Dá sa odnaučiť od uspávania na prsníku?

aaddiikkaa
28. jan 2016

Ahojte,

mam otazku, dcerka ma 4 mesiace a zaspi doma vylucne ked je na prsniku. Nie je to ziadna tragedia, ale bolo by fajn, keby som ju naucila zaspat s cumlom a v jej postielke, teraz totiz spava so mnou v manzelskej posteli. Da sa to vôbec odnaucit, resp. naucit nejaky novy ritual? Je na mna prisata ako taka mala pirana :D Ked ideme na prechadzku von s kociarom, v pohode zaspi do 5 minut s cumlom. Ako vravim, nie je to problem, su ovela horsie veci, ale zaujimalo by ma ci sa s tym da nieco robit, alebo budeme takto fungovat kym ju neodstavim 🙂

Vdaka za tipy

michi200
28. jan 2016

@aaddiikkaa 🙂 moja bude mať v apríli 2 roky a stále takto zaspáva... odstavovať ju nechcem, moje mliečko je určite lepšie ako kupované... už som si na to nejako zvykla, čo iné mi zostáva 🙂 inak nemyslím si, že ju od toho odnaučíš, možno ju skús dať do toho kočíka+ten cumel ako si spomínala. keď zaspí, môžeš ju skúsiť opatrne preložiť do postielky... držím palce 🙂

siska53
28. jan 2016

@aaddiikkaa jasne,ze sa da. Ja som.tak odstavila maleho-prve cxa 2mesiace po odstaveni zaspaval takmer rovnako,akurat namiesto prsa bola flasa,on si casom nasiel ine ritualy,cca ako 13m.. Rovnako aj dcerka,ona prirodzene najskor poobedny spanok zacala vyzadovat tak,ze len do kocika a zaspinkala. Na prsniku vecer prestala spavat pri odstavovani,ked mala 20m. Ju som dojcila dlhsie.
Pri oboch som.ale vzdy bola a som.im aj spievala take pomalsie pesnicky.

aaddiikkaa
autor
28. jan 2016

este som zabudla napisat: uspavanie ako take nie je problem, problem je skor to, ze ked ju "odcucnem", vacsinou sa zobudi a zas chce byt na prsniku, alebo ked aj v noci sa napije, nemozem sa poriadne vzdialit, ani otocit, lebo je hned hore....toto ma trosku stve, ale tak prezijem, asi mi nic ine neostava

aaddiikkaa
autor
28. jan 2016

@siska53 sak toto...ze sa to asi zmeni az ked skoncim s dojcenim, to ale tak skoro nechcem. Dovtedy asi len vytasit "zbrane" a vydrzat :D

katrin21
28. jan 2016

osobne by som ju vyslovene na prsniku neuspavala... akoze vacsina deti pri kojeni zaspi, to je OK, hlavne take male, lebo tahanie ich mierne vysilí... ale zase ak by to vyslovene vyzadovala, tak to by som asi velmi rychlo stopla.. neskor bude problem, ked sa uz nauci..
Nie som zastanca toho, aby dieta viselo stale na prsniku, kojit treba, je to OK, ako casto dieta chce, ale zase odtial potial....
DAla by som po nakojeni dudlik a ked tvrdsie zaspi , vybrat ho, aby ho nedudlovala len tak.. tak som to robila aj pri mojej dcere.

cervikpepik
28. jan 2016

@katrin21 ahoj,len tak mimo temu....myslim,ze si pisala v nejakej inej teme,ze Tvoje dietatko spinkava pol hodibky pocas dna....pamätam,ze to bolo vtedy14mesacne batola..zlepsilo sa to...??ak si Ta s niekym mylim, tak sa ospravedlnujem

katrin21
28. jan 2016

@cervikpepik nie, urcite nie... ja take male dieta nemam a moja dnes uz 15r dcera spavala normalnevo veku, ktory pises... a to som o konovi ani nechyrovala este 🙂 teraz cakam druhe. Takze je to omyl 🙂

cervikpepik
28. jan 2016

ok 😉 prepac... 🙂
@katrin21

siska53
28. jan 2016

@aaddiikkaa vies co,mne to vobec neprekazalo. Maly vedel zaspat aj bez prsa,napr.na prechadzke v kociku a mala vlastne tiez,zo zaciatku v nosici kedze najskor kocik nebol jej kamos,neskor vonku v kociku aj ona. Cize neboli z tych ktori bez prsa nezaspia. Len doma to tak bolo.
Na dudel by som.ju zbytocne neucila. Moji nedudkovali vobec. Ja som.jedine malej obmedzila dojccenie cez den,ked to uz s prisavanim zacala prehanat. No to uz mala tych 20 m.

