Gumička na detské okuliare

adriannasvk
16. mar 2018

Potrebujem pre syna gumicku na okuliare,najlepsie taku co si mozem sama prisposobit pre jeho hlavicku,na internete obrazkov plno ale neviem ju odnikial objednat,u nas som obehala vsetky optiky a nic:(

elenkaba
16. mar 2018

Nam v optike navrtali male dierky na konci bocnic okuliarkov, a poradili nam dat tenku krajcirsku gumku. Ale dcerka to netolerovala, stale si tu gumu natahovala alebo stiahla okuluare na krk a zurila ze sa jej kvoli gumke nedaju dat dole. Ked sme dali gumku prec, tak ich toleruje v pohode, nepadaju jej ani ich nezhadzuje. Ale my mame okuliare od 7 mes, tak je zvyknuta a berie ich ako samozrejmost, teraz mame 21mes.

adriannasvk
autor
16. mar 2018

@elenkaba no nas maly ich ma druhy den....ma dva roky, ale toleruje ich celkom ok,len ked beha a blazni sa tak mu padaju,preto som chcela gumicku ale som mu dala nejaku a to sa zase zlostil ze ho to potom zacne tlacit atd...tak asi budeme bez nej alebo ako...lebo tato je nevyhovujuca a inu neviem zohnat...a mate okuliariky na blizko ci na dialku?

masinka
16. mar 2018

@adriannasvk nasa ma na okuliaroch take silikonove brzdicky, kupili sme v detskej optike.... su to take pasiky co sa navleciu na koniec bocnice a idu poza usko.

masinka
16. mar 2018

taketo cosi, len my mame biele a tosku uzsie http://www.optikafontana.sk/eshop/megalock-modr...

adriannasvk
autor
16. mar 2018

@masinka Jeeej super,to som ani nevedela o tomto🙂 asi je to lepsie ako gumicka🙂 dakujem velmi pekne za tip🙂

masinka
16. mar 2018

@adriannasvk nemas za co, nam to poradili v detskej optike ked sme zhanali snurku... s tym, ze snurka je nebezpecna a pre deti uplne nevhodna

elenkaba
16. mar 2018

@adriannasvk my sme tiež kúpili tie brzdicky, ale malu tlačia a odstavaju jej usi. Máme okuliare do blízka,aj keď sa blázni jej nepadajú. Veľmi pomôže aj vybrať správny ramik , nám ž mnozstva v detskej optike vyhovoval iba jeden.

adriannasvk
autor
16. mar 2018

Snurku nie ale ta gumicka som myslela,ze bude lepsia,aj voptike len gumicku spominali preto ma toto ani nenapadlo.
@masinka

adriannasvk
autor
16. mar 2018

@elenkaba no u nas tiez bol dobry iba jeden ramik a aj mu drzi pekne len obcas sa mu suchne pri zlom pohybe,ja asi vyskusam aj tie brzdicky,ak nie tak nie no🙂 my mame do dialky,som zvedava ako to bude,ci sa mu to zlepsi ci ako....

fabienamata
16. mar 2018

urcite nie gumicky, su take gumenne nastavce na tu cast ktora je na usiach ,teda v tomto pripade za uskami az, je to formovatelne, nepadu vobec, moja nosila ako rocna okliare prave taketo.

fabienamata
16. mar 2018

tu je to lepsie vidiet

andrejka1974
17. mar 2018

moja mala prve okuliariky od 21 mesiacov a gumicky boli super vobec jej to nevadilo okuliariky nosi stale mame do dialky nam sa zrak zazracne vylepsuje ani ocna nechape , ale malokedy sa zlepsuje a ake mate silne moja mala na zaciatku prave -8 a lave -6 teraz ma 9 a pol roka a mame prave -6 a lave -3,75

adriannasvk
autor
17. mar 2018

@andrejka1974 nas maly si zvyka pomaly no....nam dr povedala,ze do dialky sa zrak zvykne zlepsit,predsa len ocko rastie,ze okolo puberty uvidime....tak okuliariky nam.predpisala trosku slabsie ako ma mat,lave ma 4,5 a prave 3,5. Kontrolu mame v juli,uvidim ci nam necha tieto alebo predpise ine...

mixi27
17. mar 2018

V optike,aj zahnu ked treba,alebo su take gumene nasadky,na rucky okuliarov a nepadaju

adriannasvk
autor
17. mar 2018

@mixi27 mame zahnute okuliariky ale ked sa maly blazni tak sa mu smyknu dole trosku. Uz som dostala typ na tie nasadky idem ich objednat🙂

majca1581
20. mar 2018

tie silikonove nasadky treba po case menit ale su dobre len tiez sa mi zda že malej odstavaju uska .tusim to volaju steperiky.