Je vhodné dať 2,5 ročné dieťa na 4 hodiny do škôlky?

eala
26. sep 2012

Chcem poprosiť o radu. Od februára by som sa mala vrátiť do práce na polovičný úväzok. Rozmýšľam dať malého do škôlky na 4 hodiny denne. Nemyslíte, že je to príliš skoro? Bojím sa, aby mu to nejako neublížilo...

anjelicek26
27. sep 2012

@eala - nas maly je v skolke 10h denne. Najstastnejsie riesenie to nie je, ale chodi tam rad, papa, spinka... mava nehody, jedalnicek nemaju idealny a bla bla bla... ale idealne to nebude nikdy.. mne sa rata, ze to tam ma rad.

sorciera24
30. sep 2012

moj chodil od 2 rokov do skolky na cely den.....najlepsie rozhodnutie ake som mohla urobit, on spokojny v skolke, ja v praci, vela sa toho naucil, rozrozpraval sa.....vsetko zalezi od dietata, moj bol proste pre skolku ako stvoreny a pytal si byt medzi detmi......

jastericka290305
5. okt 2012

moja dcera bude mat v novembri 3 roky a uz chodime do skolky je to v pohode.

nikasik
15. okt 2012

Nuz kazdy musi usudit podla toho ake to jeho dieta je.... ako sa sprava ked ste odluceni, ako sa sprava pri detoch....ako casto a na ako dlho ste odluceni...trebars len k babke a podobne... moja skusenost je velmi ale velmi zla....presne 2,5 rocneho syna som dala teraz v sep. do skolky... urobila som tu najvacsiu chybu v zivote... vyvolalo nam to histericke zachvaty a obdobie vzdoru s tym spojene tu bolo ako na koni.... chodil tam dokopy 3 tyzdne z toho ten druhy stravil doma lebo bol chory... posledny den sme ho do skolky vobec nedostali.... moj syn proste nato nebol zrely... neuvazovala som o tom ci odlucenia zvlada a podobne... a dostala som to ako bumerang vsetko.... odhlasili sme ho a odvtedy situacie ktore sa mu nepacia alebo nieco velmi nechce riesi spominanymi histerickymi zachvatmi ...moja rada je zhodnotit ako sa sprava tvoje dieta pri odluceniach...samozrejme ze zaciatky budete mat aj s placom...ale je rozdiel plac a histeria... ja som urobila najvacsiu chybu v zivote ale to neznamena ze tvoje dieta na to nieje psychucky zrele... len si to dobre premysli... zvaz vsetko..aj to ze po par dnoch to bude super a ty to budesmoct aj predlzit na cely den ale aj to ze to bude velmi zle a po par tyzdnoch bude musiet ostat doma......tolko moja skusenost

andreah25
15. okt 2012

No môj bude mať v novembri dva roky a od decembra nastupuje do škôlky na pol dňa. Síce sa na to teším, lebo viditeľne potrebuje deti - je pri nich úplne iný ako so mnou ,,otravnou mamou" čo sa ho snaží niečo naučiť 😀 , ale na druhú stranu sa toho bojím, či mi ho po pár dňoch vrátia späť, že ešte nech je doma, lebo ... - lebo neviem čo, no asi to, že už mi ho odmietli tri možné opatrovateľky - lebo je veľmi živý 😝 ... Takže múdrejšia budem v decembri 😀

