• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Čo by malo vedieť ročné dieťa?

14. júla 2016 
@ktr on si vie topanky a ponozky vyzut nie obut, tak to aj pisem, aj ked sa snazi aj obut, ale na to ma este dost casu.
18. dec 2010 o 19:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@janka_pn nas malicky sa narodil ako vysoko rizikovy a bolo tam riziko aj onesk. vyvoja, jeho vyvin sa sleduje v odbornych ambulanciach, preto musim podrobne sledovat co, kedy a ako zvladame.
18. dec 2010 o 19:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pia22 aj moja, do roka skoro ani len sama nesedela, ale potom sa to zacalo :wink:
18. dec 2010 o 20:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, rada by som tuto temu obnovila :wink: Co vsetko vedia vase deti v roku? Trosku sa obavam o mojho maleho pretoze este nevie navliekat kruzky na tyc, neukazuje papa, a neukazuje prstom, iba celou dlanou :frowning2:
Inak vie paci paci, vie, kde je hento a tamto ... moc nas este nenapodobnuje
6. jan 2012 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbie tak moj vie povyberat vsetky hrnce,zo suflikov naberacky,ked mu poviem podaj mi varechu tak poda :grinning:
kruzky nahodou mame,tie pouklada ale nie vsetky podla velkosti
papa vie dat ale na povel malokedy,zato sa strasne smeje a tesi ked dojde neter,niekto znamy
prstom neukaze ale dlanou otvara zatvara,a akoze povie daj :wink:
napodobnuje,napr.si utierku niekedy prehodim cez plece a on takisto,chodi s nou po byte :grinning:
ale kazdym dnom nieco nove,dnes prstom v knizke si ukazoval na zvierata,akoby si aj hovoril nieco,tak to ma prekvapil :wink:
ma aj chvilky ked sa zacne hrat s hrackami sam,ale vacsinu s nim sedim pritom,bavi ho to tak max.20 minut,potom odide,a ja sa ostanem hrat sama :grinning:
on ma potom vola takymi posunkami,aby sme sa hrali,najradsej ze sa schova a ja ho hladam :slight_smile:
7. jan 2012 o 21:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@abbie no, podla mna sa obavat nemusis... kazde dieta je ine. ani moj maly neukazuje na zvieratka ( pretoze pozerat na knizku vydrzal viac ako 10sekund, ked sa este nevedel obratit na brusko ), nerozprava, nenapodobnuje nas. ale co je poslednu dobu aktualne, je ukazovanie prstom na predmety ( event. dlanou ), niekedy sa iba pozrie urcitym smerom a povie hmmmm... a ja mu poviem, co tam je a on chvilu porozmysla, uspokoji sa s odpovedou a ukazuje dalej :slight_smile: no a zacal si tapkat a popritom sa smiat. ked som bola v centre a dala som mu navliekat kruzky an tycku, tak to spravil bez mihnutia oka a potom sa odplazil prec. on je proste pohyblivy a pri takchto cinjostiach dlho nevydrzi. co ho ale dokaze zabavit je, ked rozhadze pexeso popri stole a asi 15 minut dava karty na stol a zo stola. takze asi fakt je kazde dieta ine a netreba sa stresovat, co dokazu kamoskine deti v rovnakom veku :slight_smile:
19. jan 2012 o 19:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@lopula to ako keby si opisala mojho :grinning: takze uz prstom ukazuje a este aj celou dlanou a posledne dni ho strasne bavi vysipat kocky z vedierka a davat ich spat alebo do ineho vedierka s vacsim otvorom :stuck_out_tongue_closed_eyes: pozorujem, ze jeho pozornost je stale vacsia ... a aj papa uz zacal ukazovat
Od roka sa asi naozaj neoplati deti porovnavat, uz si ide kazde svojim tempom ... ale rec je stale rovnaka, ziadna kravicka a ani cica nehrozi :rolling_eyes: ani havo nic ... len dzavotanie klasicke a ked sa niecomu cuduje, tak hmmm? :grinning:
19. jan 2012 o 21:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
