Bradavka ako cumlík. Ako ho to odnaučiť?

ebima
3. máj 2016

Ahojte, uvítala by som Vaše rady, ako odučiť môjho 3 mesačného synčeka dudlíkovať moju bradavku ako cumlík. Zaspávame totiž večer na cicíku, skúšala som ho len tak položiť a nechať v izbe, ale strašne plakal. Od narodenia som skúsila niekoľko druhov cumlíkov, ale žiaden mi neprijal. Kým to nie je teplé a makké a nie je to bradavka tak to vyplúva, alebo ho naťahuje. Chcela by som to ukončiť, lebo takto sa uspáva aj cez deň. Mám dosť mlieka a tak ked len takto dudlíkuje, tak stále počas spánku pije, potom sa preje a vracia z toho, lebo je to už veľké množstvo. A je mi to aj neprijemné, ked už je asi hodinu na tej istej bradavke aj mna to poriadne bolí ☹ . tak by som uvítala nejaké vaše rady dievčatá.

candii
3. máj 2016

@katka1981 ach tak to plakanie s babom poznam doverne 🙂 teraz to uz nie je take zle ale zaciatky sme mali tazke. Dakujem za podporu .. naozaj si to velmi vazim!

andrea1010
3. máj 2016

@ebima presne toto mala moja sestra s mladším, bola ako na prášky, prepchal sa, vracal po nociach, spal denne 15 minút, lebo ako náhle vytiahla prsník, tak hotovo, vyzerala ako mŕtvola, v noci vstávala 7 krát, až sa tak vytočila, napchala mu cumel do úst na silu a normálne držala v pusinke, sem tam mu naň dala probiotické kvapky a nakoniec si zvykol, odvtedy mala pokoj 🙂 možno trošku drastické,ale vôbec sa jej nečudujem a to nevravím, že jej vtedy 1,5 ročnej dcérke šli zuby ☹

katka1981
3. máj 2016

@candii, rado sa stalo 🙂

ebima
autor
3. máj 2016

@agamama Ahoj ja som to skúšala, ale v trošku inej variante. Viem o viazaní a viazala som ho už v porodnici

ebima
autor
3. máj 2016

@chovancova27 Môžem sa opýtať, kde si kúpila suavinex cumlíky kaučukové? lebo prvý syn chcel len ten a v našom okolí som ich teraz nevedela zohnať.

ebima
autor
3. máj 2016

No veľmi pekne ďakujem za rady, teraz to skúsim. Ešte informácia. Ja ho na cicíku uspím a potom vyberiem z pusinky a v noci veľmi pekne spí, budí sa mi tak každé 3-4 hodiny ale doobeda je to len asi 30-60 min. Potom poobede celkom fajn spí v kočíku a večer uspávam na cicíku a ked zaspí vyneriem cicík a on pekne spí.

briketa
3. máj 2016

@ebina musis zacat krmit po zobudeni, nie pred spanim. Zadovaz mojkaca, satocku, hocico. Da sa aj bez dudla. Proces je postupny, nie zo dna na noc. Nos dieta v nosici , hojdaj ho ale nedojci pred spanim, ale hned ako sa zobudi.

timea7
3. máj 2016

@briketa no len pred spaním je to dosť ťažko realizovateľné u takého maličkého dieťaťa. Nedáš ho predsa spať hladné....

chovancova27
3. máj 2016

@ebima predajna Predeti alebo Kmart. sk

iskrickaa
3. máj 2016

@ebima Neviem ako ti poradit. To, ze sa trojmesacny uspava na ciciku je absolutne normalne. Robi to aj moj 5,5 mesacny. je barbarske nechat tak male dieta plakat same v izbe. Ono este netusi, co robi, co ma robit, co sa od neho ocakavat a toboz nie sa same uspat. Na to je dost casu az okolo osmeho mesiaca, vtedy uz chape, ze ma spinkat. Plne kojene dieta vo vaccine pripadov odmieta cumlik.

iskrickaa
3. máj 2016

@andrea1010 Ja v noci vstavam 20krat. Mali je nespavec od narodenia a teraz mu idu dva zubky, tak je k tomu este aj podrazdeny a stale sa ceckuje. Nevadi mi to, vydrzime.

mersy1
4. máj 2016

mali sme ten isty problm. ja som mu stale stlačila bradavku priečne tak že musel mat pusu pri cuckaní velmi otvorenu nepačilo sa mu to tak začal plakat znova som mu dala psník a znova po chvíli stlačila. opakovalo sa to zo začiatku do nekonečna no stale ho to prestalo bavit pustil sa a zaspal. po par dnoch sa napapal a sam pustil a zaspal.

zuska_bluzka
4. máj 2016

pokiaľ to stále nerobí aj váš manžel, tak je to v pohode 😀

timea7
4. máj 2016

@iskrickaa ideš z extrému do extrému, nikde predsa nepísala, že ho mieni nechať plakať samého v izbe!!! Ani jej tu nikto neradí, aby ho nechala samého sa uspať, neznamená to ale, že mu má robiť cumel. To, že ty v noci vstávaš dvadsať krát, je tvoja voľba, ja by som nevstávala ani desať, moje dieťa ma potrebovalo oddýchnutú. Môžeš si to dovoliť, máš dieťa jedno, keby si mala tri, alebo dvojčatá, tak by bola situácia podstatne iná.

