Dvojročný syn nepovie ani slovo

lennkka17
30. okt 2015

Ahojte. Moj syn bude mať o mesiac 2 roky a nepovedal ešte ani jedno slovo čo by malo nejaký význam. občas u neho niečo vylezie ale len málokedy a aj to nič zrozumiteľné. Začal aj pozde chodiť, ako 16 mesačný. Má opozdený psychomotorický vývoj a je aj chudokrvný. Myslíte že to s tým súvisí? Má niekto skúsenosť s detičkami, ktoré tiež nerozprávali a pustili sa potom? Boli sme ked mal rok u neurologičky kvôli chodeniu, tak neviem či teraz nemam isť kvoli rozpravaniu. dakujem za rady

loginexistuje
30. okt 2015

@lennkka17 pises ze maly ma oneskoreny PMV takze tam by som asi predsa len zasla k logo alebo k psychologicke aby ti min. povedala ako postupovat ... tzv. ranna péče je pri niektorych vývinovych problemoch /napr. aj spominany NKS alebo rozne dysfazie/ nevyhnutná.

V takom tom zakladnom orientacnom pohlade je to o tom ci ti dieta rozumie ci splni pokyn spravne ak mu ho zadas, moze tam byt problem v sluchu, ci v uzdicke pod jazykom to ti nikto z MK nepovie ... varovnym prstom by pre mna bolo to ze straca uz naucene schopnosti .. teda pises ze vedel zvieratka a uz nevie...
ak ma nejaky problem /co vobec nemusi mat/ tak potom potrebuje iny pristup napr. zmenit sposob komunikacie ... su rozne terapie atd... a cim skor sa s nimi zacne tym moze byt vysledok lepsi...

ja by som dala na svoj pocit ty si matka poznas ho vidis ine deti na ihrisku v jeho veku ja som za to ze radsej ist zbytocne ako ...

majulino
30. okt 2015

@lennkka17 moj brat do 2,5 roka nwemukol iba ukazoval gesta. Zacal chodit ako 14 mesacny teraz ma 6 rokov as je uplne OK. Zacal rozpravat ako cca 3 rocny (33 mesacny)

maryah
30. okt 2015

môj malý keď mal dva roky tiež nerozprával, dali sme ho do škôlky, keď mal 2,5 roka a trošku sa to začalo lepšiť no, ale rozprávať začal až v troch rokoch takže ja si myslím, že on začne 🙂

cecil36
30. okt 2015

@siska53 ano videla a ubezpecovala ma, ze ma cas. Ale instinkt matky sa ofajat neda... btw je veeelky rozdiel ci hovori par slov alebo vobec nic.

siska53
30. okt 2015

@cecil36 no vidis a mne ten vravel,ze s recou je vsetko ok a aj bolo. A tiez mi vravel,ze ta motorika u malej nie je uplne ok. Preto sme si vyziadali vysetrenie. Bol z toho slabsi svalovy a stacilo nam plavanie.

Pytala sa,ci ml niekto podobny problem. Takych nas tu je vela,ale u kazdeho to moze dopadnut inak. U vacsiny sa tie deti rozhovoria, u dakoho,ako u vas,moze byt daco,co musi riesit odbornik. Ak ma ona inak pocit,ze maly je ok, tak asi to je ok, len sa potrebuje uistit,ze nie je jedina.
A ano - par skov,su dve slova. Zvuky za slova nepovazujem. A zabudla som - tretie slovo mal nas "gi" ktorym pomenuvaval vsetky babatka. Mna upokojila svokra. Pri malej som sa uz s recou nestresovala. Obaja rozumeli,co im vravim. Tak naco by som ich predcasne niekam tahala. Malemu terae pomohol aj vyber nosnej mandle. Vyrazne lepsie hovori a vyzera to,ze k logopedicje pojdeme uz len zoparkrat. Aj to chodime uz len raz do mesiaca.

