4 ročná dcérka nechce sama jesť

judy81
27. jan 2012

Ahojte maminky, mam strasny problem, dcera bude mat v aprili 4 roky a vobec nechce jest sama, ked bola mensia jedla, nebol problem.Ale uz asi rok nechce chytit pribor do ruky,ani chleba do ruky,stale sa dozaduje aby som ju nakrmila,uz som ju nechala pri jedle aj hodinku nenajedla sa vobec a 20 min na to kricala plakala ze je hladna, som zufala,a v skolke tiez neje sama, vzdy ju ucitelky alebo kucharky nakrmia ako tak.

anjelicek26
27. jan 2012

@judy81 - to je len truc. Ja osobne by som 4 rocne dieta nekrmila. Ak bude hladna, bude jest. Nech si reve od hladu ako pardon, jedlo je pred nou na tanieri. Sa divim, ze jej to v skolke toleruju... ja by som ich poziadala, nech to nechaju tak, nech je ako ostatne deti... v skole uz definitivne nebudu taketo cviky robit.

judy81
autor
27. jan 2012

@anjelicek26 vsak ja som v skolke hovorila ze nech ju nekrmia, ale oni ze sak platime za stravu a ze im je skoda to vyhadzovat☹ a ja zasa nemam srdce ju nechat cely den bez jedla, aj tak sa nenaje☹

traktor
27. jan 2012

..a ja by som sa zas porozpravala s detskou psychologickou..mozno je za tym aj viac, preco ma takyto blok a nechce chytit ziadne jedlo do ruky..urcite to spolu vyriesite..drzim palce

anjelicek26
27. jan 2012

@judy81 - no len toto je bludny kruh. Ako chces motivovat dieta to robit same - ked ho v konecnom dosledku potom aj tak kazdy pohodlne nakrmi? Tadeto cesta nevedie. Hlad je velky pan, aj keby to malo byt za cenu, ze tyzden bude menej papat, kym sa nauci. Hladom za tu dobu neumrie, ver mi.

judy81
autor
27. jan 2012

@anjelicek26 jaaaaaj, zblaznim sa☹ to ju vazne mam nechat hladovat?a nenakrmit ju?potom bude celu noc hore a kakavkovat lebo bude hladna

bubinko83
27. jan 2012

Aj mne toto robi syn,ale skor z pohodlnosti ,lebo v školke sa praveže napapa sam . Aj doma niekedy ale vačšinou ho krmim,lebo on by sa ani nenajedol vobec a ja ked chcem aby niečo zjedol tak mu to dam a mam pokoj.Jemu sa skor nechce žuvat on zase vyžaduje napr. chlebik natrhat na kusky aby sa mu to lepšie jedlo.Inokedy mu dam šparatko a on si do toho picha a tak sa naje ,ma to ako hračku.

traktor
27. jan 2012

ona absolutne nic nezoberie do rucky?..ani jablcko, nic?

anjelicek26
27. jan 2012

@judy81 - no ani ziadne kakavko...aj v noci prebrat, doniest k stolu, ponuknut jest alebo dat vodu, ziadne take... a vysvetlit jej uz pri veceri, ze kakavko moze zabudnut. Nema dva roky, aby to nepochopila. A ano par dni hladovat spravi divy, neumrie - naje sa. Ked pochopi, ze to myslis vazne - a musis to fakt mysliet vazne a nepovolit - tak zacne jest. Ved ona nema problem s nejedenim, len chytenim lyzice do ust a strcenim do ust.

svetlankat
27. jan 2012

ja by som to riesila presne ako @traktor , moze byt za tym naozaj nieco vaznejsie a takto to dava dieta najavo aby ho dospeli pocuvali.

