Bradavka ako cumlík. Ako ho to odnaučiť?

ebima
3. máj 2016

Ahojte, uvítala by som Vaše rady, ako odučiť môjho 3 mesačného synčeka dudlíkovať moju bradavku ako cumlík. Zaspávame totiž večer na cicíku, skúšala som ho len tak položiť a nechať v izbe, ale strašne plakal. Od narodenia som skúsila niekoľko druhov cumlíkov, ale žiaden mi neprijal. Kým to nie je teplé a makké a nie je to bradavka tak to vyplúva, alebo ho naťahuje. Chcela by som to ukončiť, lebo takto sa uspáva aj cez deň. Mám dosť mlieka a tak ked len takto dudlíkuje, tak stále počas spánku pije, potom sa preje a vracia z toho, lebo je to už veľké množstvo. A je mi to aj neprijemné, ked už je asi hodinu na tej istej bradavke aj mna to poriadne bolí ☹ . tak by som uvítala nejaké vaše rady dievčatá.

katka1981
5. máj 2016

@vejula, prepac, pochopila som spravne, ze ty radis mamicke, aby si zaobstarala satku nato, aby si dieta v satke mohlo pokojne cmulat jej bradavku podla potreby, a ona mohla za ten cas slobodne robit co potrebuje? Cize, nie dietatu dat najavo, ze bradavka sa cmula, ked papa, ale dat ho do satky a nech si dudle podla potreby? Rozumiem tomu spravne?

katka1981
5. máj 2016

@andrea1010, ja som kruhy nemala ziadne, MM je kvalitne vzdy, ziadne UM sa mu nevyrovna, problem bol inde, ale to je jedno. Moja bola na UM a spavala hrozne ajtak, niektore deti su nespavci a neda sa s tym nic robit. Ale netreba to vzdavat, sestra to dobre poriesila. Preplo by jej.

alicka850
5. máj 2016

@kubko dceru som kojila do dvoch rokov a mala som pocit,ze uz sa jej to dalo vysvetlit,odplakana jedna noc a potom OK, ale tento ciciak by len cical, hruza. Vsetky deti naokolo sa odstavuju same,len tie moje ciciaky by cicali ☺

kubko
6. máj 2016

no u nas to vysvetliť nešlo, aj od sosacikových poharikov som malu až v 4 rokoch odstavila tak, že som jej to vysvetlila, ze je už dosť veľká a nech nechá mlieko babatkam, tak sa asi na rok sekla, že mlieko rok nepila, ale už je to ok. A malému som mohla vysvetlovať kolko som chcela, tak sme si to museli odplakať, hlavne je, už nepovoliť, keď sa už raz mama rozhodne, lebo inak je všetko snaženie zmarene.

majuska77
17. máj 2016

@candii moja sa tiez nenaucila na cumel, a tiez som ju už nan ucila kazdy den v porodnici, no a teraz ma 13mes.a stale dudluje cecok 😠 ...takze druhy krat by som sa snazila už vydrzat,ale ja som zase preto nenechavala aj plakat malu,lebo mala herniu a nesmelo sa jej to vyduvat,co sa robilo pri placi..takze lahko sa povie ako ste si naucili, nie kazde dieta je rovnake,no pokial to zdravie dietatka umoznuje,tak by som to nejako uz len hadam vydrzala 🙂

candii
17. máj 2016

@majuska77 no na mojho nic nezabera a plakat ho nenecham .. ako dakedy je lepsie .. dakedy horsie, tak zase ako pubertak mi cecok cmulat isto nebude 😂😂😂

majuska77
17. máj 2016

@candii myslim že najlepšie ked spravis tak ako ty citis, niektore deticky to jednoducho potrebuju viac 🙂, a zas ja som si na druhej strane vravievala, ze toto obdobie trva len kratko, tak preco si to nevychutnat a nemat to dietatko tak blizko pri sebe, ani sa nenazdame a odidu nam.

candii
17. máj 2016

@majuska77 ved prave :-/ .. treba si uzit kazdu sekundu lebo spat sa uz nevratia

evicaveverica
5. sep 2016

Ja som sa nasr.. v 4mesiacoch ked uz som sa nevyspala vobec lebo ma.pouzivala ako dudel...a vtedy som ju "odstrcila" do postielky a vlastnej izbicky. Trosku si poplakala ale po cca 3dnoch sa naucila spavat sama. Jedine co som urobila este ze som namiesto prsa dala dudlik na spanie. Cize je to len o rozhodnuti sa ze stacilo dudlovania.

