Čo mám robiť, ak dieťa stále chodí po prstoch?

domcatko1991
11. dec 2010

uz asi mesiac a pol ju davam do tych chodakov ....a stale chodi po prstoch..viete mi poradit co treba robit??

evita_ij
11. dec 2010

Nepíšeš, jak je dítko staré, pokud je mimi, jako na IP, tak nedávat do chodítka a počkat, až začne stoupat samo 😉

blandik
11. dec 2010

tak co vím, chodítka se nemají vůbec používat - takže jako první krok bych to chodítko nepoužívala a nechala na dítěti, aby se samo svým přirozeným tempem vyvíjelo...a i když už začně chodit, tak opravdu nepotřebuje chodítko, aby se přesouvalo...

kwetinnka
11. dec 2010

nedavat ju tam....nauci sa chodit aj bez toho..ked ti už teraz spickuje..aby si na to nezbykla a nespickovala aj potom...

evkacka
11. dec 2010

všetky maminky odsudzujú pavúka ale ja keby som tam na chvilku Adelku nedala tak sa nedostanem ani na záchod 😀
dieťatko v nom nemôže vysieť a hompálať mu nožičky, skus dať na najnižšiu polohu a ozaj používať len veeelmi zriedkavo 🙂

maryanna
11. dec 2010

chodí po prstoch práve preto že je v chodáku....tam sa učí zlé našľapovanie, ničí sa chrbica
neurýchľuj jej vývin, nechaj ju prirodzene samu vykročiť keď bude na to pripravená........

misicka85
11. dec 2010

Taky bych jí tam nedávala. Chodit se naučí i bez chodítka 😉

berenika39
11. dec 2010

Co ji tam nedávat, když nedosáhne na zem?
Chození po špičkách je to, proč chodítko ne.

tehula
11. dec 2010

ja som citala, ze prave v choditku sa dieta nauci spickovat. Na chvilu ho tam kludne daj, no ntreba ho tam nechat dlho a najma necakaj, ze prave tam nadobudne spravne navyky chodenia

smarti
11. dec 2010

nedávať do chodáka, lebo tam sa ináč dieťa učí stabilite a držaniu tele ako je to prirodzené

ilijanka
11. dec 2010

nedávať do chodáka, to je úplne jasné 🙂 😀 , naša Adelka začala chodiť v 17 mesiacoch a vydržali sme bez chodáka 😉

dadous
11. dec 2010

zkus dat botičky, ale musí dosahnout na zem 😵

iluss
11. dec 2010

Nemyslím, že by to chození po špičkách bylo právě tím chodítkem. Moje Luci nikdy v chodítku nebyla, ale z počátku, když se učila chodit, tak byla taky pořád na špičkách. I když jsem jí vysvětlovala a ukazovala, jak má hezky našlapovat na patičky, tak když se na to přímo nesoustředila, tak zase "baletila". I ještě občas teď si stoupá na špičky.
Prý je to normální a některé děti to občas dělají, ale pak se to samo srovná a chodí normálně po celých nožičkách. Až prý kdyby to trvalo delší dobu, třeba do dvou let, tak by se mělo zajít na vyšetření proč to tak je.

benne
11. dec 2010

Tiež nemyslím, že špičkovanie je len dôsledok chodítka, ale ak to robí, určite do pavúka nedávať... to isté radila rehabilitačná sestra kamoške, jej malý tiež špičkoval...

bianca
11. dec 2010

pre deti chodakove je chodza po spickach typicka..Mozes skusit obut ale pokial nedosiahne uplne pevne na zem bude to robit stale a i do buducna moze pretrvat navyk

bartik123
11. dec 2010

do chodítka by se nemělo dávat vůbec.. sousedka tam dávala malého a taky chodí po špičkách.. když si to děcko na to chodítko naučíš, tak se nediv, že si nemůžeš dojít ani na záchod.. jsou jiné způsoby a rozhodně šetrnější k páteři prcka.. a další sousedka ta má šestiletou holku a ta jí chodí po špičkách ještě ted a ničí jedny boty za druhéma..

zdenda86
11. dec 2010

ahoj. ja som maleho davala do choditka a vobec nechodi po spickach. podla mna to tym nieje.mozno je este maly a poriadne nedociahne. skus s tym pockat a dat ho tam o mesiac. mna tiez kazdy od toho odhovaral, ale aj mna rodicia davali do choditka a nechodim po spickach, ci u vas vsetkych to bolo ine? a to vtedy boli podla mna horsie choditka ako v dnesnej dobe. to by vela z nas muselo tak chodit. mozno si ju tam dala skoro a este nema pevne nozicky alebo poriadne nedociahne. dufam, ze problem rychlo zmizne.

saronka
11. dec 2010

já jsem chodítko nedávala, nechodila s ní za ruce, nepomáhla jí..a sama se pustila a začala chodit v 11, 5 měsících..takže myslím, že chodítko fakt nepomůže 🙂 jinak nemluvě o tom co to udělá se zády..

juliagregor
11. dec 2010

tak ju tam nedávaj ...

michaela80
11. dec 2010

prave preto by sa chodak nemal pouzivat... deti potom spickuju... zacne chodit sama vtedy ked bude na to pripravena....

