave knizky, spievala som jej, obzerá ie v zrkadle, clapkanie vo vanicke aj cez deň, a veľa vonku v kočiari. Podstatne je, či už sedí.