Hnisavé očká. Prosím o radu

ladybird1l
2. mar 2007

Ahojte, prosim Vas pekne o radu. MOJa mala - mesiac a pol - sa dnes rano zobudila s hnisavymi ockami, jedno mala dost hnisave ze na spodnych mihalniciach mala biely povlak. Je to dovod na paniku? Ocistila som jej to a dala je kvapky do oci co som vyfasovala este v porodnici, ktore som jej davala ked bola este malinka a precistovala sa.

magg
2. mar 2007

nasej sice nehnisalo ocko, ale dost jej slzilo a kazali mi to vyplachovat materskym mlieckom, len strieknut priamo z prsnika do ocka

davidko
2. mar 2007

ja som zvykla vyplachovať v harmančeku,urobila som odvar z harmančeka nechala vychladnuť a 4-5 jej potierala očko

julka.n
2. mar 2007

ja som tiez harmancekom aj normalne kvapky opthalmoseptonex mi dala lekarka par dni a ocka boli ok

ukana
2. mar 2007

aj repík zaberá.. 😉

briluxina
2. mar 2007

ahoj, moj maly mal tiez hnisave ocka, bol to zltozeleny hnis.Uvarila som harmancekovy caj spolu z gazou v hrnci aby bolo varom vsetko dezinfikovane a potom ked to vychladlo tak som mu ocka cistila tou gazou z hrnca a na vycistene ocka som mu este dala obkladiky tiez z toho harmanceka.To som si tam dala viacej stvorcekov gazy aby som mohla pouzit stale novy.Mozno to pride niekomu ako blbost ale nam to pomohlo a za jeden-dva dni boli ocka zdrave.Samozrejme som velmi sledovala ci to zabera a ano nam to zabralo. 🙂

mimi109
2. mar 2007

aj nam pomohol repik 😉

ladybird1l
autor
2. mar 2007

dakujem vam za rady, zlakla som sa toho tak som rychlo bezala doktorke, ta mi nakazala ophtalmo septomex kvapky aj masticku, dufam ze to ustupi...

martina236
2. mar 2007

ahoj ladybird1, ja som mojej malej tiez liecila ocka obkladmi z harmanceka, na chvilu sa ustalilo, potom znovu obnovilo a opakovalo sa to castejsie. presli sme na kvapky a neskor na mast, ale nakoniec sme skoncili u ocnej a preplachovali jej to. chvalabohu iba raz. tak si to odsleduj, hlavne hygiena je na prvom mieste a hlavne aby sa to neprenasalo z jedneho ocka do druheho. urcite budete v poriadku a nebude to vas pripad, ze budete musiet na ocne. prajem vsetko dobre...

ladybird1l
autor
2. mar 2007

dakujem martinka,dufam ze sa nam to vylieci kvapkami, na hygienu stale dbame, mozno az prehnane 🙂

mimakro
2. mar 2007

Ked mala Hanka dva tyzdne,tak to tiez zacalo len hnisavym vytokom,zacala som davat ophtalmoseptonex,ale slzny kanal sa upchal a museli sme ist na preplach. Potom sa to este o dva tyzdne zopakovalo. Hanke som musela kvapkat Tobrex(antibiotika). Ale dobry je aj betadin-tiez na dezinfekciu. Odvtedy mame pokoj.

adkaw
2. mar 2007

mi to akurát máme tiež, už sme vyskúšali aj kvapky aj mastičku ale nezaberá tak nás poslala doktorka na očné

ladybird1l
autor
2. mar 2007

vy ma strasite 😲 no ved uvidime, budeme liecit a hadam sa toho zbavime.

vavka33
2. mar 2007

Ladybird,chod s tym k lekarke,potrebujete antibioticke kvapky aj masticku.
A nam vzdy predpisovali take malinke kvapky v umelych ampulkach-kvapka sa to kazdu hodinu a super to pomahalo.

janinah
2. mar 2007

ahoj, je to u detičiek dosť častý problém, ak nezaberú kvapky očné za 2-3 dni, treba ísť na preplach slzníka,sú upchaté slzné cesty a vtedy nepomôžu ani atb očné kvapky resp.masti,netreba sa toho báť, je to pár chvíľ plaču, potom doma ešte kvapky(masti) a je po probléme