zuzanajamriskova
15. okt 2012

môj syn chodil do škôlky od dvoch rokov...a ani jeden deň sa nestalo že by mi plakal...ani prvý deň podotýkam..a to ho zobrali drastickou metodou že mi ho ráno zobrali a bol tam až do poobedia....žiadne chodenie so mnou na pár hodín...a môžem povedať že som velmi spokojná a on tiež..doma mu tie deti chýbali...stá.le si vyžadoval moju pozornosť pri hraní...teraz? žiadny problém cez výkend sa dokáže prehrať aj dve hodiny bez toho že by ma pri tom potreboval....je určite ovela samostanejší....a zhovorčivejší....nám to len prospelo...každý deň sa tam teší....teraz má tri roky .....mal by vlastne nastúpiť lenteraz ....ale on už chodí medzi novými detičkami s hlavou hore a ked prídem pre neho tak mi rozpráva že ako sa staral o malé detičky lebo plačú :D ....ale ako vravia niektoré maminy...to je takto ťažko posúdiť....ja by som ho dala aj tak predpokladám že inú možnosť nemáte kedže idete do práce....nás maminy dávali v šiestich mesiacoch do jaslí a sme tu živé a zdravé...ale to je len môj názor...

sampo
15. okt 2012

V nasej skolke je dost deti, kt. su mladsie ako 3roky. Jedno dievcatko bude mat len v decembri 2roky. Chodi tam na cely den..mne sa to zda skoro, ale mamina asi musela do prace. Napr. moja sa obcas tvari, ze tam nechce ist, lenze fakt je, ze doma sa potom nudi a v skolke je v podstate spokojna. Akurat teraz sme viac doma ako tam, uz nas dobehli skolkarske virusy..obidve 😒Zavisi to od dietatka aj od uciteliek a 4hodiny nie su az taka dlha doba 😉

sssimi
15. okt 2012

Moja nastúpila keď mala 2 roky a 4 mesiace na 4 hodiny. Veľmi sa jej tam páči od začiatku. Mala len jedno plakacie obdobie okolo 3tieho roku keď sa nám narodilo druhé bábo. Chcela byť doma s nami 😉

mimkao
15. okt 2012

Ahoj. Ja mám moju dvojročnú v škôlky na celý deň. Je mi to síce ľúto, ale ináč by som pracovať nemohla.
V škôlke sa jej veľmi páči, už teraz vie recitovať kopec básničiek a pozná veľa detských pesničiek. V škôlke je najmladšia všetky decká sa tam o ňu chcú starať a venujú jej veľa pozornosti... A to ona môže... 😉

sendy182
15. okt 2012

ak sa vie napapať, obliesť, prečo nie????je samostatné nie je ustráchané.....má rado deti........poznám deti od 2 rokov a zvádli to na jednotku.........

maajka83
15. okt 2012

to skor maju maminy vacsi strach ako deti 🙂 neboj sa, matuskovi to len prospeje a tebe tiez 😎 a tie 4 hodky bez teba vydrzi. Sofia mala 2 roky aj mesiac a bola na cely den. mesiac nato uz recitovala na vianocnej besiedke.
pa

fatima1972
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
shinelove
30. okt 2012

matky-slovenky, ani neviete ake mate stastie ked tu riesite ci dat 2-3rocne dieta do jasli-skolky. tu, kde ja zijem, sa dieta dava do jasli od 3 mesiacov ,kedze MD je tu len tak kratko 😠 ..nastasie moja mala isla do jasli ako 6mesacna na pol dna, teraz ma rok, neboji sa cudzich ludi, je socialna, rada ma deti a sa s nimi rada hraje a hlavne sa stale tesi do kolektivu. Nehovorim, ze pre male babo je to super, ale si myslm, ze od roka by dieta malo byt aspon trosku v kolektive, pomoze to aj VAM hlavne si trosku oddychnut 😉 ja som max.spokojna a hlavne moja mala. a co sa tyka chorob, bola iba raz nachladena..

luciaq
30. okt 2012

podla mna je to uplne v pohode. aj ja mojho supnem od buduceho septembra do skolky na doobedie. tiez bude mat dva a po roka. ved nech si uzije aj kamosov, ine prostredie, hracky. ine podnety dostane. to je podla mna vek vhodny na skolku uplne bez problemov.

