Jedujú sa vaše deti?

siminda
10. jan 2008

ahojte, mam doma 5mesacneho synceka a neviem ci si to len namyslam, ale zda sa mi ze sa stale hneva ☹ npr ked mu dam hracku tak ju dava do ust a strasne sa pri tom hneva, alebo lezi na posteli a zacne sa tak sponovat a skakat a pri tom vydava jedovite zvuky 😒 on moc neplace, a ked tak najprv sa zacne jedovat a ked si ho dlhsie nevsimamtak zacne plakat, najprv jedovito a az neskor tak normalne.
tak ja neviem ci je to len dake obdobie? mate s tym niektora skusenosti?

besova
8. máj 2008

Ahojte..
Moj 7.mesacný syn sa nevie naucit jest pomaly aj ked sa oto snazim, od 4.mesiacov sa naucil pekne papkat, otvára usta ako take vtácatko, a jeduje sa ked mu to tam nehádzem ako s lopatov.. nemá rád obliekanie a to asi vsetky deti, ked vidi ze mam ovladac isiel by si aj nohy dolamat len aby ho dostal a ked ho aj dostane a ja mu ho zoberiem tak sa dokaze tak jedovat, az sa musim smiat.. to mu vzdy ukazem s prstom no no no a vie ze je zle.. to uz pochopil.. nemoze mat predsa vsetko, to by mi poskákal po hlave ked bude vedsi.. a nema rád obchody.. ako som v obchode hned sa jeduje..
😉

macicko
14. máj 2008

caute,
jezisi som rada, ze nie sme sami, nas maly mal 5 mesiacov a zacal nervit, boooooze, vyzera to akoby tlacil do plienky, ocervenie, mrnci a potom to prejde do placu sileneho a neskor do nprmalneho, aj ja sa bojim, ze pride socialka, ze tyram dieta 😉 , nenasli ste niekto na internete nieco odbornenapr o vyvoji dietata?

bzuco
14. máj 2008

jeduje.........a ako!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😅 😅 😅

nevesta
14. máj 2008

Aj my sa jedujeme, najnovsie ked jej vezmeme ovladac od telky... taka zaujmava vec plna farebnych bodiek a my si dovolime jej ho zobrat... 😀

lilu18
14. máj 2008

tak ja sa pridavam,mala sa vie riadne jedovat.Normalne zatne paste,od zlosti ocervenie ,dupe nohami a neskutocne reve ako tur.No a ked ani to nepomoze a nedostane po com pisti,zacne hryzt a to ma len 4 zubky ... 😅

macicko
14. máj 2008

vidim, ze je nas takych fakt vela, ale ziadna nema na to recept. Nevie mi nejaka skusenejsia mamina poradit, co s tym, aby sa ukludnil? Snazim sa mu venovat, hrame sa spolu, jasime sa, riekankujeme, gulame sa ...... ale ked ho to chyti, tak nepomaha nic, len ked som stale pri nom. ale nechcem mas z neho nesamostatne dieta, co ked zapisti, tak mamina pribehne. Robi mi to aj vecer pri zaspavani, ale to riesim tak, ze ho pod chvilou pridem pozriet a pohladkam ho, aby vedel, ze ho lubime, ale ze teraz sa nejdeme hrat ale je cas na spanie. Ale co mam robit cez den, nemozem byt pri nom furt a vacsinou ho chyti to jedovanie prave, ked sa hra sam a nieco mu nejde alebo ho to nebavi, neviem, mozno sa nudi .... co ja viem. Skuste niekto hodit do placu nejaku radu prosim.

monikazv
14. máj 2008

No presne ako pisete..az na to ze u nas to prischadza tajne a potichu,potom sa to stupnuje a potom je to sirena a slzy ako hrachy.Ja nemam ako v klude urobit mu ani jeste lebo proste podla neho asi meskam!!!!Niekedy je to fakt hrozne hlavne to ako to vnimaju susedia"pravde podobne som zla mama"ale ja samozka som ta naj....tak drzimpalceky aby sme to v zdravi prezili....

