Čo robiť, aby sa prestala škrabať?

jnana1
15. okt 2011

ahojte, naša malá má 15 týždňov a keď sa v noci budí na papanie, strašne sa škriabe na hlavičke, za ušami, trhá si ušká a vlásky, dokonca zájde aj do očí a tak sa bojím že si nejak ublíži. Večer zaspáva na prsníku 😕 ( ani toho sa nevieme zbaviť) a vtedy je pokojná, až kým sa nezobúdi na papanie... potom je až do rána pri nás v posteli, lebo v tom škriabaní pokračuje v spánku a tak sa snažíme jej ručičky držať... niekedy sa škriabe aj cez deň, hlavne keď je nervózna a nevie zaspať. Naša doktorka mi povedala, že je to u detí normálne, tak čo si vy myslíte, máte s tým nejaké skúsenosti???

zuzana17
15. okt 2011

aj moja malá si vedela škrabať hlávku a trhať vlásky, niekedy som si myslela, že si vyskube všetky vlásky čo má. No ani neviem kedy, ale prešlo to našťastie 🙂

pingu1
15. okt 2011

aj nasa to robila. ked som sa pytala doktorky, ze preco? jednoducho male deti si skriabu hlavicku. casom to preslo

irriss
15. okt 2011

Mozna je to normalni, ale jen kdyz je dite nervozni a nebo nespokojene...popisujes dost velkou frekvenci, to nebude vporadku...(podle meho)
Jedna z mych dvojcatkovych holcicek to delala take, bylo to ale tim, ze se neumela dobre prisat a tim padem se neuspokojila....zustavala hladova...
skrabala se, trhala si vlasky...kopala nozickama... 😉
Tak nevim, zkus to, jestli to neni nedostatkem jidla...piti...ted mne napada, nektere deti jsou i choulostivejsi na plenku..nektere nesnesou ani trosku vlhkost...podle meho je nespokojena..neco ji vadi a tak Ti to timto zpusobem "vysvetluje" 😉

zvonkohra
15. okt 2011

podla mna to robi s toho ze je nervozna aj moja dcerka to robila potom asi cca po 2m ju to preslo

lubikan
15. okt 2011

moja ma 3 roky a v spanku ked trochu precitne,ze sa jej nieco zasniva,alebo sa prehadzuje,robi to iste...
skus dat malinkej tie tenke rukavicky,nech si neublizi s nechtikmi