Je moje ročné dieťa v poriadku?

abbie
17. jan 2012

Ahoj, neviem si rady s mojim malým, ktorý bude mať za pár dní 1 rok.
Stále mi odbieha od hrania, hlavne keď mu niečo ukazujem, kocky ešte na seba nestavia len ich búra keď urobím vežu. Prekladá kocky z jednej misky do druhej, alebo vyhádže kocky z nádoby a potom ich opäť dáva späť do vnútra, ale toto všetko robí len chvíľku.
Ako keby nemal dobrú pozornosť. Stále si ide iba po svojom, stále by len otváral šuflíky a posuvné skrine. Na druhej strane sa mi zdá pozorní v tom, že ukáže kde ma vlasy, bruško, nožičky ... Rozumie slovu daj, keď mu niečo spadne a ja poviem kde je, tak ukáže na to prstom. Zatiaľ len džavoce baba, mama, dada, gaga atd ...Myslím si, že ročné dieťa by už malo mať záujem sa hrať a byť chvíľku pozorní ☹ Keď si vyhľadám na internete nezáujem o hračky a nepozornosť, tak mi hneď vyhodí autizmus ☹

viki2912
17. jan 2012

moja mala ma rok a vsetko rozhadzuje,kocky ja jej postavim hrad,pride ako tsunami a vsetko rozbije...babika?ta je docista oskalpovana,kocik,sofia sa v nom vozi...rozhadzuje co vidi,nici ako privalova vlna absolutne vsetko...porozbijala co sa rozbit dalo...dnes vypila sampon,znicila mi karticku poistenca...ked sa hrame s kockami,ako ti vrvaim,neni sanca aby pekne skladala...ja staviam a ona demoluje...ako bager.bu uplne spokojna...autizmus vyzera inak..kamoska ma autisticke dietatko a vidim to spravanie..skor mi pripada miestami agresivne..nase su neposlusne a neposedne a demoluju a nicia...

keby si videla nas byt ked sa nim prezenie sofia,videla by si....aku spust necha po sebe! 🙄 😠 ☹

ivett1
17. jan 2012

normálne šikovné ročné dieťatko🙂
@cmulinko perfekná odpoveď 😀 😀 😀 ...(mimochodom, aj teraz sa ten náš niekedy správa ako "Monk" 🙂...)
ešteže mám aj ja Internet a môžem si tiež čo to vyhľadať....inak, niekedy je to presne tak, ako píše @irriss v svojom príspevku ....hlavne to p.s. .... 😅 😉

xenia23
17. jan 2012

no aj ja si myslim to iste co ti tu baby pisu, maly je uplne normalne dieta. nas maly tiez toho vela nenahovoril sice vsetko nam rozumel co sme sa ho pytali ale on radsej ukazoval akoby povedal. Teraz ma 2 roky a 3 mes a uz zacal hovorit tak ze sa mu da rozumiet aj ked obcas je to ta jeho rec... a tiez ho skor bavilo vyhadzovat veci zo skrin a so suflikou s kuchne misky ako hracky.

klaudialip
17. jan 2012

kazde dieta je ine,niektore sa prehraju dlhsie a niektore nie.ak je zivsi tak je to normalne,,moja dcera sa niekedy prehra aj pol hodinu sama s jednou dvoma hrackami,inokedy nema zaujem zase o nic 🙂 takze je to tazko povedat a s rozprevanim by som si tiez nerobila tazku hlavu,hlavne preto ze niektore 2-rocne deti nerozpravaju,a niektore rocne su uz inak ukecane

my sme mali problemy s chodenim a tiez som porovnavala ale uz to nerobim,neoplati sa to.tak ako sem dat otazku,pretoze ty to myslis dobre,a niektore mamicky sa hned do teba navazaju

kvetinqa
17. jan 2012

Moj maly ma pomaly 14 mesiacov a je UPLNE taky isty 🙂 je to ok, neboj

zvonkohra
17. jan 2012

@abbie ja mam 2r dcerku a nic ju neuhraje 😀

vicsstef
17. jan 2012

neboj, nasa je taka ista 🙂

heln
17. jan 2012

hlavne nerob paniku! 😉 🙂
ročné dieťa ešte nemusí reálne udržať pozornosť pri hraní sa, hlavne keď je to chlapec, dievčatá bývajú pozornejšie...
nemusí ešte ani rozprávať, hlavne keď je to chlapec, dievčatá bývajú ukecanejšie....
ešte by som možno uvažovala o hyperaktivite, ale určite nie autizmus v tomto veku!!! takže nerob paniku.
a ak má dieťa prejavy autizmu od malička, tak zvyčajne už vtedy neudrží očný kontakt, nereaguje na oslovenie, hračky ho nezaujímajú v tom zmysle, že môžu pri ňom ležať a nechytí ich ani za svet, robí stereotypné pohyby a zvyčajne má aj nejaký neurologický nález....

