Diskusia len pre ,,netabuľkové" mamičky

manika77
19. júl 2009

mile mamicky urcite sa medzi vami najdu aj take ktore sa neriadia knizkami ale srdcom 😉 ..poprosim neprispievat maminy ktore striktne vsetko dodrzuju takych tem tu mate dost 🙂 ...a ani 🙂 neprispievat vetami typom ublizujeme detom ak im dame jogurt a tak dalej...toto je pre maminy ktore nemaju radi skatulkovanie do tabuliek 😀

chasencha
20. júl 2009

dobre bije mi do ci ale tak som taktna 🙂

suem
20. júl 2009

Ja nie 😉
Prajem prijemny den. 🙂

janka12341
20. júl 2009

piseme o detoch a nie o gramatike suem a uz konecne prestan a nepis tu ked si zaskatulkovana a pedant na pravidla.Radsej sa us k tebe nevyjadrujem lebo....proste nenic inym nervy

atrami
20. júl 2009

chasencha,
vieš čo znamená menej príspevkov. Že nesedím celý deň za PC, ale venujem sa svojím deťom.

janka12341
20. júl 2009

atrami no a tie deti ta nastvali a to si tu teras musis vyburovat nervi abo co?Ved us dajte pokoj ,koho to zajma ja viem odpisat hrat sa s malim a aj varit cestoviny.trosku sa ukludnite a prejdite na podstatu tejto temi

chymenitta33
20. júl 2009

ahojte🙂

Ako nechápem prečo strkáte nos sem "tabulkové" ked to je témička netabulkových!!!ako s prepáčeným je Vás h... potom akú majú gramatiku 😉
a majú OP a vedia čo je najlepšie pre ich detičky tak píšte sem len tie ktoré su netabulkové a nie tie ktoré chcete tu urážať!!!
Atrami-.Mimochodom to čo si chcela tým povedať že vaicej príspevkov že sa nevenujeme svojim deťom??????

martul
20. júl 2009

Viete čo? Navrhujem aby sme ignorovali tie super mamičky a slovenčinárky a jednoducho komunikovali len my medzi sebou a na iné nereagovať. Mohli by sme skúsiť sem napr. raz za deň napísať čo naše detičky dnes papali alebo deň pred tým, aby sme vedeli kto čo papá a aj iným pre informáciu, pretože keď človek napíše že malé žužlalo slaninu tak to hneď niektoré zoberú ako extrém že iné im ani nedávame. Napr môj syn včera:
1. raňajky - 200 ml mliečka s troškou Granka na ochutenie, a potom s nami ostatnými papal maslový chlebík.
2. desiata - jogurt jahodový - smotanový
3. obed - slepačia polievka - rozpučená mrkvička, slížiky - takú istú ako my ostatní
ryža+kuracie mäsko dusené s hríbikmi a všetkou možnou zeleninkou - podotýkam že robené na kvapke oleja a zeleninka je zdravá
4. poobede - výživa s piškótami
5. podvečer - papal okolo 17.00 krupicovú kašu s ostatnými deťmi
6. večer - 19.30 250 ml čistého mliečka bez cukru, Granka nič
No a medzitým schmatol broskyňu tú sme vycuckali, kornútok zo zmrzliny, chrumky.

Papali sme včera katastrofu?!

sirinka
20. júl 2009

ajajaj---ja som si najprv myslela, ze janka zrejme nie je slovenka podla gramatiky 😀 no ale co uz...

akurat by som reagovala na to polotucne mlieko pre polrocne dieta...ked uz chce niekto davat obyc. mlieko babatku 😖 tak aspon nech je plnotucne...mliecne tuky su naozaj dolezite pre spravny vyvin nervovej sustavy vasho babatka, neochudobnujte ho o nich...

atrami
20. júl 2009

janka,
nie

chymenitta33,
to bol odkaz pre chasenchu.