henikav
30. okt 2015

@lennkka17 nasa Emmka tiez dlho nerozpravala, len som tisko zavidela ostatnym okolo nas, co ich deti tak zlato kecali. Zacala okolo 2 roky aj 3 mesiace, teraz keca cely den, pusa jej nezastane, niekedy uz si len spomeniem na tie dni ticha 😀 😀 😀 Ak vidis ze je inac v poriadku, ze Ti rozumie co hovoris, tak sa vobec neznepokojuj. Nasa aj ked nehovorila, videli sme ze rozumie vsetko, ked som povedala ze ideme si dat topanocky, bezala pre topanky, ked som povedala ze ideme papat, bezala ku stolu.... Okrem toho su chlapci menej ukecany, moj syn teda urcite menej kecal ako teraz mala

eliska13
30. okt 2015

Moj zacal rozpravat ako 2,5 r dovtedy len hatlanina neskor aspon mama, baba, havo a potom behom mesiaca rozpraval cele vety
Uplne sam zacal chodit v 15 m mne logopedicka povedala, ze pohybove a recove centrum spolu suvisia
Je to taky typ a chlapci maju na vsetko cas.AK chces mat kludne svedomie zajdi k doktorke, ale ak Ti rozumie, ked mu mu povies prines auticko ... Malo by to byt v poriadku

cecil36
30. okt 2015

@siska53 ja len hovorim, ze to netreba podcenovat a radsej zbytocne vysetrenie ako neskoro...btw ak by mala pocit, ze je vsetko ok, tak sem nepise. A len tak medzi nami, ja za "slova" povazujem aj gesta 😉

siska53
30. okt 2015

@cecil36 mala by,ak ma pocit,ze nieco nie je ok,hlavne tlacit na pedinu,my jej mozeme napisat len nase skusenosti.
A mnohe tu riesia take somariny,ze niekedy nestiham krutit hlavou. Na vsetko potrebuju navod. Zial,k dietatu ho nedavaju. Som rada,ze som kona objavila,az ked mladsia mala rok. Aspon som sa nestresovala. Aj teraz sa radsej opytam doktorky,nie tu.

vlucifuk
30. okt 2015

@lennkka17 My máme dvojičky a tiež budú mať o mesiac dva roky. Ani jeden nerozpráva, dokonca ešte ani mama nepovedali, len tým svojim jazykom si hovoria popod nos . Ale kým jeden všetko rozumie, ukáže, čo chce podať,urobí, čo poviem,druhý ignoruje všetko. Ani pá,pá ešte neukázal. Hovorí si takou svojou hatlaninou a komunikuje s nami iba krikom. Teda ak chce niečo zo stola, tak sa k nemu postaví a kričí. Neukáže, len kričí, resp. vrieska. A ja začínam ukazovať veci, čo sú na stole, keď sa trafím, kričať prestane a vezme si, to čo chcel, keď nie, kričí ďalej. Na moje pobádanie, aby ukázal, čo si prosí, dostáva záchvat hnevu ( vzdoru ).Ja si ale myslím, že u chlapcov v dvoch rokoch je to ešte ok. Na prehliadke, ktorú máme v januári, sa doktorky na to iste popýtam, ale myslím, že sa to časom rozbehne 🙂

burka8
30. okt 2015

Nie je to ok. Keď vás ignoruje môže mať tam problém. Keby len nerozprával... Ale také veľké dieťa by aspoň malo ukazovať čo chce, a nie len vrieskat.

tjaden
31. okt 2015

@lennkka17 Ahoj moja začala chodiť keď mala 15mes, má takmer rok a pol a nepovie len 2slová(homba, mama), ak jej hovorím povedz toto hento napr. du-da, usmeje sa na mňa a povie: homba! 😀

lennkka17
autor
31. okt 2015

@burka8 on mi ukaze co chce. chyti ma za ruku a odvedie a ukaze co chce.

majka99999
31. okt 2015

@vlucifuk no ked neukazuje v 2 rokoch, mne sa to teda ok nezda, najma ak ten druhy to robi. 😒

cecil36
31. okt 2015

@lennkka17 ano toto robil aj moj a ma NKS, autik by ti ani neukazal...

cecil36
31. okt 2015

Baby,ja len zasnem nad tymi teoriami,on/ona sa rozrozprava casom, chlapci su pozadu atd. Jedna pediatrickami raz hovorila, ze mala dieta, ked rodicom uz v 2 rokoch hovorila, ze dieta nie je ok, ze by malo byt uz inde, rodicia opakovali mantru o kazdom jedinecnom dietati do 5! rokov. Potom zistili, ze upss nie je to ok a co s tym ked uz decko malo ist na predskolsku....
@vlucifuk suhlasim s @majka99999 v 2 rokoch uz musi ukazovat.