adkaw
2. mar 2007

už teraz mám strach ☹

emyly
2. mar 2007

Ahoj Ladybird, aj my máme problém s hnisavými očkami, ibaže dcérka má už dva roky a dva mesiace. Naša pediatrička nám tiež predpisovala kadejaké kvapky, radila obklady, všetko ale pomohlo len na chvíľku. Chyba bola že nás hneď neposlala na očné. Ked sa nám nedávno zmenila pediatrička, tá nás poslala na očné, a keď boli očká hnisavé a uslzené aj po antibiotických kvapkách, urobila nám preplachovanie. Nikdy by som nepriala zažiť to čo sme spolu s dcérkou zažili - plakali sme obe, je to rozdiel ked to robia bábetkám a ked sa to robí staršiemu dieťaťu - až tam nám zistili že dcérka nemá kanáliky upchaté, ale zrastené, na našu smolu sa to zasa upchalo, a máme ísť znova na preplachovanie. Preto čím skôr chod s tým k lekárke, radšej daj malej spraviť to preplachovanie, preventívne a budete mať navždy pokoj. Dodnes ľutujem že sa to vtedy zanedbalo, a čo som dcérku natrápila kvapkami a mastičkami.

ladybird1l
autor
2. mar 2007

same bubu, az ste mi nahnali strach. Cez vikend jej skusim davat tie kvapky a v pondelok pojdem urcite k ocnemu, nech ju radsej poriadne pozrie, aby to neprepuklo do upchatia alebo zrasteniu, ako tu pisete.

vladusko
2. mar 2007

Ahojte maminky,
s hnisavými očkami sme si aj my užili svoje... Môj malinký ich mal zahnisané už na novorodeneckom. Máme skvelú pediatričku. Tá najprv tiež kázala preplachovať kvapkami. Najprv len obyčajnými, neskôr sme chvíľu mali antibiotiká. Asi po troch týždňoch liečby usúdila, že to budú asi nepriechodné slzné kanáliky a doporučila mi, ak ste z BA MUDr.Beláňovú, očnú lekárku. Zlatá žena aj so sestričkou. Chodíme za nimi síce do súkromného centra Probios, ale peniaze neľutujem. Vždy nás zoberú na presne dohodnutý termín, nemusíme s malým čakať. Hneď zistila, že sú to nepriechodné slzné kanáliky a dala nám na výber. Buďs budeme preplachovať, čo pre rodiča vyzerá dosť drasticky, ale deti pri tom neplačú od bolesti, ale preto, že ich musíme trošku znehybniť, držať hlavičku, aby sa zákrok podaril. Netrvá to dlho a keď sú deti malinké, hneď na to zabudnú. Od prvého mesiaca sme preplachy absolvovali asi 5-krát, niekedy len skúsila, keď vôbec nešlo, nechala malého tak, prišli sme o mesiac. Je to skúsená lekárka, nič nerobila nasilu. Zároveň nám povedala aj o druhej možnosti. Kanáliky sa môžu u niektorých detí časom spriechodniť aj samé,ale náš malý ich mal tak nepriechodné, že by sme len s masážami slzníka a čakaním asi úspešný neboli.
Ak očká stále hnisajú, najčastejšou príčinou je práve nepriechodný slzný kanálik.Určite treba ísť včakk očnej, možno je to len infekcia, oni výtermi z očka zistia aká, nasadia správne antibiotiká a o päť dní je po problémoch.
Prajem hlavne veľa zdravia a sily 😉

janinah
2. mar 2007

tiež mi nebolo do smiechu, keď som zistila, že preplachu sa nevyhneme, a to robím na očnom, ale je to najrýchlejší spôsob na nápravu a čím menšie dieťa,tým lepšie kvôli jeho stresovaniu,ako píše emyly,ešte by som odporúčala ísť na DETSKÚ očnú amb. kde to robia bežne a majú bohatú prax,netrápte očko kvapkami,lebo tie upchatie neodstránia, a napr. kvapkanie mat.mlieka do oka nepoškodí.ale ani nepomôže.

ladybird1l
autor
3. mar 2007

vladusko, my mame hnisave ocka odvcera, tak som s tym hned utekala nasej pediatricke, ta povedala, ze keby sa to zhorsilo - viac zacervenalo a este viac hnisalo, treba ist ihned na pohotovost. Odvcera jej ich utieram prevarenou vodou a davam tie kvapky a zda sa mi ze to ma uz krajsie, ale v pondelok pojdem aj tak ocnemu, nech mam dusu na mieste, ze ma ocka v poriadku.