chasencha
20. júl 2009

atrami a menej prispevkov skor znamena ze nic ine nestihas, a viac ze ze stihas popri dietati aj vypnut,ja si relax predstavujem pri pocitaci...ked mi dieta spi,a moja dcera sa vie zahrat aj sama a nepotrebuje ma za zadkom...aj toho vela skodi,potom jasne ze deti visia na cecku a revu ked ides na zachod...ale to je o inom 🙂

co sa tyka mlieka,my sme mesiac na sunare,doktorka mi vyslovene zakazala kravske mlieko pred ukoncenim 3.roku zivota 🙂
martul super jedalnicek,my mavame podobny 🙂 len polievocku nie...to by mi nezjdela druhe potom 🙂

janka12341
20. júl 2009

no ja si nemyslim ze ho ochudobnujem moj mali ma uz 10mesiace a12kg a aj vysku na to.a aj mi dobre spinka az na tie zubky ked idu.

matuskovamamina
20. júl 2009

mozno budem teraz trosku moralizovat, ale co uz....pomyslite si o tom co chcete...
V prvom rade, pisu sem hlavne mlade mamicky, ktore mozno nemaju nejaky vzor doma...tym myslim premudrelu svokru, ci uz matku...zamyslite sa nad tym, ako to bolo, ked nasi rodicia boli detmi...vtedy nebolo nic nenormalne ist napr. do lesa s dvojtyzdnovym babom, lebo to bolo treba...nikto sa nezamyslal nad kupovanymi vyzivami z obchodu, mlieko sa pilo od krav a ktovie ci vobec prevarane...ziadne pasterizacia ani nic....nasi rodicia su tu, zivi a zdravi, maju deti, teda nas a tiez zijeme....
po druhe, nazor sem moze pisat ktokolvek a akykolvek, vy jednoducho nereagujte a pomyslite si svoje...toto je o vasich detickach a nie o hlupych hadkach...
po tretie, co sa tyka gramatiky, je to niekedy hroza, ale pointa sa tam najde, aj ked su tam hrubice....
po stvrte, ak lubite svoje deti tak ako hovorite, preco ich nazyvate deckami???co je na tom pekne???
po piate, nemyslim si, ze je v poriadku, ze sa to zvrhlo na predbiehanie o tom, ktore dieta co skor jedlo...ide vam vsetkym o to iste...nikomu predsa svoje rady nenutite...
po sieste, pocet prispevkov je nelogicky ukazovatel starostlivosti o dieta....ved nase deti niekedy aj spia a nie je to len za jeden den...
na zaver, uz naozaj, vam chcem pripomenut, ze nech ste akokolvek nahnevane, da sa slusne vyjadrovat a nepovazujem za vhodne, aby sa tu pisalo, ze niekomu by ste najradsej jednu vrazili....

toto forum je o pomoci mamiciek jedna druhej, tak sa o to snazme....

som si ista, ze tu budem odsudena ako premudrela, ale stalo mi to za to....

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

martul nas maly spapal:
ranajky - mliecko + 2 ryzove vafle
desiata - presnidavka
obed - chlebik s maslom a sunkou (kuracou)
olovrant - jogurt s popucenym bananom
vecera - vyziva Friso kura s ryzou a mrkvou
dobru noc - mliecko
pocas dna si niekedy zobne ryzove vafle

inak atrami prosim ta dokaz mi nejako ze vyziva z poharika nie je zdrava. mas to od nejakeho lekara alebo nejako inak potvrdene. moja lekarka v poradni mi povedala, ze je to v poriadku ak maly papa aj takuto stravu, niekedy dokonca vyzivnejsie ako to co ja navarim doma. to je dovod preco sa pytam.

krpito
20. júl 2009

matuskovamamina 🙂 nebudeš odsúdená, aspoň nie mnou, napísala si to veľmi rozumne a citlivo 🙂
len jedna pripomienka, k tej pointe aj keď sú tam hrubice 😝 aj to hovorí o človeku 😀

sirinka
20. júl 2009

janka vyvin nerv. sustavy nema nic spolocne s vahou ci vyskou dietata...a potom su tam dalsie veci, horsie vstrebavanie calcia, zeleza, drazdenie creva...ale to ta asi nezaujima.

