Dvojmesačná dcéra nechce cumlík

sun_shine_2020
4. jan 2022

ahojte, dcera ma 2 mesiace. Ked ju pred spanim nakojim, tak zaspi na mne, prelozim ju do postielky a po chvilke zacne hladat prso a kedze nic nenajde, tak si zacne cuckat rucku/pyzamko/plienocku a potom sa zacne nad tym rozculovat a zobudi sa. Skusali sme teda cumlik (lovi, avent, bibs, tommee tippee,...) ale ziadny nechce, vypluva, az ju natahuje z toho. Mate niekto podobnu skusenost? Prip. nejaka dobra rada? 😁 Nerada by som ju mala na prse celu noc 😁 Ked spi pocas dna v kociku tak v pohode bez cumlika.

zuzkaa1991
4. jan 2022

@sun_shine_2020 nuk cumlík ste skusali??mate najmensie veľkosti??

sun_shine_2020
autor
4. jan 2022

@zuzkaa1991 nuk este nie. Ano, velkosti mame spravne, kupovala som zo vsetkych znaciek tie najmensie, takze by to malo byt ok.🤷‍♀️

fefka
4. jan 2022

@sun_shine_2020 mozno len trpezlivost a skusat cumliky opakovane, tiez mam dvojmesacnu a z aventu ju napinalo po prichode z porodnice, mame z dm asi babylove alebo co to je taky celkom malilinky pre 0-2m a ten vyhovuje..Treba skusat najma ked hlada..
Zo zaciatku moc dudlik ani nechcela, snazim sa ho ponukat len ked je rozculena, aj ked manzel jej ho casto ponuka preventivne aby sa len nerozplakala 🤦
Mala zaspava tak ze ho cumle a vypluva a nasledne ho hlada takze jej ho dokola podavam..ale neviem si predstavit ako sa da fungovat bez neho, ci uz ukludnit cez den pri placi, alebo vecer uspat, hoci je kojena..

medeaa
4. jan 2022

@sun_shine_2020 skuste este chicco physio micro

nikasmile
4. jan 2022

@sun_shine_2020 moja zaspí na prsku a keď zaspí už ho nedudle. V noci sa zobudí pokojí sa so zavretými očami a keď zaspí zase pustí. Aj starší bol tak.

sun_shine_2020
autor
4. jan 2022

@fefka ten z DMky 0-2 mesiace mame aj my. Cez den ked place tak ju staci utisit na rukach, takze zatial som to nejako neriesila. Ale vecer pri zaspavani vidim na nej, ze chce cuckat nieco ale ten cumel ani za nic 😁 Potom ju skusam zvova prilozit na prso ale to citim ze uz netaha mlieko ale iba si cucka.

sun_shine_2020
autor
4. jan 2022

@nikasmile nasa dudle aj ked zaspi (niekedy ho drzi medzi dasienkami a nespusti ani za nic) 🤦‍♀️

sun_shine_2020
autor
4. jan 2022

@medeaa dakujem z tip, vyskusame aj ten 😉

fefka
4. jan 2022

@sun_shine_2020 tak potom ju nechat cuckat ? Ak je to mozne..a nesposobuje to problemy napr.bolestive bradavky alebo nervozitu u mamicky, preco nie..
U nas sa ukludni len s dudlikom a vecer skor vyvadza na prse -prisaje sa, pusti, prisaje, pusti...niekedy mi to pripada ze jej vadi ze jej tecie mlieko a ona si chce len cuckat na prazdno 😆
Takze obdivujem zeny co funguju bez dudlikov 😇

nikasmile
4. jan 2022

@sun_shine_2020 ani po nejakom čase hej?

sun_shine_2020
autor
4. jan 2022

@fefka ked ona je schopna dudkat si aj hodinu😁 len tie moje chudata bradavky a chrbat 😄

sun_shine_2020
autor
4. jan 2022

@nikasmile je schopna aj hodinu si dudkat, cuckat a drzat v puse bradavku.