Ale ked ti to uspavanie na prse tak prekaza,tak jej to stopni. Moji prosto tak automaticky zaspali. Co som.ich mala budit?

mia265
29. jan 2016

@aaddiikkaa Ja som to mala presne tak isto. Poviem ti tak,teraz má 8 mesiacov, už sa začína učiť pomaličky sám a to tak, že ležíme na posteli,on papá, a keď už je napapaný sa otočí na druhú stranu, potomsa zase pricucne, potom zase otočí,takto 20 krát, ja mus stále naprávam paplón, ešte sa z boku prevalí na brucho, zdvihne sa na štyri, sadne si, plače,lebo už chce spať , prevalím ho do ľahu a toto sa opakuje aj vyše pol hodiny. Takže kde sú tie časy, keď mi zaspával len na prsníku, za 5 minút bol tuhý a som ho len preložila. Aha a rob to tak,že skracuj, koľko má prsník v ústach. Ked sa ti zdá,že už ide spať, vytiahni,ak zamrnčí, daj zase ale skúšaj,ona si postupne zvykne,ale chce to čas. Ja by som už chcela začať v jeho postielke aby zaspinkával sám,no ale neviem 😀

ali08
29. jan 2016

@aaddiikkaa my sme mali tp iste ale teraz je mesiac už úplne bez prsa a zvládol to bravúrne čo dom ani nečakala lebo on bol iba na prvé a v noci aj 10x.o mesiac bude mať 2roky.veru dlhšie by som nekojila a neviem ci to mliečko aj po 2rokoch má toľko živín radšej by dom mu kúpila mlieko drahšie ale možno je tiež kvalitné.teraz máš babo ešte malinké ale časom uvidíš že budeš aj ty unavená ja som bola hl.vecer.ja som začala pekne cez deň pár dní som ubrala jednotlivé kojenia až nám ostalo iba ranné a nočné a nakoniec aj ranné skončilo a s večerným som prestala keď bol manžel na nočnej potom po týždni s nim spal manžel a teraz už tak na striedačku.drzim palce

mily7
29. jan 2016

@aaddiikkaa nemusíš končiť s dojcením! Môžeš dojcit ďalej a neskor prestať s nočným dojcenim,denne zostane,zredukuje sa,bude lepšie.Na to ale treba vydržať este. Je to veľmi vycerpavajuce pre niekoho,nechať dieťa na prsniku a spat,niekto to tak neberie. To vôbec neznamená že niekto je ten zlý. Sme iní to je normálne. Môžeš aj vyberat prsnik z pusy a dojcit po dvoch,troch hodinách. Interval si nastavis sama podľa teba a baba. Poplace, ty pritul,pohľad,nechaj pri sebe,alebo daj do postielky vedľa seba a pohlad
. Opakuj pravidelne. Deti ucenlive,rýchle pochopia a bude ti spat sama bez prsa v puse. Môže byť že bude ale hystericky plakať,to by som teda zrušila taký nacvik, dala prso a vydrzala kým nebude väčšie
.Každé dieťa je iné,závisí na temperamente. Niekto poplace trochu a pekné sa naučí ,niekto je citlivejší a potrebuje viac mojkat. Ja mám oba prípady ,ak by niečo pytaj sa. Mala je teraz dojcena len cez den,nočné sme stopli v roku,kvôli mojej vycerpanosti a jej závislosti. Večer zaspi na prsníku lebo mi nevadi. Ak sa znova preberie už len zoberiem do narucia ak je zlé nedávam prso. Zaspi.To keď veľmi zle. Ak len plače zo sna to sa ozvem,pohladim a spinka .

aaddiikkaa
autor
29. jan 2016

dakujem vam vsetkym dievcata za rady...ako vravim, to uspavanie mi az tak nevadi, co je ale naozaj vycerpavajuce su noci. V noci sa zobudi a pricucne, ok, ked skonci, tak spi ale ja sa od nej nemozem pohnut, lebo je hned hore...kolkokrat som uz tak zaspala a spala v jednej polohe kym sa mala zasa nezobudila na krmenie....a rana su potom sakra tazke, moja krccna chrbtica by vedela hovorit 🙂))

domculik
29. jan 2016

@aaddiikkaa no mne pomohla Estvillova metoda 🙂. Presne v obdobi ako ty som prisla na to ze ma uz boli chrbtica a ze sa v noci nevyspim ak stale sledujem maleho ked spi medzi nami. Estvillova metoda (alebo 1-3-5-7-9-10) sa odporuca az od 6-ho mesiaca, ja som zacala od 5-ho. Urcite si o tom pocula. Nakojis dieta, polozis ho do postielky, pohladkas, povies mu zauzivanu frazu na dobru noc a odides. Ked zacne plakat, prides po 1 minute a opat ho iba pohladkas a povies zauzivanu frazu a odides. Ked zacne plakat, prides uz po 3 minutach, opat fraza a odides. A takto stupnujes intervaly az po 10 min. Prvy den mi maly zaspal po 30 minutach, druhy po 10 minutach, treti po 5 minutach a dalsie uz po chvilke 🙂. Takze odskusane.