zuzkazivcak
30. okt 2012

Urcite mu to neublíži. Ja sa chystam tiež dat moju malú do školky od februara. Drzim im palceky aby nam to zvladli bez placu 😀 😉

chavierka
30. okt 2012

Aj ja budem musieť dať dieťa skôr do škôlky, keď bude mať 2,5 roka a na celý deň. Možno prvý týždeň dva budú ťažké a potom bude určite s detičkami rád.

jaruska6
30. okt 2012

Kažé dieťatko je individuálne, ale ty ako mamina ho predsa len poznáš najlepšie.Ja som dávala malého ako 2 ročného do jaslí.Nebolo to ľahké, ale celkom sme to zvládli.Skús sa v škôlke kam ho chceš dať opýtať na nejakú adaptáciu,resp.čo by ti doporučili učiteľky.Predsa len s tým majú viac skúseností a ich názor ťa môže inšpirovať.Čo sa týka kolektívu, ja to vidím na synovi, je samostatnejší ako deti, kt. sú doma pri mamke,veľa vecí sa v jasličkách naučil,teraz trénujú na Mikuláša, všetko mi doma večer, alebo ráno zopakuje,vidím u neho posun vpred.Negatívom je určite veľká chorobnosť,ako nastúpil do kolektívu pomaly každý mesiac sme chorí,čo predtým nebýval.A najviac mi chýba ten čas, kt.som trávila s ním.Rýchlo vyrastie a ja možno raz budem ľutovať,že predsa len som sa mu mala venovať viac.Bohužiaľ nás tlačí hypotéka a neskutočné zdražovanie ☹ .

abbie
30. okt 2012

pre takto stare dieta je to velmi prospesne a vela mu to prinesie 😉 urcite treba do toho ist, moj bude mat 2 roky a teraz zacal chodit na pol dna a uz sa co to aj naucil ...

zakoto
30. okt 2012

Určite mu to neublíži - teda aspoň podľa nás🙂 ja som dala dcérku 2-ročnú do škôlky, najskôr mesiac a pol chodila na 4hodky a potom na celý deň... myslím si, že menšie detičky sa na takéto prostredie skôr adaptujú, od prvého dňa mi ani raz neplakala alebo nenaznačila, že by tam nechcela chodiť... keby nebývala chorá, bolo by to úplne bezproblémové.... ale aj tak bola na jednotku s hviezdičkou🙂 takže držíme palce aj vám🙂

tilly
30. okt 2012

podla toho aky je, kazde dieta to inak zvlada... ale 2,5 rocny je uz dost velky...

danuska26
30. okt 2012

môže mu to iba prospieť, lebo on sa určite skôr už zabaví s detičkami ako s tebou. Moja išla do jaslí ešte nemala ani dva roky a doteraz neľutujem- zlepšila sa v jedení, učili sa pesničky, anglicky, hrali sa... akurát bola častejšie chorá. ako každé dieťa čo nastúpi do kolektívu

eeffka
30. okt 2012

preco by mu to malo ublizit? 😖 , nasa chodila do skolky od 2r 3m na cely den a je ziva zdrava, vysmiata, bez urazky ale budes veeeelmi prekvapena, ake tam bude tvoje dieta stastne a nauci sa samostatnosti , nehovoriac o kolektive deticiek. Samozrejme danou su caste choroby ale to je o inom.
Na 4hod nemas co mat zle svedomie, ved to je idealny stav.

kvixa
31. okt 2012

Aj moj maly nastupil ako 2.4 a na cely den-no problem aj tak je kazdy druhy tyzden doma chory 😉 co uz.ale naucil sa pekne sam papat obliekat,asi 200basniciek atd.

