Hrubé správanie dvojročného ku kamarátke. Čo robiť?

hodmon
6. sep 2013

Syn bude mat koncom mesiaca 2 roky. Doteraz som sa nestretla s tym, zeby sa medzi detmi bil. Chodi k nam ale suseda s 1,5 rocnym dievcatkom a do nej zapara, strka ju, bije po hlave , nic jej nedovoli...cim to je?a co s tym robit? Nieje jedinacik , mame 5 rocnu dceru a snou sa skoro vobec nenatahuje...sem tam poreve ked chce nieco co ma ona, ale nebiju sa. Celkovo svoje deti nebijem,skor len kricim ked robia nieco zle . Na ulici mame dost velky detsky kolektiv , ale s kazdym sa pekne hra a ked je problem tak pride za mnou s revom.... Len tu jednu najmladsiu proste bije.zda sa mi, ze si na nej dokazuje svoju silu, lebo doteraz bol najmladsi a ona mu prisla vhod a ukazala mu , ze sa ho boji . Vysvetlovanie nepomaha , kricanie tiez nie... Skusili sme vychovne po zadku - zhorsilo sa.... Uz neviem ako reagovat , ale nevsimat si to sa neda.....a pritom ju ma rad,aj ona jeho....viete niekto poradit?

hradnapani
6. sep 2013

skoda, ze si nedala diskusiu. Ale dost mozne, ze to mladsie dievcatko nechtiac ohrozuje jeho teritorium (berie hracky a tak), starsie deti mu to asi nerobia, tak nema dovod takto reagovat.

memory97
6. sep 2013

Moj starsi sa takto spraval k mladsiemu... u nas je to ziarlivost, ale nepomahalo nic, az nekonecne vysvetlovanie dookola, ze je malicky a male deticky musime chranit a nie im ublizovat zabralo, ale hodnu chvilu to trvalo... Dnes sa to pokazilo,tym, ze na ihrisku sa chcel pohrat s kociarikom a babikou, len drzal kocik a prislo k nemu starsie dievcatko mozno o 2 a viac rokov a sotilo ho dost silno, cim mu ukazala opat, ze moze ublizovat mensiemu bracekovi, ked to mozu robit starsie deti jemu 😒 neporadila som moc, ale tiez budem rada, ak ma niekto s tymito situaciami skusenosti...

lauricka
6. sep 2013

normalne chovanie v jeho veku, to prejde

kbeata
6. sep 2013

to su normalne reakcie,i ked je to neprijemne 😝 ,ale deti do 3 rokov nemaju este potrebu mat kamaratov,nevedia to rozlisit,az v skolkarskom veku si zacnu hladat rovesnikov 😉 ,potom uz take bezdovodne handrkovanie medzi detmi sa obmedzia 😉
mozno tak na pol hodinku sa pohrat spolu s rodicom,usmernit ich hru...

h2
6. sep 2013

Ahoj, ja mám tiež dvojročného a švagriná má syna o 2 mesiace staršieho od môjho. Myslím, že problém bude v tom, že ako si napísala, tá suseda chodí K VÁM. Vidím to totiž presne na synovi a tom jeho bratrancovi, že keď sme my u nich, ich syn je dominantnejší, agresívnejší, lebo je doma, na svojom teritóriu, všetky hračky tam sú jeho, nedá si ich zobrať. A keď sú oni u nás, je to zase naopak. 🙂