Používa vaše dieťa schodíky k wc?

lumarque
21. okt 2011

Videla som na nete schodiky k WC. Mate s nimi nejake skusenosti? Ktore by ste mi odporucili?Su stabilne?Pouzivaju ich deti rady? Do akeho veku ich vyuzijem?Dakujem. 🙂

sashabb
21. okt 2011

@lumarque mne osobne sa nepáčia a je to podla mňa zbytočnosť. Nieje to dobre doriešene, nakoľko som ich videla osobne a dieťa síce výjde hore po schodikoch, ale už má problem sa otočiť a sadnuť si. Možno to treba natrénovať, neviem ... a osobne som na wc-ko chodievala s malym , čiže schodiky nebolo treba, a keď podrástol nemal problem si sadnuť na wc-ko aj sam 😉

gubcikova
21. okt 2011

my máme taký plastový šamlík malej trvalo asi tak 3dni kým sa naučila otočiť a sadnúť si bez pomoci.

nikolet_89
21. okt 2011

aj podla mna je to uplne zbytocne, deti rastu rychlo, a kym sa tam same nevedia vysplhat tak vlastne ani same na WC nechodia no nie ?

jendralka
21. okt 2011

my mame schodiky a mozem odporucit 🙂 kupovali sme ich jakubovi uz davno, este cez Quelle a este min rok ako 5 rocny na nich sedel 😀 takze u nas vyuzite na 100% a kupovali sme ich preto, lebo na nocniku sediet nechcel, a hlavne tam nechcel kakat, lebo mu to smrdelo a hned ho natahovalo ☹ tak sa naucil v pohode kakat do zachoda a hned aj splachoval 😀

jendralka
21. okt 2011
lumarque
autor
21. okt 2011

@jendralka mne pripadaju stabilnejsie a pohodlnejsie ako klasicka redukcia...aspon kamaratkyn 3 rocny expert chce chodit na wc zásadne sám a už par krat pekne spadol.Tie schodiky sa nezosmykli? Chlapci na nich chodili len kakat alebo aj cikat? Neprecikali ich- lebo my mame tento problem s dost vela nocnikmi.

katecameron
21. okt 2011

moje 3deti prezili aj bez schodíkov 😉 kym nedosiahli na WC pouzívali nocník

jendralka
21. okt 2011

@lumarque .. jakub mi z nich nikdy nespadol 🙂 ked bol mensi, tak som ho tam posadila a sedel tam, ked uz bol, tak krical 😀 potom uz chodil sam v pohode .... a ani sa nam tie schodiky nezosmykli, tie nozicky maju naspodu nalepene take gumove protismykove stvorceky, takze to pekne drzi na dlazbe ... a pouzivali sme ich stale, no pri cikani, som ho musela zo zaciatku posadit ja, aby mi neprecikal vonku 😀 potom uz prisiel nato sam, ako sa usadit a neprecikal sa

stvura
21. okt 2011

Moj syn ich pouziva asi od dvoch rokov a nemal s nimi nikdy ziaden problem. Niekto ti na zaciatku napisal, ze dieta sa nevie otocit - nesuhlasim, pridi pozriet mojho syna. Krasne si ich nielen poda, ale i vyjde, zlozi si redukciu (mame ju zavesenu nad zachodom ako je skrina s trubkami), redukciu polozi na zachod, sadne si, vycika sa, splachne, zide dole. Vola ma jedine ak kaka a nevie si utriet zadok. Este napisem aby si mala predstavu, ze syncek je drobnejsi na svoj vek, takze podla mna nie je problem vo vyske dietatka, nejako extra sme ho neucili, len par krat mu ukazali postup. Schodiky su drevene s Ikea. Ja si ich len pochvalujem...a k tomu ze niekho deti s tym prezili...prosim. Ja neznasam serbliky a vyliavanie serblikov. Moj syn tiez nie je serblikovy typ, takze vela na nom nenasedel, popravde, skoro vobec nenasedel...takze hned od dvoch rokov ako bol bez plienky chodil na zachod a preto sa nam zisli. Zachod mame taky vyssi (Jika), takze schodiky su nevyhnutnost, kedze syn ma 94cm momentalne v troch rokoch.
Inac mam aj ten stupienok z Ikey, taky bodkovany, no ten je stale nizky k nasemu zachodu, takze ho nepouzivame, mozno ked vyrastie bude mu akurat.

martinab122
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gaby21
24. okt 2011

Mame aj my, v pohode na ne vylezie, bez problemov sa otoci, sadka si, su stabilne, nemusim vylievat nocniky za kazdou potrebou, maly ma z nich velku radost, ma pocit, ze uz je velky chlap. Doporucujem 😅

andrema
26. máj 2012

no ja by som sa chcela nejako vratit k tejto teme...neviem ci ma vyznam nasej malej kupovat schodiky,ked ju vzdy musim vylozit na tu redukciu na zachod a este k tomu obcas ani na nej nechce sediet,ale mam ju drzat na zachode...myslite,ze by sa jej ta samostatnost pacila? moct si vyliest sama? nechce sa mi ju tam zakazdym drzat...a hlavne obcas vymysla a budeme mat druhe dieta

mata1976
26. máj 2012

@andrema my sme kupili pre malu stupienok z ikei http://www.ikea.com/sk/sk/catalog/products/6010... k umyvadlu s tym, ze raz to bude pouzivat k velkemu WC. No na nase prekvapenie vysadne na WC uplne sama bez schodikov; je to individualne a zavisi od sikovnosti dietata.

andrema
27. máj 2012

@mata1976 toto mame aj my,ale este z neho nedociahne na zachod si sama sadnut...a okrem toho tie redukcie sa mi zdaju dost labilne,aby si na to sama sadla

xenicka13
27. máj 2012

ved nech je este na nocniku 🙂

anjelicek26
27. máj 2012

@andrema - nas maly ma nocnik a na zachod ho ked tak pridrzim ja... tie schodiky su nestabiln, proste ma aj on z toho divny pocit... skolky sa nebojim, ide sice uz teraz v auguste, ale tam su tie zachodiky nizucke, tam v pohode vysadne 😉

andrema
27. máj 2012

@xenicka13 na nocnik nechce

m.i.r.i
27. máj 2012

tiez nemame a neplanujeme...nas ma nocnik...a na velky zachod chodime len prilezitostne, obcas vecer pred spanim, mame redukciu, ale ho len vysadim..aj tak som z toho nervozna len, ze ho tam neviem poriadne ani posadit, aby cikal tam kde ma...tak normalne nocnikujeme a asi aj budeme..nocnik ma v izbe, tak nemusi behat na zachod..asi bude zachod az ked bude dost velky aby schodiky nepotreboval..a mame tiez ten ikea stupienok, tak mozno raz....

katarina_k11
27. máj 2012

@andrema My sme tieto schodiky mali a vobec sme ich nevyužili. Malý bol z nich nervózny, vyliezol hore a mal na tom schodíku problém otočiť sa riťkou k záchodu. Nakoniec sme boli dlhšie na nočníku, a potom sme začali používať stupienok z Ikei a schodíky som predala. Pre mňa to bola zbytočná investícia.🙂