Je vhodné dať 2,5 ročné dieťa na 4 hodiny do škôlky?

eala
26. sep 2012

Chcem poprosiť o radu. Od februára by som sa mala vrátiť do práce na polovičný úväzok. Rozmýšľam dať malého do škôlky na 4 hodiny denne. Nemyslíte, že je to príliš skoro? Bojím sa, aby mu to nejako neublížilo...

simca06022011
11. nov 2012

podla mna je to ok...

matka7865
11. nov 2012

ahoj moja laura mala 1septembra 2 roky a chodi do skolky na celyden pretoze ja uz pracujem a len jej to prospieva zacala viac rozpravat vela sa tam nauci basniciek pesniciek aj z deturencami sa pohra ja som sa tiez obavala velmi z tazkym srdcom som z tade chodievala ona neplakala no ja ano ale uz je ok takze ja si myslim ze sa bat nemusis 🙂

kika29
11. nov 2012

Moja dcérka nastúpila 2,5 ročná do škôlky a od vtedy je velmi často chorá. Už 2x brala ATB. Aj teraz bola doma 3 týždne na chorej nastúpila do škôlky chodila týždeň a dnes má vysoké teploty ☹ takže ked by som ju nemusela dať do škôlky určite ju ja osobne nedám. Musela som ju dať pretože by mi ju v apríli nezobrali do škôlky ked bude mať 3 roky pre nedostatok miesta. Po ukončení MD by som musela nastúpiť do práce a malú by som nemala kde nehať. Moja rada pokiaľ nemusíš ísť do práce alebo máš s kým nechať malého nedávaj ho do škôlky. Čo sa týka z iného pohľadu tak sa v škôlke velmi veľa naučila. Je samostatnejšia, básničky, rozprávanie atď.... len keby nebola tak často chorá ☹ a to naozaj len od kedy nastúpila do škôlky v septembri sa to s ňou takto ťahá. Akokoľvek sa rozhodneš držím palce 🙂

yvonn
28. feb 2013

syn zacal chodit ako 2,5 rocny do sukromnej skolky hned na cely den - ziadny adaptacny pobyt ani nic podobne a neviem si to vynachvalit... Zvykol si na skolku hned prvy tyzden... Takze som maximalne spokojna aj ja a on rovnako.. spieva doma nove pesnicky, co sa tam naucil, vidiet na nom ze mu to len prospelo🙂 Takze my mame zatial len dobre skusenosti a po dvoch mesiacoch v skolke je zatial stale fit /klop-klop-klop/

amouramour
28. feb 2013

podla mna smelo do toho, dietatu to neublizi ba skor aj pomoze🙂

katka1981
28. feb 2013

To musis vycitit ty ako matka. Su deti, ktore su pripravene na kolektiv od 2 rokov aj na 8 hodin a su aj 3 rocne deti, ktore by nezvladli ani 4 hodiny. Ale podla mna tie 4 hodiny zvladne, ved to uvidis sama, ked to skusis.

vinifred
28. feb 2013

..teraz,keď sú všade chrípky,uchrchlané deti,tak by som nedávala..lebo budeš skôr doma,ako začneš robiť..

salma22
28. feb 2013

jasne ze mozes...bude rad medzi detmi mozno budes prekvapena 🙂 ....

betuska22
28. feb 2013

pre dieťatko to bude len dobre, bude v kolektíve, niečo nove sa naučí, ja som tiež adamka chcela dať bo má veľmi rád detičky,rád sa hrá, niečo nove učí, len bolo plno tak pôjde až teraz od septembra,,,,nič sa neboj dieťatko bude len rado... 😉

clarita
28. feb 2013

Nemusíte sa báť, dieťatko to zvládne. Mi máme i menšie a sú v pohodičke. Ani si nespomenú na maminku. O to je to krajšie, ako vidíte, keď mamina príde, čo to dieťatko robí, výska, smeje sa, točí sa, uteká a raduje sa o dušu. Držím palčeky

ocean23
28. feb 2013

Dobrý deň!
Dnes tu riešime otázky, či je vhodné dať dieťa do škôlky o pár mesiacov skôr. My sme boli v jasliach od jedného roka, tí starší dokonca od pol roka a všetci sme tu a ešte si myslím, že sme omnoho lepšia generácia ľudí ako to, čo rastie z dnešnej mládeže. Nemyslíte? Nerozmaznávame tie naše ratolesti príliš? Sú mamičky, ktoré musia do práce (pretože by o ňu prišli) už po roku. Mňa tento problém čaká o pár mesiacov a musím svojho syna dať do škôlky a to bude mať iba 2 roky a 3 mesiace. Aj tak všetko závisí od toho, na akú učiteľku v tej škôlke natrafí. Ak mu sadne, bude sa do škôlky tešiť. 🙂 🙂 🙂 ... a my tiež.

mami.sk
28. feb 2013

dcéra šla ako 2,5 ročná do škôlky na celý deň a bolo to v pohode 😉 deti potrebujú kolektív 😉

magdalenatothova33
6. mar 2013

moj maly chodil uz ako 1,5ročný do jasiel,teraz davam malu v maji bude mat 2,5roka a nechce zostat ani s bracekom v jednej triede....je to individualne....mala proste nechce,tak skusime neskor v septembri-potrebuje cas,ale davam ju potom do inej triedy,nie s polu s bratom,lebo to na neho zle vplyva-aj on place v skolke....je mu luto sestry....

viki186
6. mar 2013

moja mala uz chodi do skolky od 2rokoch a 2 mesiace a musim povedat ze jej to strasne moc dava,, aj sa zahra, spozna druhe deticky, zacina viac posluchat 🙂 podla mna je to prospesne, zo zaciatku plakavala pokial sa nenaucila ale po 2 tyzdnoch pohodicka

ivetkabab
6. mar 2013

Ahojky.Moj maly ma 15 mesiacov a uz mesiac chodi kazdy pondelok do jasliciek.Moc sa mu paci a nech si zvyka na kolektiv.Vela veci sa tam nauci a hlavne je v kolektive.

111bublinka111
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karinkaeich
21. mar 2013

skoro? ved kolke z nas dali maminy do jasli uz aj ako rocne a sme tu, bez ujmy. neboj, syncek to urcite zvladne, i ked prve dni budu urcite tazsie, pre oboch. my sme nasho dali v oktobri, to mal 2r. 2m. a uplne v pohode, nelutujem. vela sa naucil a chodi tam rad

zuzulli
11. apr 2013

jee a my se uz nemuzeme dockat jestli nas od septembra vezmou na cely den a to nam bude 2 a 5 mesicu !! 🙂 Mala uz by sla mezi deti nejradeji hned ;) tak verim ze bude moc spokojena

laskejka
14. apr 2013

Nie je určite zlé ísť do škôlky ak Tvoj chlapček ma zaužívané základne hygienické návyky ako pýtať sa na wc, nenosí tým pádom plienky, nepotrebuje dudlík alebo fľašu ....ak nemá problém komunikovať resp. ak vie rozprávať (sú detičky ktoré do troch rokov nepovedia ani slovo , ale to je o inom).. adaptácia každého dieťaťa na škôlku a kolektív je individuálna , áno bude plač, bude krik...ale dieťa si zvykne určite aj na kolektív a aj na učiteľky, práve pre to je možnosť chodiť denne na 4 hodiny do škôlky aby si dieťa na škôlku zvyklo ...

marrya
15. apr 2013

no my chodime do jasliciek od 2 rokoch a je to super,mala mi tam strasne rada chodi,pomaly nechce ist odtial domov,proste uzas!!!!!!a nastupujeme od septembra ako 2 a 3/4 rocna do skolky,uz sa tesim verim ze sa tam bude pekne drzat

mircalla
15. apr 2013

@eela Maly siel ako 2,5 rocny na cely cas, najprv samozrejme postupne na par hodin, potom tam aj spal. Musim povedat, ze skolku miluje. Kazde dieta je ine, u nas pozitivna skusenost, naviac pre mna je to lepsie ako opatrovatelka, ma viac aktivit, vela sa nauci, je v kolektive. Myslim, ze vacsina i mladsich deti skolku zvlada. Dala by som ho ta najprv na skusku, snad sa s nimi da tak dohodnut, vacsina sukromnych skolok ma aj hodinovu sadzu ako sa tam mu ta bude pacit (cca mesiac) a uvidi sa. Mala som pocit, ze mal rok a pol, ze uz mu byt so nou doma nestaci, ze potrebuje i nieco ine.

itbielizen
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tijana
23. apr 2013

Ahoj predtým deti chodili do jasliciek a nemali ani rok. Moja mala zacala chodit 2 rocna do skolky - neubližilo jej to skor naopak ...

precudziedeti
25. apr 2013

Ak je komunikatívne, je to super. Ak nie, je to pre jeho dobro, lebo ak bude strašie, ťažšie sa lúči od maminy. Ako to vidím ja, detičky, kým sú mladšie, tým lepšie sa adaptujú. Deti, ktoré sú skoro stále pri mamine a zarzu ich dáte do šklky v 4 rokoch, majú väščí stres a sú nepriebojnejšie. No nehádžem všetky fo jedného vreca. každé dieťa je osobnosť, ktorú mi dopeláci máme rešpektovať a sme tu od toho, aby sme ich viedli správnym smerom.