Je lepší hrací šerblík alebo sedadko so schodíkmi?

jajus28
8. aug 2013

Mile mamicky moj syncek uz od 6m chodil poctivo na serblik a velmi sme sa tesili, no nastalo hluche obdobie kedy tam nechcel ist nenutila som ho, no uz je cas zacat tak by som ho trosku chcela inspirovat preto rozmyslam nad kupov hracieho serblika,alebo nad sedadkom so schodikmi mate niektora skusenost? Ktore je lepsie ? Dakujem za radu

tinki
8. aug 2013

to musíš vyskúšať sama, lebo každé dieťatko je iné. Niektoré sa bojí hracieho nočníčka..niektoré sa bojí vôbec sedieť či na nočníku, či na záchodiku..Takže tu ti môže poradiť hocikto, hocičo, ale aj tak to ostane len na tvojom synčekovi...Držím palce.. 🙂

anjelicek26
8. aug 2013

Hraci nocnik je skvela vec. Schodiky a sedatko ku zachodiku sme kupovali obom detom a vysledok bol oba razy rovnaky, aj ked sme kupovali iny model od ineho vyrobcu - vzdy to bolo nestabilne. Deti tam same nechceli chodit a ked som ich dam mala vykladat, tak to som mohla rovno dat len zmensovadlo.... byt tebou, skusim ten hraci nocnik.

ellie13
8. aug 2013

Podla mojich skúsenosti Asi 98% detí prechádza rovnakými fázami , do 12-14mesiacov väčšina deti chodi bez problémov na nočnik keď ich tam rodič posadí, no u väčšiny príde potom fáza protestu, schovávania sa pri kakaní a pod. Takže naozaj nemá cenu dieťa do niečoho nútiť . Podľa našej lekárky ma cenu začať odplienkovavať až deti ktoré vedia chodit samé po schodoch ( prekladať nohy , nie prisúvať zo schodu na schod) 😉 podľa mna je najlepšie kupit obyčajný nočník prípadne redukciu na záchod tie schodíky sa mne osobne nezdaju veľmi bezpečne a hracie nočníky sú podľa mna len vyhadzovanie peniažkov 🙂

geenna
8. aug 2013

ani jedno ani druhe. obycajny normal nocnik alebo zmensovatko na wc. su to len blbosti na vyhadzovanie penazi. Ak chce cikat vycika sa aj do obycajneho. Je to len faza netreba nutit. 😎

severankasr
8. aug 2013

u nas malu zaujal praveze hraci nocnik a kakala a cikala iba donho, do ineho nechcela, do dvoch dni bola odplienkovana a pol roka sme pouzivali iba hraci nocnik. kazde dietatko je ine, u nas bola takato skusenost 🙂