iskrickaa
4. máj 2016

@timea7 Hned druha uvodna veta: skúšala som ho len tak položiť a nechať v izbe, ale strašne plakal. Vychadzala som z toho, tak poriadne citaj.
Oddychnuta ja som, o to sa neboj, ja nerobim ine, len sa staram o maleho🙂 Ty nechas radsej vyrevuvat? Moja volba by bola samozrejme v noci spat, ale ked sa mi budi dieta, tak ho nesmarim spat do pivnice, tvrdo som na tom makala aby som ho vobec mala. Prsnik sluzi aj ako upokojovadlo, toboz u tak malych deticiek, nie je to len na najedenie sa. Nakolko nie som clenkou skupiny Ako usetrit, zvladla by som aj starostlivost o viac ako jedno dieta. A nebud taka nabrusena, ved ja som ti nijak neublizila 😉

tobnuf
4. máj 2016

@timea7 kazdy nech si robi ako chce.. ked pani vyhovuje vstavat k dietatku a davat mu prsnik vsak nech dava .. kazda sme ina.. mne to tiez trosku vadi ze malinky si dudluje prsnik ale som rada ze je pri mne a ze ma potrebuje. Tieto casy nebudu vecne. Vy si dieta kludne nechajte aj vyplakat .. nemusite hned pisat utocne komentare. Mame si tu poradit 😉

timea7
4. máj 2016

@iskrickaa sorry, prehliadla som to. Prečo si myslíš, že by som dieťa nechala vyrevať? Nikdy som to neurobila, ani som to tu nikdy nepísala, naopak, odsudzujem metódu kontrolovaného plaču a pod. nezmysly. To ale neznamená, že musím dieťaťu robiť cumel, môžem byť s ním v tesnej blízskosti, ale nemusí mi byť non stop na prsníku. Dieťa sa dá ukľudniť aj iným spôsobom. Ja som tiež tvrdo makala, aby som ho mala, o jedno som prišla a myslím, že máme super vzťah napriek tomu, že som nebola dvadsať krát v noci hore. Ja som nenapísala, že by si nezvládla starostlivosť o viac detí, len to, že by si si nemohla dovoliť byť dvadsať krát v noci hore pri viacerých deťoch. A nie som vôbec nabrúsená, naopak, dnes som mala veľmi šťastný deň.

timea7
4. máj 2016

@tobnuf ja som žiadny útočný komentár nepísala, keby bol útočný, to by vyzeral inak....ale neviem, prečo som automaticky zaradená ako macocha, ktorá dieťa nechá vyplakať, to medzitým, že mám dieťa nonstop na prsníku a že ho nechám vyplakať nič neexistuje? Ak odmietam dvadsať krát v noci k nemu vstávať, tak to neznamená automaticky, že moje dieťa zaspáva samé a s revom. Nikdy som ho nenechala vyplakať, nakoľko mi je to proti srsti. Že ma dieťa potrebuje, to je úžasný pocit, ale potrebuje ma ako matku, nie ako cumeľ. Sú maminy, ktoré kojiť z rôznych dôvodov nemohli, to neznamená, že ich deti sú citovo ochudobnené.

kubko
4. máj 2016

Ja som bola tiez cumlikom, napadlo ma, že ked si dam na bradavku silikonový klobúčik na kojenie, tak sa malemu vysmyknem a jemu zostane klobúcik ako cumlik alebo ho vypluje. Malemu sa to vobec nepacilo a odvtedy prsko nechcel a cudoval sa co mi to tam vyrastlo..... Ani som nevedela ako dobre to prejde....
Držim všetkým palce.

katka1981
4. máj 2016

@kubko, super napad!!!!!

sardinka335
4. máj 2016

@timea7 nerieš....to su typické matky, ktore si z dietata urobili modlu. Chapem - ledva ho mali, tak mu budu aj praškový cukor fukat brčkom do zadnice...Nehovorim, teraz su to bábätká, takze je jasne ze plaču a potrebuju zvyšenu opateru, iste nie revat same v izbe - ale to tu nikto nepropagoval ani neschvaloval, oni uz počuju slovo ,,plač,, postielka,, a skaču ako pes po udenom...tak ale dnes je to taka moda - kto robi väčšiu otročinu dietatu ten je ,,lepší,,. No bru bru...kym mi mala spi 😀

