Dupanie nohami 1,5 ročným synom

belusa
21. feb 2013

Ahojte mám 1,5 ročného syna je veľmi trucovitý dupe nožíčkami, hádže sa o zem, ked ho to chytí rozbehne sa a všetko čo nájde hádže o zem nepomohla ignorácia ani nádavky chcem sa opýtať či ste mali taký problém, ako ste to riešili či sami či s odborníkom ja som zúfalá čo mám robiť???

zuzana2000
21. feb 2013

ja ti poviem ako som vyriešila ja jedovatosť môjho Adamka, on sa síce nehádzal o zem....ale mal svoje nervičky, keď samu niečo nedarilo, alebo sme mu niečo nepovolili...
Ja som zaviedla, že keď sa začal jedovať, tak som ho pekne po tichučky chytila bez slova za ruku a odviedla do vedlajšej izby a som ho objala, nechal pritisknutého v náručí a vysvetlovala, že ak sa mu niečo nedarí, musí to skúsiť od znova, alebo že má prísť za mnou a ja mu pomôžem....a on si na to tak zvykol, že teraz keď chce niečo dokázať a nejde mu to, alebo proste len keď mu niečo nedovolíme a rozplače sa....tak už sám hovorí....mamiňa podme sa ukjudniť do izby.. 😀
Len ti neporadím...ak ti to robí vonku...pretože stým nemám skúsenosť....

belusa
autor
21. feb 2013

@zuzana2000 hm tak toto sa mi páči to vyskúšam 🙂

zuzana2000
21. feb 2013

@belusa a hneď v tej izbe ho zaujmi niečím iným.....začni mu čokoľvek rozprávať....pýtať sa otázky....aj keď len bude prikyvovať...proste komunikujte....🙂

belusa
autor
22. feb 2013

a to takýto problém máme len dve? 🙂

zvedavamt
22. feb 2013

viem o metode oddelenia do vedlajsej miestnosti, sestra to praktikuje,ale zeby to nejak zaberalo. naposledy sa jej mally tak srdil,ze si skoro rozbil hlavu o sedacku,na ktorej mal za trest sediet
citala som niekde,ze to nie je spravne,nechat dieta same,lebo ono to nechape a ostava so svojimi pocitmi same a je zmetene
treba vyzdy vysvetlovat,aj malinkym detom,ony to uz chapu,aj ked len z tonu hlasu
ale zas ked sa vonku hodi o zem, ked si to mama nevsima,obycajne sa zdvihne a ide za nou
a teras si vyber 😒
co uz obdobie vzdoru sa nam posunulo skorej,uz len dako vydrzat v klude,aby sa prilisnymi trestami dieta nezlomilo
u starsich deti sa da pouzit to odlucenie,ked uz to chapu
pacia sa mi metody Kevina Lemana
http://www.ulozto.cz/xWBJwdH/kevin-leman-8-knih...
tu je aj knizka o detoch a vychove

zuzana2000
22. feb 2013

@zvedavamt ale tu nikto nepíše, že to dieťa tam má zostať samé, alebo o nejakom treste , že má sedieť na sedačke, takú hlúposť by som v živote neurobila, to čo sú za tresty ☹ ......choď na môj príspevok a PREČITAJ SI HO POZORNE OD ZNOVA 🙂

zvedavamt
22. feb 2013

@zuzana2000
heheeej,ja som nereagovala na tvoju odpoved
pisem o tom,co sa bezne odporuca vo vychovnych knizkach a sestra to odkukala z toho serialu Pestunka, uz to ide aj u nas
pisem o tom,ze to dako nezabera a ze som sa dostala k informacii preco asi, nic ine

zuzana2000
22. feb 2013

@zvedavamt OK..už som sa zlakla 🙂 a tým beriem späť, že som na teba reagovala.. ...pretože ja by som ho nikdy ako trest neurobila, že ho v nervičkách niekm zatvorím...a nechám samého, veď taký drobec ešte ani poriadne nechápe, čo sú tretsy...to je určite nesprávne....ja som jej len poradila, odviesť dieťa tichučko do inej miestnosti a tam sa mu prihovátať a odviesť jeho pozornosť inam...u nás to funguje... a tú pestunku som pozrela len raz, radšej to nepozerám, aby som niečo aj k nám neprivolala 😀

petkovamama
23. feb 2013

@zuzana2000 ahoj.mam 15 mesacneho synka a dupoce cely den,rozhadze vsetko v momente ked to polozim na miesto.hracky ,knizky sa unas valaju po zemi v kuse.je to to iste ako s buchanim hlavy o zem.kuk diskusiu.deti to vidia v rozpravkach a vsade okolo,hadzes si snim loptu,padne na zem a potom uz lieta vsetko.berie to ako formu zabavi.ved nechape co je neporiadok,ma okolo seba kopu veci a ked sa nam to nepaci tak dupe,lebo mu kazime zabavu.nas tiez dupe a nakoniec sme ho nechali a z dupania bolo tancovanie.

zuzana2000
23. feb 2013

@petkovamama 15 mesiacov je vek, kedy deti začínajú skúšať, čo si môžu dovoliť a je len na nás rodičov ako sa k tomu postavíme...u niekoho ako píšeš funguje to, že jednoducho takéto veci sa odignorujú....a ono to samé o nejakú dobu prejde. No toto nie je náš prípad, jednak že mne sa ani nepáči, keď sa deti hádžu o zem niekede v obchode, alebo na plnú pusinu kričia na rodičov....ale na druhej strane ja takéto veci chápem a vôbec sa nad nimi nepozastavujem, keď to vidím. Ale ja som s tým chcela niečo urobiť, skúsila som toto, že ho jednoducho bez slova zoberiem za ruku a odvediem v inej miestnosti jeho pozornosť, toto u nás funguje.....ale je X detí, na ktoré toto nefunguje.....
No plne stebou súhlasím, že sa hnevajú, keď my nechápeme keď oni rozhádžu hračky, z čoho majú ohromnú zábavu, no my to berieme ako neporiadok a upratujeme a upratujeme...a tým im všetko kazíme. Aj Adamko mal do nedávna ohromnú zábavú, ke´d som si sním stavala z kociek hrady...ale nie zábavu z toho stavania, ale z toho ko to všetko pozhadzuje....a najlepšie keď do toho mohol chodiť s autami...🙂 Ale všetko raz prejde, deti dospievajú......a ešte nám aj také jedovanie od detičiek bude chýbať, pretože odrastú...budú mať svojich kamarátov a nás rodičov budú menej a menej potrebovať ☹