judy81
autor
27. jan 2012

@anjelicek26 asi mas pravdu, ona vazne problem s jedenim nema, sak vazi 18kg🙂 len neviem preco prestala jest sama, ona mal rok a pol pekne papala sama,je mozne aby skrz toho ze sme sa stahovali a rozisla som sa s jej otcom? lebo cca odvtedy nechce jest sama,proste ostala maminkyn cecek

judy81
autor
27. jan 2012

@traktor ale zoberie, aj jablko aj cokoladu aj jogurtik si da sama, vyberie z chladnicky otvori vrch zahodi vyberie si lyzicku....len s normalnym jedlom ma problem

judy81
autor
27. jan 2012

@svetlankat no nieco za tym bude, lebo ona mi jedla sama,kym som sa nerozisla s jej otcom a nenastahovali sme sa k dedovi

leeenka26
27. jan 2012

@judy81 podla mna uputava pozornost a skusa, co moze a nie. Jasne ze trucuje a ty ak si budes stat za svojim a vysvetlis jej ze moja zlata tu je papat, ak ho nespapas, zoberiem, bez diskusie. Musi z teba citit lasku, ale aj autoritu a ze s tebou nemoze kyvat. A ucitelkam v skolke mas pravo povedat takisto, ze ked nezje, jednoduho vyhodia a oni ta musia posluchnut Tolkoto rocne dieta krmit?? V skolke??? Uvidis, ze tento pristup zaberie, nemaj strach, ona hladovat nebude. Ak sa ti to nepodari, navstivte psychologa.

anjelicek26
27. jan 2012

@judy81 - nemusi to byt tym, zasa za tym netreba hladat vsetko zle, teda za rozchodom... skor si sa spamätala neskoro a poskytovala jej doteraz full servis a ona to vyuzivala 😉 Deti treba ucit samostatnosti, ono pomahat je fajn, ale len odtial potial, niektore veci sa musia naucit same - aj keby jedli pomalsie, vsetko bolo zaprasene (mam taky 1,5 rocny prasiatkovsky exemplar prave pri stole). Pozri ak ma 18kg nie je urcite podvyzivena, moja mala ma 15kil a bude mat 6 rokov xixi... ja by som ju postavila pred hotovu vec aj keby sa na hlavu stavala. Niekedy fakt treba povedat definitivne - dost - uz si na to privelka.

judy81
autor
27. jan 2012

@traktor dakujem a uz som aj rozmyslala nad tym, ale zasa sladkosti aj zakusok papa sama aj v cukrarni a slane chipsy len ked ma obedovat ci vecerat tak ani za svet

leeenka26
27. jan 2012

@judy81 tak asi tam bude pes zakopany. Navstivte psychologa.

svetlankat
27. jan 2012

@judy81 za to nic nedas, ked navstivis odbornika. Ja by som to hladovkou neriesila, kedze pises, ze sa vobec nenaje. Ze dokaze byt aj cely den bez jedla.

traktor
27. jan 2012

tak potom to je ine..tu netreba ani psychologa..tu treba ist tvrdo..ziadna cokolada, ziadne kakao, ..najprv varene jedlo a sama..pokial nezie..tak ju nechat tak..od hladu nezomrie..ak bude aj plakat treba vydrzat..nakoniec to varene jedlo zje..skus to , co ma rada.ak bude hladna, ine nedostane..bude nutene to zjest..a aspon jej to bude chutit..inak to nepôjde..uz je velka a v tomto je to len zlozvyk..ako si ju naucila, tak to robi..cize len vela trpezlivosti 😉

zuzana581
27. jan 2012

@judy81 Súhlasím s @anjelicek26 Tiež by som to skúsila najprv tak, ako píše. A pár dní vydržala. Ale naozaj sa musíš tváriť tak, že inak to nepôjde a nikto ju proste nanakrmi. Buď v tomto prísna. Určite sa dobrovolne nevyhladuje na smrť. A ak by aj cez to všetko stále mala problém chytiť jedlo do ruky, tak by som navštívila toho psychologa, lebo to iste môže mať súvis s odchodom otca a je otázne, ako velmi ju to poznačilo, alebo ako velmi si ju začala po odchode muža rozmaznávať (neber to v zlom, možno aj podvedome), aby si jej vynahradila otca.