lemonlady
5. sep 2016

@evicaveverica to akože fakt?! Vám by sa páčilo, keby vás osamotenú niekto strčil do izby a nechal Vás 3 noci plakať zo zúfalstva??? Naučila sa spávať sama? akurát tak podľa mňa pochopila, že sa jej neoplatí plakať, lebo aj tak nik nepríde........ niektoré matky ja fakt nechápem, to na toto máte srdce? a čistým svedomím tu toto napíšete??!!

ivky
6. sep 2016

Vies, kojenie nie je len uspokojenie hladu, ale aj citov. Citit blizkost, kontakt telo na telo. Upokojenie a pocit bezpecia. Lubi ta, chxe byt s tebou...kazde dieta sa to raz odnauci. Je este babatko, preco mu nedopriat ? V minulosti spavali deti vyhradne v posteli s mamkou, ked este vsetci zili takpovediac v jednej izbe. Ja s mojim synom chcem byt, tiez sa uspava na prsniku a kedykolvek sa vnoci zobudi dostane ho a okamzite sa ukludni. Vidim ze postupne ho potrebuje stale menej a menej ;) necham to na neho kedy bude pripraveny. Za pokoj v jeho dusicke mi to stoji

zapka21
6. sep 2016

netreba zabudat, ze cumel je nahrada za matkin prsnik, nie opacne... nerobi si z prsnika cumel, ale robi to co je mu prijemmne a co potrebuje, take male dieta sa sprava instinktivne. Iba pochopenie zakladnych detskych potrieb prispieva k rodicovskemu upokojeniu ze vsetko je v poriadku a tak to ma byt 🙂

evicaveverica
6. sep 2016

@lemonlady jezkovyvoci naco tolko emocii?? Kto povedal ze som ju nechala tri noci napospas osudu? A kto ste vy ze ma hned odsudzujete.. Ak Vam nevadi ze sa niekolko noci nevyspite lebo vase dieta ma potrrbu vas vkuse dudlat, nech sa paci fungujte tak premnazamna aj do jeho 18stky. Mne to zacalo vadit v momente kedy nielenze som celu noc nespala lebo akonahle som sa "odpojila" okamzite bol rev... Tato debata je uplne nepodstatna..vobec netusite ako sme fungovali a cim sme si od porodu presli.. uplne ste prehliadla fakt ze takmer od prveho dna sme spavali spolu bez vyhrad.. S laskou som jej ten dudlik robila do jej 4mesiacov....vy iba vidite to ze som napisala ze som dieta "odstrcila" ale apostrofy ste si uz zrejme nevsimla. A nie, nesla som podla tej znamej knihy "Kazde dieta sa nauci spat" ...isla som podla seba a podla malej, a nie nemala hystericke place a nie nezaspala unavou z placu...ani nemohla pretoze som tam bola tolkokrat ze sa jej moje prichody a odchody museli iba zdat.. A predstavte si aj nadalej ju kojim a uspavam na rukach..a kedykolvek mrnkne hned som pri nej. Tak ma laskavo nehadzte k matkam ktore psychicky tyraju svoje deti tym ze ich nechavaju vyplakat. Ja svoju dcerku milujem, ale to neznamena ze kvoli tomu zomna ostane prizrak. A prosim vas..tato tema je otvorena, niekto sa tu pytal ako dieta odnaucit dudlovaniu..ak k tomu nemate co poradit okrem toho ze sa do ludi budete navazat..tak radsej nereagujte. Kazda matka sa snazi robit pre svoje dieta to najlepsie ako vie, a ako to ona vnima ze je to tak spravne. Veci niesu len biele a cierne ... Mier prosim 😊

majuska77
7. sep 2016

Poviem vam,moja dcera mala zo mna tiez dudlik,za noc vola aj 8xhore a to ma 17mes.Cize 17mes.sme sa nevyspali a ona tiez lebo nevedela spat ani cez den ani v noci lebo sa budila ze si chce podutkat.No uz som povedala dost ked mi spravila scenku,jacala trhala mi vystrih a ja uz som bola z tychto situacii vycerpana.Bala som sa odstavenia ze ako to bude prebiehat.No od pondelka som uz nekojila.A nie len ja som v pohode,viac stiham,nie som tak unavena.Ale hlavne moja dcera je vesela,nebyva tak ,iba ked je hladna alebo unavena.Takze u nas to bolo tak,ze to odstavenie prospelo nam obom. A to som sa bala ako budem uspavat bez cumla a flase.No jednoducho zaspi,lebo sa rychlejsie unavi.

gabikamk
6. dec 2022

@ebima
Dobry den, viem ze je to uz dlha doba...ale podarilo sa vam odnaucit vtedy vase babatko od dudlikovsnia vasho prsnika. Prezivam aktualne presne to, co vy vtedy.dakujem

kubko
20. jan 2023

Áno zostala som tehotná, prestalo chutiť 🙂