Bábo chce sedieť v 3 mesiacoch

lady511
3. feb 2012

ahojte...chcela by som vediet ču su tu mat dlho sedietaminy ktorých detičkyv 3 mesiacoch chcu sediet...moja...chce sediet..ked ju dam lahnut dost plače až sa zachadza..je dost akčna a vo všetko je popredu je šikovná....viem že ju nemožem davat dlho sediet...len na malu chvílku..máte take babo tiež?

aliza
4. feb 2012

baby, no ja fakt iba cumim....kritizovat niekoho za gramatiku a este napisat, ze nie je dobrou matkou lebo nevie gramatiku a nebude sa moct ucit s dietatom 😠 ...to akoze zena, ktora nevie gramatiku, nema mat dieta, ci ako? tak to je fakt silne kafe, zamyslite sa hlavne nad sebou.

gaby21
4. feb 2012

Podla mna si zakladatelka temy vsetko vymysla, lebo vcera pisala prispevky tohto typu. dakujem....samozrejme...varenie po večeroch je mi velmi dobre zname...a upratovanie po nociach kedže mm je v robote celí den ale dost mi pomáha...mala je ako na baterky...a energie ma za 6 chlapov..cez den mi prespí asi hodinku...najvaic sa upokoji v kočíku...
Toto som skopirovala zo vcera a dnes si zalozila uplne inu temu, s tymto prispevkom.
Ahojte máte doma bábetko ktoré spí skoro celí den?naša mala bola vždy hore max..cez den pospala 2-3 hodinky za celí den...a posledne 3 dni spí skoro stále len jej dam papat a znova spinká,,,nieje chorá myslím že je vporiadku,,,mate doma taketo bábo?
Administratori by ta mali dozivotne zablokovat, si divna 😀

lubina
4. feb 2012

@lady511 ja by som ju naposadzovala. Dieta sa ma posadit vtedy, ked to same dokaze a nie ked ho podlozime vankusikmi. Skus ju dat do lehatka, do sikmej polohy, aby trochuvidela okolo seba, ale nie sediet. Ak sa posadi sama, to je ine, ale ty jej to neulahcuj, len tak si mozes byt ista, ze jej svaly a chrbatik su na sedenie pripravene.

ellie13
4. feb 2012

@lady511 Mam tiez neskutocne "zivu" dcerku co by objavovala svet.. v dnesnej dobe su deti proste take, nemali by sme ich brzdit,ale ani ich v tom "prehnane podporovat"! pocvic si s nou ked sa taha do sedu,ale v ziadnom pripade by si ju nemala podkladat vankusmi! to ,ze ma niekto inu skusenost a nema zatial ziadne komplikacie neznamena,ze jej tym nemozes uskodit! a urcite by si mala taketo veci riesit s deckym lekarom ...nas si vsimol,ze mala sa taha do sedu a sam od seba nas poslal na ultrazvuk klbov,ci je uz vhodne aby sedela...no aj ked to mame povolene zabavam dcerku tak aby to bolo pre nu zaujimave aj na brusku,ci chrbte alebo v lehatku...vsetko je to len o kreativite mamicky! Neviem kam sa chcu vsetci tak ponahlat ved tie deticky tak neskutocne rychlo vyrastu... a budme radi,ze tie nase deturence su zdravucke,bohuzial pravda je taka,ze je vela deti ktore ziskali nejaky hendikep pocas zivota a vela krat to bola "zasluha" rodica...

michaela80
4. feb 2012

@lady511 vyskusaj satku , nosic - mala bude spokojna a ty budes mat volne ruky...nasej sa pacilo aj v vibracnom lehatku ci v hojdacke...alebo na deke pre babetka sice nikde nevydrzala viac ako 20 minut ale dalo sa to na striedacku zvladnut... taketo malinke babo urcite sediet nemoze... 😝

lufinka46
5. feb 2012

@lady511 joooj to sme mali aj my.. a darmo som s nim hoco robila... ale snazila som sa ho nedávať...

lady511
autor
5. feb 2012

@gaby21 tak v prvom rade...to čo som napísala nieje vobec klamstvo ako píšeš...proste sa to tak stalo....dlhu dobu som mala babo žive nechcelo spinkavat..stále bolo hore cez den prespalo velmi málo skoro vobec..a posledných par dni...je to uplny opak cez den prespinká večšinu dna...prečo by som klamala?to si asi ty divna a teba by mali zablokovat!

lady511
autor
5. feb 2012

ahojte dakujem za vaše príspevky...malu sa snažím zabavit ako sa dá...ale posledne dni je to dobre prespinká dost takže aj porobim..aj si odpočiniem..ale skušame aj šatku aj klokanku,.,,najvaic teda asi najdlhšie vydrží na podložke...obklopena hračkami 😀

tatianka7
21. mar 2012

@aliza Ja suhlasim,ved nas mal tri mesiace pred tyzdnom a ked ho dam do pololeza,lebo krici,tak sa mi snazi sam sediet..musi tak byt aspon chvilku,lebo zacne vrieskat.Takto si cvici svaly,keby to nevedel,tak to predsa nerobi-kazde babo je ine...Ani dr.ma nevadila..a vcera som ho dala baranky past a zacuval mi par cm,ked mal mesiac,tak sa usmieval,ako 7 tyzdnovy si drzal hlavku,ako 2 mesacny prespaval cez noc devat hodin..Toto je nejaka rychla doba..4 mesacnym detom zacinaju liezt zubky-osobne poznam par takych.. 😉 😉 .Este chcem pre istotu dodat,ze sediet ho samozrejme nedavam,ale ked chce cvicit,tak ho nepriklincujem ku postielke 😀 Uvidime,kedy to bude mysliet vazne 😎

stronza
19. júl 2012

@edita84 aj moj malý je popredu hlavku drží už od 2tt a otáča sa od 1 1/2m a sediet taky tak sa hrabe a dosť vyvádza ked mu to nesplnim,

ewka55
20. júl 2012

@riamim mňa aj moje dve sestry dávali tiež sedieť od mala, podkladali vankúšmi a podobne a sme všetky úplne v poriadku a bez žiadnych problémov s chrbticou. teraz mám trojmesačného syna a budem sa riadiť podľa svojho inštinktu a nie podľa knižiek. a s čistým svedomím ho dám sedieť. naše mami nás krmili od troch mesiacoch polievočky a kašičky a podobné somarinky, ktoré dnes doktory nedoporučujú, lebo ich žalúdky to nemusia zvládnuť a môžu si vytvoriť alergie na jedlo. a ja nemám žiadnu alergiu, a žiadne zdravotné problémy. nevravím tým, že každý je ako ja, len vravím, že sa budem riadiť podľa seba a všade sa dočítaš, že každé dieťa je iné.