mia265
29. jan 2016

@domculik A pred tým ako s i ho uspávala?

sophieeee
29. jan 2016

@aaddiikkaa ahoj podla mna to zacni riesit az ked budes chciet prestat kojit.. my takto fungujeme uz 7 mesiacov a do postielky som ju ani raz nedala..no teda par krat som to skusila ale nechcela tam byt.. a cumlik odmietala.. a teraz som si uvedomila ake to je pohodlne a aka som rada ze je to tak 😊 ale samozrejme ze ked prestanem kojit tak pojde do vlastnej postielky

domculik
29. jan 2016

@mia265 no zakazdym zaspaval na cice 🙂

janifer
29. jan 2016

Moj ma 1,5 roka, dokym spaval vonku v kociku, dalo sa to oblbnut termoskou s cajom, ale to mal viac ako pol roka. Ked bol malicky, tak sme sa aj pred cestou von uspavali na ciciku, potom som ho rychlo obliekala a spal aj v kociku. Ale sam od seba malicky v kocari nikdy nezaspal. Od jedneho roka zacal spavat doma cez obed, to uz tiez vylucne na prsniku. Spava niekedy aj 3 hodiny cez obed, medzitym sa aj 3x dojcime. A vecer a v noci ficime, som rada lebo takto nam vyliezli vsetky zuby. Neviem si predstavit ako inak by som ho v noci utisila a ako by reval kym by som zarobila Sunar.

Kazde dieta je ine, niektori rovesnici sa v 1,5 roku vylucne uspavaju vonku v kociku cez obed... a kedze uz ich mama nedojci , tak vecer napriklad nechcu ani flasu a umele mlieko, ani cumel, ale piju vodu s dzusom z flasky so slamkou, kedze su z nej zvyknuti pit cez den. Dojceni boli do 17mes.

mia265
29. jan 2016

@domculik a takto za par dni sa odnaucil? no to sa mi ani verit nechce 😀

timka6
29. jan 2016

@aaddiikkaa Záleží to len a len od teba, ak chceš ju odnaučiť zaspávat na prsníku, máš na to ideálny vek, ísť na to postupne, je super, že ti spinká v kočíku, cez deň ju dávaj spať vždy do kočíka, predtým ju samozrejme nakoj, a hlavne, ja teda nie som zástanca dudlov, ale keď ju na to chceš učiť je tvoja vec, ja som deti nikdy neučila na dudel, podľa mňa je to ďalší návyk, urob si nejaký režim, v tomto veku ti spí asi 2-3 krát denne, a v noci, podla mňa ak sa naučí na dlhšie spánky v kočíku, tak by sa mala menej budiť aj v noci, nauč ju nafľašu s umelým mliekom, a nie pri každom zaplakaní dávať cicík, postupne skúšať utišovať, hladkať, ukľudniť, hlavne ty musíš byť dôsledná, ísť si za svojim, ale tak aby malinká vycítila že i ty si v pohode, spinka v postieľke svojej, aha nie, najlepšie bude ak ju budeš dávať do postieľky. Ona je ešte malinka, ale máš veľkú šancu ju učiť postupne a nerobiť jej potom stresy a v konecnom dôsledku aj sebe. Väčšina bábetiek, keď mu mamička dovolí je najradšej na prsníku. 🙂

domculik
29. jan 2016

@mia265 pocuvaj ani ja by som nebola verila ale naozaj to zafungovalo, len treba vydrzat 😉 . samozrejme boli aj potom este nejake vykyvy, nebolo to hned 100% ale neporovnatelne so stavom predtym.

mily7
29. jan 2016

@mia265 u nás tri noci s tatom a bolo sveta žiť. Veľmi rýchlo pochopili že je čas späť.

mily7
29. jan 2016

@aaddiikkaa tak ju uc že v noci sa tri x nakoji a dosť.alebo každé tri hod jej dáš. Skúšaj.buď dôsledná,vytrvaj aspoň týždeň pri hocijakom nácviku .