sasska
27. jan 2012

@judy81 dcérka mi to tiež donedávna robila. Občas som spomenula, že je predsa šikovná a mohla by sa najesť aj sama, ale nejako extra som to neriešila. Asi dva týždne mám od nej pokoj, napapá sa sama, občas sa aj pochváli, aká je šikovná 😀. Narodil sa jej braček, ktorého obskakujem, takže u nás bol problém jasný. Ja by som ju na tvojom mieste asi o hlade nenechávala, pokiaľ by som si nebola istá, či za tým nie je niečo viac.

judy81
autor
27. jan 2012

@leeenka26 jaaaaaj, uz mi teraz z toho zle, a v skolke som im uz 100x povedala ze nech ju nekrmia,a furt, aj dnes mi mala povedala preto nejedla sama lebo pani ucitelka je zlata a nakrmi ma

traktor
27. jan 2012

@svetlankat ale ona nie je bez jedla..ak dostane cokoladu, kakao a vsetko co lubi..tam ju krmit netreba..cize je to len jej taktika..naco jest varene jedlo..ved sladkosti su lepsie..poplacem a dostanem ich..ake lahke..ine by bolo, keby absolutne nic nejedla..

anjelicek26
27. jan 2012

@svetlankat - jej mala nezje varene jedlo, sladkosti, jogurt, jablko, to si vezme sama bez problemov... nie je to, ze by bola bez jedla cely den dobrovolne..

jankapo
27. jan 2012

skusila by som tak trosku vydierat, urcite sa najde nieco po com tuzi- by som jej povedala ze to je pre velke slecny, a velke slecny uz jedia same....vzala by som ju do obchodu, nech si vyberie svoju sadu tanierov s detskym motivom na papanie, prip. priborov- robia teraz baby aj take sady s fimom- su kraasne...mozno s tym by sa jej pacilo papat...mozno...skus ju nejak namotat na toto...inak je to na zblaznenie, viem si predstavit...aj nas starsi vydiera a proste sam jest nebude, aj ked to nie je pravidlo, vie sa krasne najest aj sam, vtedy ho vychvalim, aj tak to nepomoze, ked mu sadne mucha na nos, nezobere lyzicu do ruky... 🙄 ciste zufalstvo...my mame okolo jedla vsakovake vzdory, a je to hruza des, lebo ked sa nenaje, tak sa s nim neda nijak vyjst... 🤐 ale to je na dlho...kto nezazil, nepochopi 😔 @judy81 ak sa pustis do toho co radi anjelicek26, tak sa prosim ta ozvi, ci to zabralo 😅 hoc mi napises IP, budem ti velmi vdacna 😵

judy81
autor
27. jan 2012

@anjelicek26 nehladam tam len zle, ale pokazila som si ju sama ked sme sa stahovali, aby nepocitila ze stratila otca,lebo ten sa o nu nestara, ale mala som byt tvrdsia na nu aj vtedy,asi

zuzana581
27. jan 2012

@judy81 a určite žiadne sladkosti, ani čipsy. Jogurt na raňajky, ale miesto obeda nie. Chceš čipsy? naobeduj sa a môžeš si dať, inak nie.

svetlankat
27. jan 2012

@anjelicek26 @traktor baby ja som len reagovala na tento prispevok j

udy81 @anjelicek26 vsak ja som v skolke hovorila ze nech ju nekrmia, ale oni ze sak platime za stravu a ze im je skoda to vyhadzovat a ja zasa nemam srdce ju nechat cely den bez jedla, aj tak sa nenaje

ze sa aj tak nenaje, ale potom to bolo doplnene o tu informaciu ostatnu, cize beriem spat.

traktor
27. jan 2012

@svetlankat ja som tiez na zaciatku myslela, ze mala neje absolutne nic..ale vidim, ze je to inak

judy81
autor
27. jan 2012

@jankapo jaaaj, vidim nie som v tom sama🙂 to ma tesi...a urcite sa ozvem, zajtra rano sa hned toho pusti co pisala @anjelicek26 ,znie to dobre a sa pokus nic nedam, mozno skoncim v blazninci ale aj odtail sa ozvem urcite

judy81
autor
27. jan 2012

@zuzana581 sak aj to tak robime, naobeduje sa,teda nakrmim ju a potom neskor ked chce si da chispy,trosku.....nikdy nejedla namiesto obeda voloviny🙂