maminecka2
4. máj 2016

Ahojte dievcata, maminy malych cuckadiel. Aj ja mam jedno take- dvojtyzdnove doma. A teda tiez je zo mna cumlik, aj mi to vadi ale- mala ma zltacku, preto je spava, este mam malo mlieka, slaby tok, takze sa mala velmi namaha pri tahani, unavi sa a spi, okrem toho sa nevie dobre prisat, takze opat si nevie ziskat tolko mliecka kolko by mohla. Samozrejme ze sa vsetko snazim riesit- hlavne s laktacnou poradkynou (aj uzdicky sme boli strihat, aj bylinky uzivam atd.). Ja osobne cumlik malej este nemozem dat lebo nemame este zvladnute kojenie. Mala potrebuje papat castejsie kedze sa z jedneho kojenia nevie zasytit a podchvilou si cucne. Akonahle jej vytiahnem cic z pusy hned je hore a neviem jej "vysvetlit" ze jej uz nedam, kedze sa zobudi a je hladna. (Ale samozrejme ze to nie je uplne stale, niekedy spinka pekne, nastastie)
A naozaj kazde dieta je ine, mozem potvrdit kedze toto je moje tretie. Niekedy je to tazke, verim vsetkym mamickam ktore maju pocit ze uz skusili vsetko a jednoducho to nejde. Niektore deti su naozaj tazke oriesky. Napriklad mojmu druhemu som sa dlho predlho snazila nanutit cumel a nepodarilo sa, jeho tak napinalo, ze teda napr. drzat mu ho v puse a nepustit ako tu niekto radil by sa vobec nedalo. A casto sa este pridaju nejake ine okolnosti ktore nas prinutia robit aj nemozne- ci uz je to bolest bruska, zubkov, nepriberanie apod. A potom si rozmyslite ci budete trpiet ( a obetovat sa) vy alebo dieta, ved casto jedine prsnik im zmierni utrpenie. Ja som si pri chlapcoch vselico preskakala a teda uz by som si nedovolila davat zarucene a u vsetkych fungujuce rady, aj ked u 99% deti mozu perfektne fungovat.
Zelam vsetkym maminam malych cuciakov nech vydrzia, ved to nebude trvat vecne. A komenty typu "robit si modlu z dietata" pekne spolocne jednym uchom dnu .......

tobnuf
4. máj 2016

@timea7 mne nemusis vysvetlovat.. pre mna za mna aj ked ho nechas vyrevat je to tvoja vec. Mna len nebavi citat.. kazda jedna tema hadka. Ved si tu mame pomahat je logicke ze nemozme mat kazda rovnaky nazor. A to niektore mamicky dako nemozu predychat.. tym.nemyslim konkretne teba. .

alicka850
5. máj 2016

@kubko ja uvazujem ako odstavit 16m syna a toto na vcera napadlo,ze skusim ☺Mam z toho strach, bude revat asi dlho, susedia ma asi nepochvalia.... Ale uz mam toho kojenia po krk....

vejula
5. máj 2016

@ebima ak ťaa bolí, tak asi nieje uplne dobré prisatie bábätka. Pokial je bábätko správne asymetricky prisaté, nebolí ani ak ma bábätko prsník v puse hodinu, takže toto by som riešila.
Druhá vec, tá formulacia - nie bábätko nemá prsník namiesto cumlíka, ale naopak môže mať cumlík namiesto prsníka. LEbo bábätko sa nerodí s potrebou cucania cumlika, ale potrebou sania a dudlovania z prsníka

vejula
5. máj 2016

@ebima a ak tedaa mala takto dlho potrebuje byť na prsníku i cez den, chápem, že ťa to nebaví, sedieť niekolko hodín denne s malou na prsníku, či ležaať, v tomto prípade by som odporučila šatku či nosič, aby si mohla počas dojčenia malej robiť i iné veci ako nečinne sedieeť 🙂

kubko
5. máj 2016

@alicka850 no zalezi na povahe dietata, kazde je ine. Toto kupodivu u nas preslo ok, len ako keby takou nespokojnostou a odporom, ale presli sme na sosačikový pohárik a odstavovanie od toho sme si odplakali. Takže pozor na vymenu barlicky za barličku. 😉

andrea1010
5. máj 2016

@iskrickaa prepáč, ale neviem, ako sama môžeš byť v pohode, keď vstávaš 20 krát, asi by ma niekde na prechádzke kleplo rovno o kočiar, neviem si to ani predstaviť, je to tvoj názor. podľa mňa ani to dieťa nemôže byť v pohode, keď sa za noc 20 krát zobudí a tobôž, keď nemá pár dní, tiež by sa trebalo zamyslieť, či je to ok a hľadať príčinu, ja by som sa neprizerala tomu, ako sa môj malinký nevie v noci vyspať, to je pre mňa barbarské oveľa viac

katka1981
5. máj 2016

@andrea1010, nepotrva dlho a mamicka pride o pamat, bude depresivna, a vynervacena. Ja som si tym presla a nevstavala som 20x za noc, sice menej, ale roky a ta dan zato prisla a teda bola riadna.

andrea1010
5. máj 2016

@katka1981 ja som to videla na sestre, vzdala sa, veď bola ako príšera, nervózna, nevyspatá, kruhy mala také modré pod očami, až raz v depke volala mužovi,aby prišiel domov, lebo sa zblázni, potom prešla na umelé mliečko a malý sa zobudil už len raz, ona biedak asi z tej vyčerpanosti ani mlieko nemala kvalitné a malý je tu, má takmer tri roky a živaň je riadny a hlavne v noci spí 🙂 a má spokojnú mamku 😉