Dvojročné dieťa mi nerozumie

ericha
26. okt 2014

ahojte mamicky.
Prosim Vas o radu, povzbudenie. Zijeme v Uk, Kubko chodi do skolky 2x tyzdenne, takze pocuje aj anglictinu a doma sa rozpravame len po slovensky. Zatial ale vobec nerozprava, len mama a zopar slabik. Ziadne ine slova. Ked nieco chce, zoberie mi ruku a dotiahne ma tam. ale co mi robit vrasky, je, ze Kubko vobec nechce napodobnovat ziadne zvuky, ani zvieracie, nevie ukazat v knizke ziadne zvieratko, ani nechce povedat ako to zvieratko robi. Neviem, ci to nevie, alebo len mi to nechce povedat a ukazat, lebo s knizkami a zvieratkami sa hrame velmi casto. Ked sme boli v ZOO, vobec ho zvieratka nebavili. Ak od neho nieco chcem, napr. ako robi kravicka, alebo prines mi tamto, zacne byt zly a nervozny a ignoruje ma. Ked ho ja oslovim, na treti krat pride, ale ak ho oslovi niekto iny, ani nepozrie, nepocuva, ignoruje aj otca, a to zijeme spolu ako rodina. Doma sa vacsinou nudi, nechce sa hrat, ak sa hra, tak len sam, nechce sa hrat ani so mnou ani s inymi detmi.A to len rozhadzuje hracky okolo seba, nehra sa s hrackou celou, ale len s jej castou a tu si len kruti. Stale mame plienky, pretoze mi nerozumie, ze sa cika do serblika. Ked si vypytam pusu, da mi ju, ak si vypytam nieco, co ma v rucke, znova mi da pusu, nerozumie asi nic ine.
Zo skolky uz nam vybavuju psychologov, logopedov a dalsich 4 odbornikov. Vycitam si, ze som sa mu malo venovala, ked bol malicky, ale ked sa chcem s nim hrat, nevie to a chce sa hrat sam. Tak sa nic nenauci. Tak ja len dufam, ze je to moja chyba, a ze moj Kubko bude v poriadku.
Prosim, napiste, ak mate nieco podobne doma, alebo mate nejaku skusenost. DAKUJEM

noemi125
15. okt 2021

@patti8 a ako teda s vami ?

majuska4401
8. jan 2022

@loxa ahoj a ako ste vtedy dopadli? viem ze je to už dávno, ale zaujíma ma to 🙂

majuska4401
8. jan 2022

@1daniella11 pekný deň prajem chcem sa opýtať ako ste vtedy dopadli? je to už riadne dávno ale i tak ďakujem krásne za odpoveď 🙂

majuska4401
8. jan 2022

@laura733 ahoj ako to s vami dopadlo? čítala som príspevok a veľmi by ma zaujímalo ako dopadli vaše detičky ci je všetko ok

majuska4401
8. jan 2022

@zuzana76 ahoj viem ze je to starý príspevok ale prosim ta co fungovalo najviac u logopedicky aké ťahy že ho naučila slová? a aby vydržal byť sústredený

cacianka
8. jan 2022
noemi125
8. jan 2022

@cacianka prosim?

cacianka
8. jan 2022

@noemi125 autorka témy je neaktivna, iba drobný oznam, nič viac

noemi125
8. jan 2022

@cacianka jaj nerozumela som , dakujem

j_katka
19. jan 2022

Škoda ze sa nedozvieme ako to dopadlo mam to doma skoro rovnaké aj tie pusinky 🤦🏼‍♀️

noemi125
19. jan 2022

@j_katka kolko ma mesiaciv malinky?

majuska4401
20. jan 2022

@noemi125 aj vy máte taky problém.?

noemi125
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
majuska4401
22. jan 2022

@noemi125 myslíte, že nepovie ani jedno slovo?

noemi125
22. jan 2022
majuska4401
23. jan 2022

@noemi125 napíšem vám správu

j_katka
12. feb 2022

@noemi125 2r má

noemi125
12. feb 2022

@j_katka neukazuje, nerozprava? Rozumie ?