kazde babulo je individualne, moja mala problem s priberanim lebo sa narodila mensia a mala problemy s bruskom ale vsetko dohnala, ani sadnut si sama nevedela do 8 mesiacov, teraz ma 14mesiacov beha po byte a šali sa a spapa vsetko co jej dam, takze vedela som ze netreba robit paniku, vyvojom je trosku vopred, ale to preto lebo sa jej venujem cely den, vie napodobnit zvuky 8 zvierat, vie rozoznat 4 farby, v knizke mi ukaze vsetko co sa jej opytam, rpoupratuje hracky ked sa jej chce, vie pit sama z poharika, akoze vari polievky , sama si utrie pusinku a rucky, , vyhodi plienku do kosa. Ked ju poprosim, vie hovorit, tata, mama , baba, teta, dede (dedo), mačička je (ma) havko (ha) , tancuje , vie zasrubovat flasku tak jemne ked sa jej p!odari, este hovori, daj, tak, tam, ne, homba, nejde, neni, nečem, čem (chcem) vie si sama dat klobucik. A kopu inych drobnosti na ktore si teraz nespomeniem. Samozrejme vie ako fuka vieto, ako robi mucha a auto a kazdy den sa chce ucit viac a viac lebo sa na vsetko pekne sustredit, aj vy si vsimajte detaily na svojich detickach a uvidite ako sa vsetko dokazu naucit chce to len trpezlivost a cas, ja sa nechvalim len opisujem co je schopne babo vediet ked sa mu chce a kem ma nato trpezlivost :slight_smile:
3. sep 2012 o 12:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
chcem sa vyjadrit k tejto teme...ja si myslim,ze kazde dieta je rozdielne a jedinecne,,neda sa porovnavat dieta ako dieta!!ale aj tak ako mamicky to sledujeme a porovnavame,,nas skoro rocny syn vie toho uz vela a mna zase to trosku znepokojuje,ze ci teraz vsetko vie a potom sa zastavy....aj to som uz pocula!!!vie u napodobnik kazde zvieratko,povie asi tak 10 slov,sam sa uz pusta chodit a uplne vsetko uz rozumie az sa mi to zda ze toho vie neako vela...dokonca ked vravim basnicku naucil sa tam slovicko povedat-teda doplni,,,a vie uz ukazat kolko ma rockov...ma to neako riesit??popytat sa co s tym??
25. jan 2013 o 22:14  •  čaká bábätko, termín má v máji 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@frony moj syn v roku vedel este viac a nezastavil sa jeho vyvoj ziadne strachy
27. jan 2013 o 10:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
tak to som rada,,,hadam aj u nas to bude tak...
27. jan 2013 o 12:41  •  čaká bábätko, termín má v máji 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co mam robit so svojim skoro rocnym chlapcekom...zaspava len na mne,,cise rychlo ale ma problem zaspat v postielke??
27. jan 2013 o 12:42  •  čaká bábätko, termín má v máji 2015  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zaujala ma tato tema, tento tyzden sme mali prvy rok. Tiez mam obavy ci je ok, ked maly nevie tap tap tapusky, dat pa-pa, nevie napodobnit ziadne zvieratko, aj napriek tomu, ze kazdy den sa mu venujem hrame sa tap tap tapusky, davame mu s manzelom pa-pa. On na nas pozera, asi tak, ze co ho stym otravujeme, otoci sa a ide si po svojom. Tiez mame kuzelky a nenapichuje ich. Jeho styl hrania je, do jednej malickosti vsetko rozhadzat, povysypat kocky a potom spokojne odide.
Ale pohybovo je napred, este nemal ani 10m a zacal chodit. A rozpravat, mama, tata, baba, ako 9-10mesacny a blaboce si a pisti od rana do vecera. Knizky ked mu zacnem citat, pride, zoberie mi ju a hadze si ju pred sebou po celom byte, ako aj ostatne hracky.Miluje lopty a behanie po byte.
Ale hry typu tap tap tapusky a papa to ho nebavi, tak neviem ci to je zrovna ok?
14. feb 2013 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ria80 presne borko...;) je na tom rovnako a bohuzial aj ten vzdor to je podla mna dost skoro mame 13 mesiacov....
14. júl 2016 o 22:07  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok