Je náš dvojročný syn tučný?

emma2310
28. nov 2014

Mame 2 rovneho syna boli sme s nim pred tyzdnom na prehliadke a doktor nam povedal ze je trosku tucny vysku ma okolo 98 cm a ma 18 kg myslite ze je to vela nemyslim ze je nezdrave veci

janka_mamka
12. jan 2015

ale ved to sa teraz zastaví, môj ma dva a pol roka a už viac ako pol rok amá 16 kg

ajka30
12. jan 2015

@emma2310 moj syn ma 5 a pol roka, 116 cm a horko-tazko 21 kil.... nevyzera podvyzivene, ma normalnu stihlu postavu, ale isto by mu 2-3 kila viac neuskodili. Je dost vela, ale nepribera, no co uz... Kazde dieta je ine, neries to, ked ho zdravo stravujes a neprejeda sa, tak by to malo byt OK. Ak by sa ti nejak moc nezdalo, tak chod k dr ci tam nie je nejaka metabolicky porucha, ale myslim, ze nie

janka_mamka
12. jan 2015

@marylis to píšeš o mne ? 🙂

emilia25
12. jan 2015

Ja mam troch synov a kazdy je iny.najstarsi je dost vysoky ma 122cm a vazi 25 ama 6 rokov stredny ma 4 roky ten je zas na svoj vek malinky iba 96cm a 15kil.a najmensi zas je tiez nizsii ma iba 86cm ma dva roky ale vazi uz 12kil na svoju malu vysku vyzera baculato a ked ma plne usta jak maly skrecok.uz pri narodeni bolo vidiet aky kto bude kedze nastarsi meral 53cm a najmladsi 48cm stredny 49cm.uz som aj konzultovala s doktorkou ze su taky nizky ale krivka od narodenia bola pekna takze aj rastovo su v poriadku len proste su taky nizky po mne.tiez to zavisi aj od vysky ake je dieta vysoke.

marylis
12. jan 2015

@janka_mamka hehe, nie 🙂 Ale inac aj minule bol u nas opravar a ten hovoril, ze jeho 11,5mesacny syn ma 93cm. 😅 Moj 22mesacny ma 91cm 😀

janka_mamka
13. jan 2015

@marylis celkovo sa mi zdalo že hovoríš o nás, mama nad 185 , otec 190, syn dva a pol roka a oblečenie na 3-4 roky 🙂 ale tučný mi nepipadá, skôr pevný, aj pediater nám povedal že je "v norme vzhľadom na genetické preddispozície 🙂"

katkalubkova
22. jan 2015

@emma2310 aj podla mna, ma vysku dobru, ale vahu trosku vyssiu, vzhladom na vek. Neda sa to, ale presne s istotou takoto urcit, sama vidis aky je a je to aj predispozicia, aky je manzel a ty... postavovo.
Ja mam 6r. syna ten ma 23,5kg a 17 mesacneho syna a ten ma 13kg, je taky akurat, ale je neposedko, ale rad spinka.
Skor viacej pohybu, pokial nema nejako moc kaloricku stravu....., tak by som mozno mierne upravila slabsou vecerou a fakt ten pohyb, nemoze predsa 2r. dietatko chudnut 😕

moniciak
22. jan 2015

To je veľmi individuálne, poraď sa s lekárom. Napríklad naša Monika má 4 roky, 14kg a je absolútne v pohode, aktívna, pekne papká 🙂 Podľa porovnania s niektorými tu to vyzerá ako keby hladovala 😀 Ale ja sama ju poznám, viem aká je, lekárka je s ňou spokojná tak sa porovnávaním nezaťažujem. Proste sa normálne porozprávaj s lekárom a určite ti poradí lepšie 🙂

silvia1101
23. jan 2015

Môj má 95 cm a 13,5 kila... Je tak akurát, ale mohlo by ho byť aj viac. Zje toho celkom dosť, ale aj vybehá 🙂 Synovec má 115 cm a 15-16 kilo.

magdalenatothova33
23. jan 2015

caute,môj syn ma 5r.120cm a 25kg,nie je tucny,by som povedala pevnej kosti....hra hokej,beha....dr.mi vravela ze ma 2kg viac ako ostatne deti,ale je aj vyssi...a nasa mala ma 4r. 109cm a 20kg,ta je stihlej postaviny,ani by som nepovedala ze je rozdiel 5kg...

stanulienkat
23. jan 2015

Jasne,ze je to.dost. Uvedom si,ze sa moze ta vaha vekom nabalovat a bude z neho tucko. Nejaka mamicka tu pisals,ze jej 5 rocny syn ma 23 kg a pohodicka. Zeny,to nemyslite vazne!!!

andula77
20. nov 2018

@sense pri pohlade na takú fotku mi je smutno a nie do smiechu tak snad tie "lajky" nedali ženské po tom ako sa dosmiali