nikasmile
4. jan 2022

@sun_shine_2020 no starší tiež podudkával dlhšie ale časom to prešlo a chrbát aj mne odchádzal. Ale ako sa to lepsilo tak sa všetko dalo do normálu. Tiež nechcel dudu asi jednu. Malá podudká a pustí, menej naročné dieťa😄 tiež je zaujímavé že malá si vezme dudku v autosedačke a v kočíku iba na zaspatie. Ale keď sme doma ani za svet a nadrapuje ju😆 proste ona vie že nie sme v aute ani vonka a mamka jej proste môže dať to prsko

kaciatko321
5. jan 2022

Keď ho nechce nedávaj jej, ja som malej dala a doteraz to ľutujem, pretože zaspáva s nim a vždy keď jej vypadne musím jej ho dať, a to iba nič iné v noci nerobím ako vstanem z postele dám jej dudušu, lahnem a o desať minút znovu a toto robím celú noc

kaciatko321
5. jan 2022

Skus, aby nezaspala s prstom v ustočka h to koli tomu potrebuje niečo cmulat lebo si pamätá že tak zaspávala a zrazu to nemá

aceris
5. jan 2022

@sun_shine_2020 nepotesim ta...Skusali sme 10druhov dudlov. Nechce ani jeden. Mala ma skoro 9 mesiacov a dodnes je bez dudla. V lete spala vonku vyslovene len ked cmulala prso, takze som ju mala v nosici a ona cely cas dudlala🙈😅 Kocik nehrozi pokial nie je vyspata a nemoze kukat po okoli a aj to az tak posledny mesiac. Aktualne pocas dna stale spava len v nosici, ale aspon uz nepotrebuje dudlat prso. V noci mam tak max hodinu kedy nemusim byt pri nej. Inak bud dudluje alebo potrebuje aspon citit moju pritomnost. Inak vrieska na cely panelak a budi starsieho🤦

aceris
5. jan 2022

@sun_shine_2020 a este doplnim, ze v lete spavala vonku doobeda tak 2,5hodiny(co som uvitala kvoli starsiemu trojrocnemu synovi). Lenze naozaj cely cas dudlala...Bradavky si zvyknu neboj. Pre mna boli narocne tak posledne tri dni kedy malu bolelo brusko a naozaj celu celucicku noc musela dudlat. Inak nespal nikto doma😭

aceris
5. jan 2022

@kaciatko321 suhlasim. Veru idem na tvrdy trening od dnes asi😅 ale na zaciatok len vecerne spanie

fefka
5. jan 2022

@sun_shine_2020 treba po leziacky 🙂
Ja v posteli inak ani nekojim 😁 bradavky sice neusetris ale chrbat si oddychne, ja mam malu zas cely den na rukach/satke, spi vacsinou len na mne, ked nespi musime sa nosit na pleci aby videla okolo 🤦

zuzkaa1991
5. jan 2022

@sun_shine_2020 moja tiez nechcela az nuk zabral ;)

sun_shine_2020
autor
5. jan 2022

@kaciatko321 vyskusam to ustriehnut. 🙂

sun_shine_2020
autor
5. jan 2022

@aceris oooch, to si neviem predstavit😬

sun_shine_2020
autor
5. jan 2022

baby, dakujem. Vyskusame to asi bez toho cumlika. Kvoli chrbtu budem kojit po leziacky a budem striehnut aby nezaspavala na prse. 🙂

kaciatko321
5. jan 2022

@sun_shine_2020 skus a daj vedieť ako to ide, držím palce

lylyjana
5. jan 2022

@sun_shine_2020 nas maly mal najradsej Bibs cumlik a naucila som ho tak, ze som mu musela robit taky tststst zvuk (akoby cucal ten cumlik) a drzala som mu cumlik pri ustach a potom postupne si ho aj nechal v ustach. Pouzival asi 1-2mesiace, potom uz nechcel vobec cumlik, ale uz som ho ani nenutila. Vtedy sme ho potrebovali len na to obdobie, aby nebol vkuse na prsniku.

sun_shine_2020
autor
5. jan 2022

@lylyjana to som sa snazila robit aj ja ale nefunguje to. 🤷‍♀️