Baby led weaning metóda

maminka552
4. sep 2014

ahojte mamicky chcela som sa opytat ci mate niektora skusenost s touto metodou 🙂 ako ste postupovali a ako to vase deti znasali 🙂 ja by som to velmi chcela vyskusat a preto hladam niekoho kto by mi ju bud odporucil alebo mi dal nejake rady 🙂

mihic30
22. sep 2014

Ahoj,ja tiez zacinam s touto metodou. Zatial cerpam info len z ceskeho modreho konika,tam je uz starsia diskusia. Uz si zacala skusat? Ja zatial len mrkvu,len neviem ako to upravit,nad parou je to pre malu este tvrde,uvarene mi zas rozdrti v ruke skor nez to da do pusy😀mala ma 5,5m,zatial len tak líght skusame.

bbbarunka
31. dec 2014

@maminka552 ahoj. Skusala si nakoniec metodu BLW? Ako sa ti pozdava?

vepiku
17. okt 2015

@mihic30 ahojky tak sa vam darilo? ja zhanam dake info, nahodou endas mi link na tu diskusiu?

mihic30
30. mar 2016

@vepiku jeemine,dlho som nebola na mk. Hej,nam sa super darilo,mala sa rychlo naucila papat velke kusky,doteraz miluje zelenintt,zje vsetko co jej dam. Tak ale uz bude mat 2roky😉 daj si do googlu,nejaka ceska diskusia to bola,uz si nepamatam,sorry.

zuzanab3
11. apr 2016

ahojte mamicky, ja tiez praktikujem metodu BLW a nelutujem. mala od malicka papa krasne sama - niektore jedla jej davam ja lyzickou (plievky, jogurt, presnidavka_, ale viac menej papa sama - nenahanam ju po byte s lyzickou v ruke. a hlavne papa na co ma chut a co jej telo potrebuje. nie vzdy papa pekne, ale to asi kazdy z nas a nerisim to. teraz ma uz 14 mesiacov a zacina skusat papat sama lyzickou - este jej pri tom pomaham, ale vidim ako sa rychlo uci. co sa tyka BLW - kazdej mamicke odporucam, dieta si buduje pozitivny vztah k jedlu. mala eli nema problem papat, skusat a objavovat nove chute a jedla. ked jej nieco na prvykrat nechuti, vyskusat opat ponuknut s odstupom casu. s velkym kuskom si hravo poradi. ak by ste chceli cokolvek poradit pytajte sa. mam doma aj knizku, ktora vysla v CR, mozno sa da kupit aj na slovensku. existuje vela stranok - viac menej v anglictine 🙂
drzim palce, ak sa pre BLW rozhodnete, naozaj to stoji za to a uzijete si to spolu s dietatom

gooobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kwr
16. nov 2016

Ahojte, aj ja praktizujem, zacala som s prikrmami ked mal maly 6 mesiacov, na male kusky nakrajana mrkva a povarena len minimalne aby zmakla ale nestratila vitaminy a normalne v mixeri pomixovana...postupne pridala som zemiak, neskor som skusala aj napr.brokokicu ale neujala sa, potom kusok kuracieho prsa a to zboznuje🙂 casom som menej mixovala a krmila lyzickou a neskor som ho nechala krmit sa sameho napriklad pecivom alebo ryzovym chlebikom (ja tu kupujem take malinke ore deti bez soli a cukru). Od asi 9 mesiacov sa krmi sam okrem tekutej stravy to ho krmim lyzicou. Pri hlavnych jedlach vzdy sedi v stolicke za stolom, v tom som neoblomna. Potom som predstavila aj cistu prevarenu vodu z poharika detskeho so slamkou ale skusa uz aj z pohara nornalneho. Momentalne sa odvazujem dat mu do ruky lyzicku🙂 motoricky je velmi sikovny a uz si aj pyta lyzicu. Ked dociahne vezme si z misy na ovocie hrusku alebo jablko a sam sa krmi. Nerobim nic podla presnych pokynov len si sledujem dieta a ako si pyta tak skusam. Tato metoda je velmi oblubena momentalnr ale ja v tom vidim jednoducho co este nase mami y a babky robili s nami🙂 vsetkym odporucam, a suhlasim s komentarmi nado mnou a drzim vam.palce:)

zuzanab3
17. nov 2016

@goobi my sme zacali klasicky v 6mesiaci. najskor to boli kusky zeleniny - mrkva, zemiak, brokolica - ta je doteraz naj. kusky boli tzv. "finger foods" aby sa jej to dobre drzalo a podarilo sa jej aj trafit do ust. najhorsie to bolo u babiciek, ktore ju stale chceli a aj doteraz chcu krmit lyzickou, lebo si myslia, ze sama sa nedokaze najest. s tym bojujeme ale stale, takze pre klud ju niekedy u nich krmim ☹
teraz ma eli uz 21mesiacov a je s nami vsetko co jeme aj my. my si potom jedlo dosolime na tanieri. polievku uz sa naucila jest uplne sama lyzickou. zo zaciatku bola cela spinava, ale to k tomu patri. je vidno ako sa pri jedeni zlepsuje a je spinava menej a menej. stane sa, ze niekedy riadne vymysla a nezje nic a niekedy zje plny tanier, ale neriesim to. sem-tam ma take obdobie, ze jedlo je pre nu zabava a zacne jest lyzickou, ktoru potom zahodi a znova papa rukami, tak ako na zaciatku. ak by ste chceli viac info, je dobra knizka v cestine o BLW: Vim co mi chutna.
https://www.kosmas.cz/knihy/202631/vim-co-mi-ch...

nevestickka
25. dec 2016

kocky, prosim vie ma niekto pridat do sukromnej skupiny o BLW?

maaaaria
17. jan 2017

ak existuje taka skupina, aj ja by som poprosila pridat. prave zvazujeme

me3
3. mar 2017

@maaaaria nasli ste su skupinu prosim vas? Pridali by ste ma tam ? Dakujem

gooobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gooobi
Autor odpoveď zmazal
Zobraz