p4
17. jan 2012

Keby malo tvoje dieta autizmus,urcite by ti neukazovala kde ma brusko, rucicky,nozicky a podobne. a hlavne by nereagovalo na meno. toto vsetko co si opisala presne sedi na mojho maleho a urcite si nemyslim ze by nebol v poriadku. casti tela mi este vobec neukazuje, vezicky na seba nehrozia, jedinne co dokaze je zburat tu ktoru postavim ja, co znamena,ze tvoj maly je urcite sikovny. nerob hned paniku, kazde dieta sa vyvija inak, ci rychlejsie,alebo pomalsie. nemozu byt predsa vsetky rovnake. mojej kamosky maly vedel davat papa v 7. mesiaci a moj sa to naucil iba nedavno. to ale neznamena,ze som hned zacala skumat,ci je vsetko ok.

kralicica
17. jan 2012

podla mna sa tvoj maly sprava uplne adekvatne na dany vek. akoby som videla nasho v jeho veku. presne. a ani ma nenapadlo cosi si hladat na nete.

luba142
17. jan 2012

@abbie toto je presne to co deti v takomto veku robia, ja mam 2 deti 8 a 2 roky a 8 mesiacov a robili to obidve deti a este kadeco ine, namiesto toho aby sa hrali so svojimi hrackami. Moja mladsaia dcera nejavi ani teraz este o hracky az taky velky zaujem, obcas uz sa sama zahra to ano, ale skor este rada vymysla to co by nemala.
Ja si myslim,ze z toho robis priliz velky problem, ale tvoj syn je uplne v poriadku 😉 😉

kajlik18
17. jan 2012

to mas este dobre ja mam 16 mesacneho chlapca a este ani mama nepovedal ale inak je velmi sikovny.a v poslednej dobe aj dost neposlusny. robi si co chce a neposlucha co mu poviam 😖 .a s tvojim syncekom to je uplne v poriadku na jeho vek

maminka11
17. jan 2012

🙂 mas normalne a hlavne zdrave dieta, bud stastna a uzivaj si syna 🙂

aspinka
17. jan 2012

Netreba deti podcenovat ale ani ich velmi precenovat ci ocakavat nieco naco maju cas. Ked tvoj chlapcek ma rok a ty uz odneho tolko toho ocakavas co budes od neho chciet ked bude mat 2 alebo 10r? Takze spomal a uz ho tak nesleduj. Normalne sa ti zahra nejaku hru v 3 rokoch inak bude hracky len rozvlacovaz a zasane sa bude hraz so vsetkym a s nicim. Neviem preco trpime diagnozou ze ked nam nic nie je tak si nieco najdeme. Autizmus? To si myslela dufam zo zartu 😉 Tes sa ze je zdravy a nechaj ho pozorovat a skumat veci okolo seba bez toho aby ti uz nieco dokazoval 😉

sisaha
17. jan 2012

sustredenost a pozornost pri aktivite hladaj u svojho dietata az v predskolskom veku. Skor prosim nie...dieta vydrzi pri kazdej aktivite zopar minut...hlavne take co ma okolo roka...Je zdravy, bystry, tes sa z toho a dopraj mu cas na vsetko ostatne..

katka1981
17. jan 2012

Nestresuj, je absolutne v poriadku. Pozera sa na teba, na otca? Ma ocny kontakt? A autizmus sa diagnotistiku az daleko neskor, takze ziadne priznaky autizmu ani nemoze zatial mat ajkeby bol autista. Neboj sa, je v poriadku.

janka_mamka
24. mar 2014

ale noooooooooooooo prebooha však totok robiaa všetky detičky, inak moj maly má 20 mesiacov a kocky tiež len "búra"""" ....aaa ????????? je v uuplne v poriadku!! ved má ešte len rôčik, musí sa rozkukat,inak mi sme minuly rok dostali knižku hrame sa s najmenšími , doporučujem 🙂 ak neviete si poradit su tam krasne hry určene pre detičky rozneho veku od 0 do 36 mesiacov, podla toho uvidíte čo by asi tak približne malo vaše dietatko zvladnut ... a ako sa mi zda tak v rôčku j etam tak maximlane hra "kuk-kuk" 🙂

kkl82
24. mar 2014

mne prijde ako normalne zdrave rocne dieta, preco hladas problem tam, kde nie je?

disala
24. mar 2014

Je v poriadku,moja presne toto robila v a aj robí,keď ju to napadne.A má už 2 roky. 🙂 🙂 🙂 🙂

sheila72
24. mar 2014

Je úplne normálny, neviem čo by si od tak malého dieťatka ešte chcela.

luluafrika
24. mar 2014

nestresuj sa ;) kazde dieta je individualne ;) moja mala bude mat uz 2 roky a tiez sa v kuse nezahra 🙂 vyhadze hracky zahra sa asi tak 10 min. a potom chce len tancovat a spievat :D neboj sa urcite je v poriadku. a ak vahas sa skus porozpravat s lekarkou a uvidis, ze ti povie ze je vsetko o.k. a sama povedz ani teba by nebavili hracky ked mozes mamine robit zle a otvarat sufliky a vyhadzovat veci von ;) a to ze dzavoce... nic na tom nie je ;) vsak este niektore 2 rocne deti nevedia rozpravat ;) neboj vsetko ma svoj cas a uvidis mozno to je daky kutil a nie umelec ;)