ja sice tiez nie som tabulkova, ale skor tak z druhej strany...si myslim, ze na vsetko jedlo maju deti casu dost, pokial su spokojne na mliecku a pridavam potraviny velmi pozvolna podla svojho uvazenia...dlho som klarku kojila, cele tehu aj po narodeni magdalenky este chvilu. cukor a sladke napoje sa u nas nepiju vobec, obcas si dame kofolu s mm a klarka nam nechce velmi ani dzusiky, vzdy si vypyta radsej vodu. ovocie po novom tiez velmi nechce, max. melon, ale teraz vkuse papa paradajky a uhorky, tak aspon nieco.
obed u nas je v lete vacsinou iba polievocka, nikto v teple nemame chut na druhe, to potom jeme az vecer.
takze veceru mavame taku silnejsiu, co udajne nie je moc dobre na spanok, ale tak nejako nam to vyhovuje.
tvarohove veci sa snazim davat pomenej klarke, kedze to dost zatazuje oblicky, radsej upeciem doma tvarohovo ovocny kolac ked uz.
hotove jedla z flasticky obcas pouzivam ked sme na ceste alebo mam nestihacky...
klarke som ako dvojrocnej ponukla kravske mliecko, ale nechuti jej, ani UM, takze sme ostali pri acidku.

chasencha
20. júl 2009

cestovatelkaandrea a tie ryzove vafle to je co? 🙂 to asi nie su tie ryzove chlebicky ci? 🙂

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

chasenka, no presne tak, len tu v NL predavaju aj pre deti take co su od 6, 8 a 12 mesiacov. a su mensie. ale vraj mozes davat aj tie velke bez nejakej polevy a prichute.
tie velke nasmu malemu davaju v skolke a on je potom cely spinavy ako prasiatko 😀 😀 😀

suem
20. júl 2009

matuskova mamina po 4., 5. a zaver mi hovoris z duse 😉
chamenita aka hruba bojovnica 😨

sirinka
20. júl 2009

co sa tyka tej vyzivy z poharikov, babatko by na svoj vek malo dostat urcitu davku zivocisnych bielkovin...takisto dolezite pre mozog, srdiecko a ine vnutorne organy. v tych flastickach je ale casto pomer maska k zelenine a priloham dost mizivy...preto je dobre ich aspon striedat s doma varenou stravou.
a mimochodom. to ci malo telicko dost zivin na vyvin vsetkych organov zisti clovek skutocne az vo vyssom veku, ked uz telo a organy zacnu starnut, budu opotrebovane. ale samozrejme aj tu hra dolezitu ulohu aj genetika.

vinifera
20. júl 2009

hmm pri čítaní témy tak uvažujem, či je nejaká norma alebo tabuľka na definovanie "netabuľkovej mamičky".
Neviem, ani čo v takých tabuľkách pre deti a maminy je. Nikdy som to nečítala. Kým som neotehotnela tak som deti veľmi nemusela. Keď mám svoje už je to trocha lepšie. Tiež nie som mamička podľa návodu. Mám doma dvoch psov, počas celého tehotenstva a až doteraz fajčím cigaretu denne. Moje dieťa je občas viac v autosedačke ako v kočíku. ... atď. Ale poniektoré názory, ktoré tu boli odprezentované mi už prídu.... no nejdem sa vyjadrovať. Každý nech si vychováva ako chce. Ja tiež nepočúvam svokru - tvrdím, že je to moje dieťa.
Ale pchať dieťaťu čokoládu je podla mňa hovadina. Je to prudký alergén. Neviem ktorá to tu vyskakovala, že čo je to za hovadina aby dieťa malo neskôr alergiu, čo môže byť za následok toho, že dieťa dostávalo alergény už v skorom veku. To nie je hovadina - to sú vedecké štúdie!!! Uznávam, že poniektoré názory, akože kojaca matka by nemala jesť milión vecí sú už pritiahnuté za vlasy. Ale sú určité hranice ktoré by sa nemali prekračovať pokiaľ svojmu dieťatu nechcete ublížiť. Je fajn vychovávať dieťa podľa vlastného cítenia ale treba si aj uvedomiť, že v súčasnosti už potraviny nie sú to čo bývali kedysi. Myslím, že o stranu dopredu sa nejaká mamička pýtala, že prečo jej bábo nechce po pribináčiku spať. E čka..... tie spôsobujú aj súčasnú častú diagnózu hyperaktivitu. Ono si len treba občas prečítať aj odborný článok. Nie len robiť všetko naopak sveta aby som nedajbože nebola "tabuľková mamina". Žiaden extrém nie je dobrý....
Suem - dúfam, že moja gramatika ta už potešila viac ako poniektoré plody predchádzajúcich mamičiek 😀