emjee
26. okt 2008

majkabe • 1d • Dnes o 12:32
Ahojte mamičky,
v poslednom čase máme taký problém, že náš 13,5 mesačný syn sa začal strašne jedovať. Keď nie je po jeho zatne pästičky, aj zuby a vreští ako o dušu. Alebo z ničoho nič začne plakať a plače aj 10 minút v kuse. A keď sme sa to snažili ignorovať tak začal strašne vrieskať...
Dúfam, že ho to prejde...
Stretli ste sa aj vy s hnevom vašich detí? Jedujú sa? Ako to riešite...
Ďakujem za odpovede

fifinna
26. okt 2008

ked sa mi maly jeduje ( asi tym prejde kazde dieta ) tak si ho nevsimam. Najlepsie je ignorovanie , casom ho to prejde samo. Aj ked ti zacne vrestat, na to ze ho ignorujes, tak aj tak si ho nevsimaj, ono ho to prejde. Alebo ho skus zabavit niecim inym, aby zabudol preco sa jedoval. Aj to na nasho zabera. Musis mu rychlo vymysliet inu cinnost.

3558
26. okt 2008

macicko tak ja mam presne toto iste. ja nemozem ist ani na zachod a to neprehanam. myslim,ze sme spravili chybu lebo sme sa im snazili vyplnit kazdu minutu volneho casu, a ked su sami,tak sa nudia. vedia ze ked budeme s nimi tak nieco vymyslime.
len teraz neviem ako ho to odnaucit. 😠 😠

veverica
26. okt 2008

aj moj sa jeduje a to najma ked sa mu podari nieco uchmatnut co nepatri detom do ruk a ja mu to zoberiam. Zacne sa jedovat a krici a kope nohami a trepe rukami. Ja ho vtedy napomeniem a vysvetlim mu, ze to sa nerobi a ze to nemoze a ked nepomozu slova co vacsinou nepomozu tak ho lahnem opatrne na zem (pozor na hlavicku) a necham ho tam a jeho ten hnev do par sekund prejde lebo zisti, ze to jeho spravanie nie je zaujimave. a ked sme napriklad v obchode alebo vonku tak ho napomeniem alebo rychlo niecim inym zaujmem. Zatial to funguje u nas takto 😉

annag
26. okt 2008

no náš má dva roky a tiež sa jeduje - vyzlečie sa donaha, zatne pästičky, zvalí sa na chrbát a vreští 😀 , stačí, že zvýšime hlas a už sa vyzlieka, je to veľmi smiešne 😀 😎

3558
26. okt 2008

annag tak ty uz si pripravena ist, co?? dufam ze ti to dobre dopadne a nech ste co najskor doma. 😵

annag
26. okt 2008

zuzi, pripravená - radšej na to ani nemyslím, keď príde, príde, zatiaľ to beriem s humorom, ďakujem pekne, dúfam, že všetko dobre dopadne, hlavne nech je bábo v poriadku 🙂

3558
26. okt 2008

tak tak... 😅

fifinna
27. okt 2008

zuzana , ja som sa malemu od narodenia nevenovala kazdu minutu. Proste , ked bolo treba navarit, upratat, tak som to sparvila bez toho ci sa mu to pacilo, alebo nie. Dala som si ho do kocara a vozila po celom byte, aby ma videl. A aj tak si do teraz nezvikol na to, ze ked nieco robim, tak sa mu nemôzem venovat. Stale sa jeduje. Takze si nespravila ziadnu chybu, ked si sa mu venovala kazdu minutu. Pravdepodobne by si tiez stale vyzadoval tvoju pritomnost. Oni nas proste potrebuju stale !

dididi30
27. okt 2008

strasne sa jeduje moj drobec, najma ked sa mu rychlo nespusti mlieko, alebo ked mu padne hracka, bo este je nemotorny, moj nervacik 😀 😀

emjee
27. okt 2008

ivkka • 1d • Dnes o 15:32
Ahojte,moja 15 mesačná dcéra sa v poslednej dobe začala hrozne zlostiť,hocikde na ulici keď nieje niečo tak ako chce ona sa mi hodí o zem a začne jačať.A potom keď ju dávam cez deń spať do postieľky znova to isté až keď sa poriadne vyplače tak mi zaspí na rukách.Dokedy to bude trvať,myslíte že ju to prejde?