katrin21
31. okt 2015

@lennkka17 precitaj si ihned knihu Syndrom travenia a psychologie a zaved diietatu dietu... uz len preto , ze je chudokrvne, svedci o tom,ze nema travenie v poriadku.... davaj mu probiotika, obmedz cukry, sacharidy muku vobec nedavaj.... zelenina varena, aj surova , maso a bielkoviny. Mlieko najprv nie.... a uvidis. ale treba dlhodobu, rok - dva...
Kazdopadne , moja dcera nemala opozdeny vyvin, skor naopak, ale rec saa jej aj tak rozvijala pomaly... chcelo to svoj cas , kym ine veci boli OK, tak aj lekarka hovorila, ze len sa jej musia dovivijat recove organy , to je u kazdeho dietata ine... ale ona aspon hatlala.. skusala...
vela ukazovala, chapali sme co chce, poznala v 2r pismena abecedy. ale slova hovorila take iba ze : daj, mama, pije pije, ham , no no .. nie, ano ... proste nic velke... rozhovorila sa az ked sla do skolky...
Ale inak sa vyvijala normalne a keby to tak nebolo, urcite by som riesila aj ine veci, mal by hovorit slova jednotliva, aspon zakladne ako mama, daj..pa pa... a take...

nikuska744
31. okt 2015

@lennkka17 my sme na tom rovnako...malý mal v septembri 2 roky a všetko je "NE"....ale rozumie všetko, odnesie papier do koša, keď mu poviem, zatvorí dvere, zodvihne zo zeme nejakú vec, ukáže zvieratká v knižke...Ale tá reč! Nepovie ani mama ☹

lily14
31. okt 2015

Co je nks?

majka99999
31. okt 2015

@lily14 narusena komunikacna schopnost

lily14
31. okt 2015

@majka99999 jasne 😄 haha dik

stolvertka
31. okt 2015

Moj najmladsi syn do troch rokov len ukazoval, na vsetko hovoril len " e ". Tiez vsetkemu rozumel, vsetko urobil co som mu povedala.Uz som bola nestastna, aj detska lekarka povedala, ze ked sa to do troch rokov neupravi, tak to bude treba riesit.
A potom zrazu, doslova z vecera do rana zacal rozpravat.Co rozpravat, mlel v kuse az nam uz potom isiel na nervy.Pusa sa mu zavrela len ked spal.🙂🙂..mal tri roky a par dni..🙂

lily14
31. okt 2015

Ja mam tiež strach mala ma2r3m povie 20slov pekne a ostatné iba prvé 2písmená napr huba hu,auto au atd.neviem ci to je ok Tiez mala slabsi tonus chodit začala na 15m...

betina13
31. okt 2015

Ahoj,aj moj syn zacal rozpravat neskoro, ked mal 3r.boli sme aj na usnom, psychologii, neurologii, logopedii...ze oneskoreny vyvoj reci. Ked mal 3,5roka, tak spustil a odvtedy recni vkuse(uz bude mat 12r.), je sikovny, v skole ciste jednotky 🙂
Akurat ak je tvoj maly chudokrvny, ak to teda bude pretrvavat, bolo by dobre vysetrit protilatky na celiakiu(jasne,ze nic take nemusi byt,ale urcite to treba urobit predtym,nez ho budes nastavovat na nejake diety-tusim ti to tu radili)

maminag
31. okt 2015

náš starší syn nerozprával takmer do troch rokov, iba také jednoduché slová, mama, tata....tak sme boli na neurológii, na krčnom, tam mu podrezávali blanku pod jazýčkom, ku logopédke sme chodili, a keď som nastúpila do práce, dala som ho do škôlky, a tam sa mu tak jazyk "rozviazal", že rozprával tak rýchlo, že sme ho museli brzdiť....myslím, že to chce čas, a ešte ako si písala, že trošku zaostáva, tak určite by som ešte počkala 🙂

hanelle1
31. okt 2015

Babulky a na to skontrolovanie tej blanky potrebujem odporucenie od pediatricky ci sa tam mozem aj sama objdnat nas maly teraz zacal tak blabotat tak rozmyslam ci to ma ok. Ale nasa pediatricka je taka je do 3 rokoch nas nikde neposle iba ak by som sla sama a zaplatila si vaetko.