janinah
31. okt 2012

začať so škôlkou vo februári nepovažujem za dobrý nápad /ale ak sa inak nedá.../ myslím kvôli tomu,že vtedy je najviac detičiek chorých,teda určite viac ako v lete a čím menšie dieťa,tým má menšiu imunitu, je možné,že viac bude doma kvôli chorobe ako v školke

monika15
31. okt 2012

mi to tiez teraz riesim tak dfuam... ze to pojde dobre.... 🙂 maly bude mat 2 roky a 7 mesiacov.
=)

chiana
1. nov 2012

ja som dala malú od dvoch rokov ku staršej pani, ktorá stráži deti už 15 rokov, stará sa o tri deti, takže krpec má taký menši kolektív. Tá pani má teda skúsenosti s detičkami a tvrdila mi, že som malú mala dať do kolektívu skôr, lebo mala veľký problém sa odomna odpútať. Možno to znie blbo, ale nemusela som ju dávať kvoli práci, ale chcela som, aby sa odpútala, pretože už som nemohla ísť ani na záchod bez nej, aj keď malá paradoxne vyhľadávala detičky, tak som z toho bola zmätená. Druhá vec bola, že sme ešte nemali dorobené okolie okolo nového domu, takže som bola permanentne v strehu a totálne vyčerpaná, takže sa nám nedarilo druhé bábo a krátko na to ako som ju dala na stráženie sa nám bábo podarilo🙂
no čo sa týka krpca, ráno si poplače ešte aj teraz, no to hlavne preto, lebo sa jej nechce ísť z domu, chce pozerať rozprávočky a sedieť doma, no keď uvidí detičky a tetu, tak je dobre, aj keď ma to dlho miatlo a pochybovala som o mojom rozhodnutí veľmi dlho. A ešte niečo, malá sa tam odučila od plienok asi do dvoch týždnov a rozrozprávala sa, prestala sa báť starších ľudí a je doma spokojnejšia, čo predtým mi doma neobsedela. takže všetko má svoje pre aj proti, no bolo to veľmi ťažké rozhodnutie. Teraz má dva a pol roka a sme spokojní, lebo máme celkom samostatného krpca🙂

07111968
1. nov 2012

moj syn išiel ako 2,5 rocny na 4 hod. na odporučanie logopedičky, a z pohladu 11 ročneho chlapca sme nemohli urobit lepšie rozhodnutie.Prve dva dni som chodievala s nim a sledovala ako sa zživa s detmi a s pani učitelkami a už za dva dni ma posielal domov este sme nemali pomaly obute papučky.Možno sme mali štastie na pani učitelky.Takže ak mate taku možnost nebojte sa ju využit,dietatu to určite neubliži. Vela štastia!!!

merikac
1. nov 2012

malu som dala zaciatkom oktobra do skolky a to mala 2r+4m, na 4 hodiny a chcem ju tak davat do 3 rokov, mozno aj dlhsie...... zvlada skolku super, mala som velke obavy. Ked som sa v skolke, v tirede na zaciatku rozhliada, deti 2-3 rocne, sa mi zdali velmi sikovne, zbehle, take vyspelejsie oproti malej a to som si myslela ake je moje dieta sikovne 🤐 😀 ,,,,,, Pokial dieta netrpi nejkou extra uzkoztou, 4 hodiny mu urcite v skolke daju ine moznositi rozvijat sa ako doma a na skodu rozhodne nie su 😉 ...... prajem odhodlanie a hlavne, vydrz v prvom tyzdni pri zvykani 😉

blancon
1. nov 2012

ahoj ja som skusila dat maleho do jasliciek. ked mal 2 roky a 3 mesiace. davala som ho na 4 hodiny a dopadlo to hrozne. po troch dnoch bol chory a liecili sme sa viac-menej pol roka. viacej som to neskusala....

rodinnevikendy2
11. nov 2012

Ahoj, je to velmi individualne...ja som tiez dala synceka od 2,5 roka na doobedie do skolky a velmi mu to prospelo.
Vedel, ze pre neho na obed pridem, potom sme si spolu lahli do postele a spinkali sme doma. On mi este v posteli rozpraval, co s kamaratmi v skolke robili 🙂 A teraz ma uz 4 roky a zo skolky ani nechce odist 🙂