Hovoríte doma inou rečou ako slovenčinou?

stefit
3. jún 2012

Hovorite doma inou recou, ako slovencinou, alebo viacerymi jazykmi, ako fungujete? 🙂 🙂

omnia23
3. jún 2012

@stefit moj stryko,slovensky a anglicky.Ked nieco potrebujem v anglictine,volam 7 rocnemu bratrancovi 😉 Takze myslim,ze je to super,jeho manzelka je z Londyna

tomika
3. jún 2012

@stefit ahoj,ano, mm s detmi po slovensky a ja po madarsky..

stefit
autor
3. jún 2012

@ikke vdaka za nasmerovanie 🙂

stefit
autor
3. jún 2012

no u nas bezia 3 jazyky Sk, AJ, a Tal.Manzel taliansky s detmi, so mnou anglicky, ja s detmi slovensky ,ked je doma tata, tak anglicky,ale pouzivame aj univerzalne slova, ktorym vsetci rozumeju a vznikaju smiesne vety ako napr."Papino look lastovicka" 🙂 No chaosy 😉 😉

irriss
3. jún 2012

@stefit

asi zalezi na duvodu..proc se jazyky pouzivaji...
Jaky je k tomu duvod u Vas??
U nas: ja jsem Ceska, moje babicka a tatka slovak..deti rozumi a se snazi domluvit s kazdym danou reci 😉
Manzel je Ital, deti mluvi prevazne italsky a s babickou se snazi domluvit sicilsky 😉

Ve skole je povinna...anglictina, francouzstina 😉

irriss
3. jún 2012

@stefit
psaly jsme zaroven 🙂

cmulinko
3. jún 2012

nastastie doma funguje iba slovencina...vdaka jim-jamu a minimaxu deti vedia aj po cesky a v skolke sa rozprava po anglicky...od septembrav skole pribudne pre prveho syna aj irsky jazyk a ked sme doma u mojej rodiny,tak su chabe pokusy naucit moje deti za tyzden po madarsky 😀 ja ich neucim a manzel je zahorak 😀

anjelicek26
3. jún 2012

nemcinou a anglictinou hovori mala plynule, slovensky len zaklady, maly hovori gulas vsetkych troch reci 😅