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

chasencha prepac, doprdila som ti meno.

chymenitta33
20. júl 2009

suem--neviem či tou bojovnicou som ja ale Dakujem 😉

suem
20. júl 2009

vinifera ja som reagovala len na to, co uz bolo neznesitelne. Aj z mojich prispevkov je zrejme, ze nie som ani ucitelka Sj, ani jazykovedec. Bola to len pripomienka, avsak s nepredvidatelnymi nasledkami. 😉 Som to schytala 😅 a mam taky dojem, ze ty schytas tiez 😉
Pekny den prajem.

chasencha
20. júl 2009

adka v pohodeeee,to sa stava viackrat 🙂

no a este posledna vec k tym alergenom,ja som hovorila o veciach co davam ja malej,ze v dospelosti nebude mat nasledky,o cokolade som nehovorila...ale ved to uz je jedno,vracat sa k tomu nebudem 🙂

my papame flasticky ked nie sme doma,teda sme casto vonku a v tomto teple neberiem varene lebo sa tvoria bakterie v takom horku...a papame ich aj ked odmieta emka moje varene,posledne 2 dni spapala varene,tak uvidime co zajtra 🙂 mam ich nakupene do zasoby pre istotu,ved nebude mi dietatko hladovat ked nechce moju vyrobu 🙂

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

sirinka dik, aspon od teba viem viac o tych poharikoch. malemu teraz tu stravu striedam s doma robenou a tam davam masa viac a varim hned na dva dni.
podla teba ak je na pohariku uvedene ze 10% stravy je maso je malo? mne sa to zda celkom dost. moja doktorka mi vravela, ze maly ani tolko masa nemusi do 11 mesiacov, hlavne ze je v jedle vyvar z masa.

krpito
20. júl 2009

vinifera 🙂 až na to fajčenie (prepáč musela som 😝) múdro a gramaticky 😀 😝 správne píšeš 🙂 🙂 🙂

suem
20. júl 2009

Cymenita nechaj tak, to bola narazka na vulgarizmus v prispevku, nie poklona 😅

chasencha
20. júl 2009

vinifera s tym fajcenim,napriklad ja som bola vcera sama na nakupy a dala som si jednu cigaretku na kave 😝 pred otehotnenim som bola fajciarka paaar ročkov aaaale ako som zistila ze cakame emku tak STOP 🙂 a teraz ked uz nekojim tak ma to trosku taha ale len ked mam pred sebou kavicku ale niekde sa zabavam s priatelmi 🙂

inak ja si aj precitam odborny clanok,aj viac clankov ale v kazdom sa pise nieco ine a clovek sa ma vysomarit 😀 😀 😀

chymenitta33
20. júl 2009

Nie hrubá bojovnica ale mala som pravdu, aj ja mám iné priority a David má iný jedálniček ale neberiem im ich názory a to ako si stravujú deti....
Ja sa hádať nemienim pekný deň

cestovatelkaandrea
20. júl 2009

presne chasencha ja davam flasticky len ked sme vonku a ked je chory, alebo ked robim do piatej v praci a potom nestiham. vsak ja som tiez len clovek