Dcérka nechce byť ani 5 minút sama

elina25
23. apr 2014

Včera sme sa nasťahovali do nového bytu,a od vtedy ale už aj predtým som ma dcérke spozorovala že ani na 5-minút nechce byť sama ak ju tak nechám tak spustí taký strašný plač že až soplíky jej idú ☹ Je to len také obdobie alebo máte s tým niektorá skúsenosť?

satanka1
23. apr 2014

@elina25 to je pre dieťatko v jej veku normálne..ona nechápe,že ty si len vo vedľajšej izbe,alebo len za rohom...ona ked ťa nevidí,tak si jednoducho myslí,že nie si....potrvá to možno 2 mesiace a zistí,že sa vždy vrátiš...

edvelyn
23. apr 2014

Tvoje dieta ma 8 mesiacov? A chces aby bolo same?ved si daj dieta do ohradky tam kde si aby ta videlo.ufff ja uz som sa naucila aj pradlo vesat jednou rukou 😉

monicm
23. apr 2014

@elina25 je to v tomto veku úplne normálne a chce to čas.daj teraz dieťaťu pocit istoty a neskôr sa ti to vráti. inak @satanka1 má v tomto úplnú pravdu

klincek
23. apr 2014

@elina25 aj obdobie, aj zmena prostredia..inak moje maju vyse 2,5r, a niekedy to mame take este aj teraz 😅 . neboj, raz to prejde 😉

elina25
autor
23. apr 2014

@edvelyn práve že začne strašne plakať len čo ma chvíľku nevidí tak ju vo vajíčku vláčim po celom byte 🙂

zivika
23. apr 2014

@elina25 a preco ju mas vo vajicku? Nechaj ju, nech sa plazi za tebou a nech sa zoznamuje s prostredim, potom si mozno ani nevsimne, ked odbehnes 😉

elina25
autor
23. apr 2014

@zivika teraz sme sa nasťahovali a musím všetky veci uložiť aby chráň bože sa nieako neudrela

maslenka47
23. apr 2014

@elina25 je to normalne, ale to nezmanema, ze sa nesmies od dcery vzdialit, ked to potrebujes. Inak sa nikdy nenauci "byt sama". Z placu sa este ziadnemu dietatu nic nestalo (a sople ma kvoli nejakej infekcii/alergii, nie preto, ze place).

@edvelyn a co, ze ostane 8 mesacne dieta chvilu same? To ju ma brat aj na zachod? Placom dava dieta najavo, ze sa mu nieco nepaci, ale to je predsa v uplnom poriadku. Mala by to byt prenho motivacia s nezelanou situaciou nieco spravit (v tomto pripade skusat lozit a hladat matku) a tym sa posuvat vo vyvoji dalej.

jana_eyre
23. apr 2014

separacna uzkost sa to vola..

hellionka
23. apr 2014

@edvelyn To aj na WC chodis s babom ?

jamelia
23. apr 2014

Ahoj, moja dcera tiez bola taka, ze nechcela byt vobec sama, stale bola pri mne, ked som sa na wc, tak vresky, ked som ju dala na chvilu do postielky. Vobec sa tam nechcela hrat, mala som ju stale pri sebe, ale tiez som jej nechavala volnost - lozila stale. Sem-tam pri mne sedkala v hojdacom kresielku. Teraz ma 3,5 a vydrzi v pohode sama 🙂 Mladsi syn je iny - ten sa zahra aj sam v postielke, ale je to asi tym, ze je druhy 🙂 Nemala som tolko moznosti sa mu venovat ako dcerke a aj z hladiska bezpecnosti bol ako malicky viac v postielke. Kazde dieta je ine. Ale mozno tvojej dcerke vadi to nove prostredie, kedze to tam tak nepozna, asi sa boji a preto place. Urcite si casom zvykne 🙂

hatapkagb
23. apr 2014

@elina25 To je normalne.Moja bambulka sa odomna neodtiahla do 2rokov,mamina cica je to co ti poviem.Teraz beha kade tade bude mat 6rokov,ale stale je to moj chvostik,vsade za mnou ide,ked sme doma a idem na wc ona ide nenapadne za mnou akoze sa hrat do izby a ked vyjdem z wc ide dole.Tym sa moja netrap,chce byt s tebou ,aj ked viem ze ti neda dychat,ale uzivaj si to potom budes plakat ze nie je s tebou

edvelyn
23. apr 2014

@maslenka47 neberiem ju na wc.cize ked odidem z izby mam decko nechat plakat aby zacalo lozit?kvalitne nech sa niekde strepe.lebo v postielke toho moc nenalozi.

edvelyn
23. apr 2014

@maslenka47 a nebavime sao chvile ale o tom ze vzdy kedmama odide zacne plakat

marse
23. apr 2014

@elina25 moja mladsia bola taky ,,cecok,, a je to normalne, presne ako pisu baby uzivaj si to. Este je malinka aby vydrzala sama. Casom to prejde 😉

@hellionka a ano ja som chodila na wecko aj s babom obcas, a ver ze nie som jedina 🙂

edvelyn
23. apr 2014

@hellionka to som nenapisala.tak nevymyslaj blbosti.mamickatu pisala zeked odide z izby dieta place.cize ked chce daco robit nech si ho da do ohradky .

edvelyn
23. apr 2014

@hellionka
@maslenka47 a moze si tu clovek vobec dovolit napisat svoj nazor?

matozazzo
23. apr 2014

je to obdobie, ked si viacej uvedomuje, ze je samo. Moja bud lozila za mnou, alebo bola v kociari, aby na mna videla, v ohradke tiez aby na mna videla a neraz som s nou sla aj na wc... :D to prejde, ak ste sa prestahovali, je to pre nu este aj cudzie prostredie, moze si mysliet, ze si ju tam nechala a odisla. Postupne sa nauci, ze aj ked ta nevidi, si doma. Ale az ked bude starsia.

zivika
23. apr 2014

@elina25 tak poprac veci a nechaj jej troska volnosti 😉 my mame obyvacku prisposobenu pre loziace deti, nemame v nej kvety, kable, konferencny stolik,..., jednoducho nic, na com si dieta moze ublizit a v tejto izbe sa moze hrat a lozit kolko chce, no vela krat si ani nevsimne, ked odbehnem do kuchyne 🙂 je sice pravda, ze ma starsieho brata, ktory ho zabavi, ale aj s tym som to robila takto, ked bol lezun a naucil sa tak vydrzat aj chvilu bezo mna 🙂

hellionka
23. apr 2014

@edvelyn Moze kludne, tak ako aj otazku 🙂

kolinia
23. apr 2014

@klincek podobne aj u nas :D

katka.l
23. apr 2014

@elina25 časom to prejde, ja som všetko robila jednou rukou 🙂 teraz už vie lozit, tak mi visí na nohe 😀

83lenka83
24. apr 2014

Ahoj, moj malý bude mať 21 mesiacov a ešte stále sa nevie zahrať 5 minút sám.

euka210
24. apr 2014

@hellionka moj od 10m aj na zachod chodil za mnou a az teraz ho to pomaly prechadza