Jasličky pre detičky od 6 mesiacov

fatima1972
28. feb 2013

Ahojte maminy,
aký máte názor ak ide mamina do práce a má dieťatko, ktoré má iba 6 mesiacov?
Pridajte svoje názory a postrehy.
Vďaka

xlucia
28. feb 2013

@fatima1972 ak je to zivotne dolezite kvoli financnemu prezitiu nic sa neda robit. osobne by som ale od dietata mladsieho ako rok odisla len ak by to toho zavisel zivot.
myslim ze take malicke, ktore nevie sediet, lozit, chodit, este nema za sebou prikrmy atd..... ma byt pri mame a nie pri cudzich. nikto sa on lepsie nepostara. osobne si 6 mesacne neviem predstavit niekde strcit nepripada mi to normalne

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dcstvorlistok
28. feb 2013

@fatima1972 ahojte no naozaj zijeme v dobe kedy niektory koli zivotnym nakladom naozaj nemaju na vyber. Neodsudzujem maminky ktore proste musia mozno keby mali na vyber tak urcite budu s dietatkom radsej doma. Ja osobne si myslim ze uplny ideal nastava v 11 mesiacoch. Mam skolku a jaslicky a na detickach to vidim. Ak vobec jaslicky tak idealne obdobie nastava v 11 mesiacoch. Dieta ak vidi starsie deticky tak silno napreduje, uci sa, rozvija svoje predstavivosti, chce byt ako starsi naozaj je to krasne 🙂

amouramour
28. feb 2013

ja som nedala sice do jasliciek ale pracujem od 7 mesiacov🙂a je to super, spokojni sme vsetci...a nebola to otazka prezitia, isla som na zaklade vlastneho rozhodnutia

clarita
28. feb 2013

@amouramour ja fandím mamičkám, ktoré si idú za svojim cielom a neodsudzujem ich. je to na každého rozhodnutí

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sissy27
28. feb 2013

@fatima1972 neviem, príde mi to ako jedna z tých provokačných tém... veď to je každého osobná vec, či ide do práce alebo zostane doma, či dá dieťa do jaslí, alebo mu zaplatí aupairku... úprimne, čo je koho do toho, ako som si to zariadila ja alebo hociktorá iná? ak sa pre niečo rozhodnem, nepotrebujem k tomu komentáre od ostatných, je to môj život, moja rodina, moja vec...

alena76
28. feb 2013

Pridam aj ja moj nazor. 🙂 Ak je to nevyhnutne, tiez neodsudzujem, ale... Ja napriklad som" dieta socializmu" a tiez ma nasi dali do jasiel od cca 11 mes.Mozno neuverite, ale ja si doteraz pamatam taky hnusny pocit ...ze tam nechcem byt a chcem ist za mamou. Plakavala som tam cele tri roky a potom aj nasledne v skolke. Zavisi aj od povahy - kamaratkine deti isli od cca 7 mes a vsetky tri si zvykli do 2 tyzdnov a dokonca sa tam tesili. Ona ani nebola nutena ist do prace, ale potrebovala sa realizovat..tiez kazdeho vec. Tie deti su dnes sikovne, samostatne, bez traumy. Ja som bola a budem s najmladsim doma do 3 rokov, hoci financne sme biedne.

dolcegucci
28. feb 2013

mne sa to zda priskoro.Od roka je to v pohode ale toto je malicke babatko ☹

fatima1972
autor
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
rebroza
28. feb 2013

@fatima1972 ahoj. ja mam par kamaratok v zahranici a je bezne, ze sa deti davaju do jasli od 3 mesiacov a ked prides s rocnym dietatom prvy krat do jasli, kukaju na teba, ze z ktorej planety ste dosli... iny kraj, iny mrav.
podla mna je dolezite, aby bolo aj dieta spokojne aj mamina. bo ak ma byt doma s nervnou mamou, radsej v dobrych jasliach.

sisulka7
2. mar 2013

Moja mala ma 4 mesiace robim vlastne stale a nemam pocit, ze by som ju o nieco oberala. Len mam tu vyhodu, ze si ju mozem zobrat zo sebou, pretoze mam vlastnu spolocnost a ked ja pracujem bud sa na mna pozera z ohradky, alebo sa hrajka s asistentkou alebo sa kocikuje. Podla mna aj maminka ma pravo sebarealizacie. Ked clovek vypadne na chvilu (nie zasa na 12 hodin denne) z toho kolobehu, je to fakt vyslobodenie. A ak si vie maminka vsetko dobre zariadit, nevidim v tom problem. 🙂

111bublinka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majjka88
18. mar 2013

AHOJTE ODPORUCAM JASLICKY BABYKOMFORT V DUBRAVKE , VELMI MILE UCITELKY RODINNE PROSTREDIE A ZA SUPER CENU , BERU DETI OD 6 MESIACOV DO 4 ROKOV VIAC INFO CEZ IP