k.a.t.k.a.
11. dec 2010

pytala som sa ortopeda, nebol uplne proti chodakom ale ani za, ale ked uz tam je tak urcite dat pevnu obuv, prave preto aby nechodilo po spickach 😉

dadulka271
11. dec 2010

ahoj aj moja mala bola v choditku a dost dlho a vobec mi nechodi po spickach podla mna to tiez nieje tym choditkom.

cheerlady
11. dec 2010

ja som tiez pocuvala rady doktorov ako nepouzivat choditka,ale predsa ho doma mame,kedze v ohradke to maleho dlho nebavi,chce sa ucit nieco nove a treba niekedy aj upratat,navarit a podobne,ze ano.takze ked uz sa fakt s nicim nezabavi,tak ho tam jednoducho dam-samozrejme vyska je nastavena tak,aby dociahol na zem celou slapou 😉 a este nieco-skor by som ho tam urcite nedavala,ked by este nevedel sam sediet,pretoze musi mat pevny chrbatik,aby mohol ist do choditka.

ivetkab.
11. dec 2010

Neviem či sú chodítka dobré alebo zlé, ale ja ho ani nemám a ani si ho neplánujem kúpiť. Môj malý urobil prvý krôčik, samozrejme s mojou pomocou a dnes ... ani nehovorím. Lieta po byte keď ma drží za obe rúčky, už dva dni skúša chodiť tak, že ma drží len za jednu ruku a darí sa mu už udržať rovnováhu tak, že keď sa zastaví pri telke, tak bez držania postojí aj minútku. Myslím si, že keď nie je v tom chodítku, tak sa mu viac venujem a pri chôdzi cíti istotu. Ak je však Tvoje bábo na špičkách, tak ho fakt skús nedávať do toho chodítka. Niektoré deti začínajú chodiť na pol roka a na niektore je aj v roku ešte skoro. Neriaď sa možno štatistikami či teóriami, ale radšej počkaj.

bubulka722
11. dec 2010

Presne tento problém som mala so synom. Naučil sa chodiť po špičkách a nemal normálne držanie tela, ale stále sa nakláňal dopredu. Od známej som bola upozornená, že ak s tým rýchlo niečo neurobím, skrátia sa mu šľachy v lýtkach a nikdy mi normálne chodiť nebude. Ona mala ten istý problém so synom a za sebou už dve operácie. Tak som mu kúpila vysoké pevné a kvalitné topánky na šnurovanie s tvrdou podrážkou a začal sa teror správneho chodenia. Trvalo to dosť dlho kým sa naučil normálne chodiť a chodítko viac v živote nechcem vidieť.

lukza
11. dec 2010

Ahojky já bych taky do chodítka nedala musí se naučít stát s váhou svého těla .a já to abych mohla v klidu na záchod atd .vyřešila že sem koupila ohrádku a když je potřeba šupnu ho tam a muže se krásně rozvíjet a já v klidu podělat věci mě malý už stoupe a obchází nábytek a botičky dávám jen sem tam takže jak někdo radil botičky taky to není uplně nejlepší pokud samo nestojí a nepohybuje se dítka potřebují cítit palečky je to jejich základ na pohyb.
já chodila na rehbaku a tam mě vyloženě řekly že chodítko né že musí se naučit držet tělo samo skrz páteř.a že děti pak rádi chodí po špičkách

maximma
11. dec 2010

ako fyzioterapeut choditko neodporucam vobev. Chodza po spickach je v nom typická a na zaklade toho sa jej casom skracuju achilovky, prechadza to na driekovu oblast chrbtice, neskor zaklad pre vznik skoliozy a zleho stereotypu chodze. NEDAVAJ JU TAM. Moja rada 🙂

heni79
11. dec 2010

Nedávať ju tam.

beruska.zuzanka
11. dec 2010

"chodítko" v ktorom dieťa sedí a má sa "akože učiť chodiť" je podľa mňa blbosť... ak potrebujem niečo spraviť, ísť na wc, alebo čo, tak ju buď vezmem na wcko, ak idem len na malú, ak robím niečo nebezpečné, máme cestovnú postieľku, kde pár minútiek pobudne 🙂 inak sa po byte pohybuje voľne, sama sa naučila posádzať, sedieť, plaziť, 4-nožkovať, postaviť a chodiť popri nábytku, už nás len čaká "to ozajstné chodenie" 😀 ale bude mať rôčik a má čas 😉 chodítko máme také na kolieskach, o ktoré sa pri chodení môže piodopierať, máme to zároveň ako kočiarik pre bábiku a to je fajn si myslím takáto opora, keď už reálne začína chodiť 🙂 niečo u detí urýchľovať, lebo sa my už nevieme dočkať nemá zmysel podľa mňa, alebo že sme pohodlní a potrebujeme dieťa niekde "upratať"...

takže jednoznačne, nedávaj do chodáku 😉

anita41
11. dec 2010

nemyslim si ze chodak je na pricine.mojej sestri napriklad mala v chodaku nebola a chodila po spickacha po case prestala.Ties malu davam do chodaka ale samozrejme nie na celý den.Ona si ten chodak pita,a ked ju tam aspon na chvilku nedam place osto set.

adka12
11. dec 2010

Ani ja by som už po skúsenosti chodítko nepoužívala, malú sme zbytočne pribrzdili vo vývoji a všetko robila potom neskôr, čo sa týka plazenia, štvornožkovania, chodenia popri nábytku.....
Pri druhom dieťati už takú chybu neurobím.
Takže chodítko určite NIE!!!!