vladusko
3. mar 2007

Ladybird,
držím palce u očnej. Bude to v pohode. Potom daj vedieť. Pa

chelsee
23. mar 2007

mojej malej sa ocka zahnisali uz v porodnici, hned tam nam dala detska lekarka ten ophtalmo septonex, tak sme podstivo kvapkali, lenze ku hnisaniu ociek sa pridalo aj silne slzenie z oci, ako keby stale plakala, stale jej to neprechadzalo potom som sa na to pytala v poradni dali nam antibiotika, ktore ani nezabrali, potom ze materske mlieko kvaokat, ale nepomahalo, islo o upchate kanaliky a na tie nepomahaju ziadne kvapky ani nic, tiez nas lekarka poslala na ocne viackrat ale ja som nesla, bo bolo to chripkove obdobie tak ze este pockam, pytala som sa ci jej to nemoze poskodit zrak a ona ze vobec nie, nic som s tym nerobila iba som jej ocka vvzdy ked na nich mala hnis pretrela prevarenou vodou s vatickou a malej to uplne preslo, ocka jej uz nehnisaju a to je super lebo nebolo dna od jej narodenia kedy by nemala ocka slzave a hnisave, lekarka vravela ze je to tymm ze tie kanaliky boli male a ze tym ako narastla aj tie kanaliky sa zvacsili, niektore maminy davali prepichovat detom tie kanaliky aj viac krat a nakoniec to vzdy preslo same, treba pockat a nechat tomu vonly priebeh prepichovanie je zbytocne bolestive ked problem aj tak tak niekde inde

danculik33
23. mar 2007

Ladybird1I, tak nám naozaj pomohol starý overený recept - materské mlieko, možno ako komu. Ak teda kojíš, ja som pri každom kojení jej vždy kvapla do očiek a pekne sa jej to vyliečilo a aj ked sa jej to teraz vráti tak to zopakujeme a je to v poriadku. Ale možno to nemala až také velmi zahnisané. Ved vyskušaj a uvidíš.

expertka8
23. mar 2007

..my sme boli az na preplaxovanie ocnyx kanalikov...a zabralo az to 😉

ladybird1l
autor
24. mar 2007

aj som vam zabudla dat vediet, ze nam zabrali tie kvapky ophtalmo septomex a zatial sa nam to nevratilo ...klop klop klop....

tamarka
24. mar 2007

ladybird1, drzim palce a zaklop si este 100 krat. Obidve moje dcery mali tento problem. obidvom museli cistit kanaliky a bolo to hrozne. odplakala som si to s nimi. pri mladsej to bolo este horsie, lekarka nam povedala, ze mala ten kanalik velmi uzky. asi 10 minut som stala v cakarni a pocula ten najzalostnejsi plac na svete. po zakroku sa asi pol hodiny nedokazala poriadne nadychnut. este aj s cicikom v pusine fnukala. ☹ ☹

ladybird1l
autor
25. mar 2007

chuudatko, to mi je moc luto, strasne som sa bala aby to aj malej nerobili, ale chvalabohu ma uz ocka cista...100xklop....drzte sa...

zuzana222
28. máj 2007

ahojte, mojej dcerke zacalo jedneho dna slzit ocko. dost slzilo a pridal sa aj hnis, vzdy v kutiku zlty alebo zelenkasty hnis. Detska lekarka nam kazala kvapkat Opthalmoseptonex ale nepomohlo. Tak nas poslala k ocnej. Ocna nam dala k tym kvapkam este aj mast Opthaloframykoin ale nepomohlo. Tak preplachla slzny kanalik a odvtedy nemame ziadny problem klop-klop-klop. A samotne preplachnutie vobec nebol taky brutal ako som sa o tom vselikde docitala. Mala plackala maximalne minutku. Tak dlho ten zakrok trval. Najskor ten slzny kanalik - otvor do neho lekarka prepichla. Strcila tam nejaku kovovu cievku, alebo kanylu a potom so striekackou pustila do kanaliky nieco, asi vodu. Uz bol priechodny. Cele to dost hrozostrasne vyzeralo lebo predsa sa vsetko robilo v uplnej blizkosti ocka, ale ako hovorim, minuta placu a vsetko bolo Ok. Este kvapkame antibiot.kvapky tyzden od preplachnutia a vyzera to by v poriadku, ocko neslzi a nehnisa. tak maminky nemajte z toho zakroku strach. Horsie to vyzera ako to samotne je. Robili nam to minuly tyzden, ocna ambul. v Galante, velmi mila p. doktorka Miklosova

zuzana222
28. máj 2007

zabudla som tam dopisat, mame 4 a pol mesiaca 🙂

mishusha
3. dec 2008

ahojte no nasej malej tiez tie ocka stale hnisaju, a uz sme vyskusali vsetky recepty co ste si tu babenky radili, cajiky, materske mliecko,ophtalmoseptonex, rozne atb kvapky od lekarky...boli sme aj na preplachu a stale je to rovnake ☹ ja si uz neviem rady s nou. uz je cela nervozna len co sa jej blizim k ocku aby som jej ho opat vycistila... a mame rovnako postihnute obe ocka... nemate nejake napady???budem moc vdacna