dididi30 • 2d • Dnes o 15:35
ivka, moja dcera to zacala robit teraz od 5 rokov, a v meste, hanba hrozna, ale zas sme v anglicku a nik nas nepozna

a nechaj ju vyjedovat, hlavne jej neoporuj, lebo bude este horsia....my si malu v tedy nevsimame, nechame ju nech sa vyreve

emily3 • 3d • Dnes o 15:41
ivka gratulujem ti, tvoja mala presla do dalseho levelu. hovori sa tomu obdobie vzdoru a dieta si zacina uvedomovat seba a skusa ako budu regovat rodicia.
hlavne vtedy ked sa hadze o zem, netreba si vsimat okolie, ludi, ktori maju blbe poznamky typu, nevychovane dieta, co su to za rodicov a pod...
nevsimaj si to , a ked mala zisti ze si tym nepomoze, tak prestane. hlavne veeeeelaaaaa trpeeeezlivosti.

moj druhorodeny mal take maniere, ze sa tiez hadzal o zem alebo sa zatal a stal ako kol v plote a nepohlo s nim nic. riesila som tak ze som disla, tak aby ma nevidel ale ja jeho ano. a cakala som. ked to trvalo uz dlho , prisla som k nemu a objala som ho, zobrala za ruku a on isiel...nejak som citila, ze v om momente potrebuje objat, a ze chce ist, ale nechce urobit prvy krok.

bude to trvat neviem dokedy ale prejde to. potom zacne skusat nieco ine...

katrin • 2d • Dnes o 15:41
ivvka, všetky decká mávajú tzv. obdobie vzdoru, ja to mám teraz dvakrát hanba na tri zimy, ked sa ti začnú jedovať dve decká naraz..Na všetko mi povedia ne-ne-ne, hodia sa o zem a som vybavená... všetci po tebe pozerajú aká si "fajn" matka

A určite ju to prejde... (ale kedy, to neviem...)

dididi30 • 2d • Dnes o 15:42
katrin , no ty mas aspon synov, tak to pochopia, ale co moja dcera horsia ako chlapcisko

katrin • 2d • Dnes o 15:43
dididi, chlapci to pochopia? to si kde čítala ?

kukona1 • 1d, snž • Dnes o 15:43
ja som to riešila tak,že tam kde sa začala hnevat a lahla si na zem,povedala som jej čauko a išla som o kúsok dalej a ked videla že si ju nevšímam tak hned utekala za mnou lebo sa bála že je utečiem,dohováranie a prehováranie nepomohlo lebo v tom ,,amoku,, nevnímala nikoho a nič naokolo...-toto obdobie trvalo asi mesiac...
a ked to robila doma,tak sme ju nechali v miestnosti kde sa hnevala...ale hned pribehla...a prestalo to

emily3 • 3d • Dnes o 15:45
viddela som take video: mama s dietam v obchode. dieta nieco velmi chcelo, co mu mama nedovolila. dieta sa uz chcelo hodit na zem ale mama ho predbehla. hodila sa o zem, zacala jacat, kopat nohami ako male dieta , vsetci sa na nu pozerali, dieta stalo a pozeralo co sa deje. ked sa mama vyvrieskala ,vstala akoby nic, upravila sa a isla dalej. dieta vratilo vec do police a vtichosti islo za mamou...

katrin • 2d • Dnes o 15:47
emily
neviem si predstavit samu seba, zeby som sa pred dvoma detmi treskla o zem.....

emily3 • 3d • Dnes o 15:47
no my sme si to prezili dvakrat a teraz nas co caka z nova , tesime sa

dannynka • 1d, 13tt • Dnes o 15:49
emily-dobre

emily3 • 3d • Dnes o 15:53
no to uz je extrem, ale pocula som uz o takych radach od psychologov. ze ked sa dieta hodi na zem, rodic ma urobit to iste, bez ohladu na to ,kde sa nachadzaju. a ta zufala mama to hovorila, ze jej sa hadzal v obchode a ockovi doma...co je rozdiel
ale nastastie tak daleko sme nemuseli ist.

sassi • Dnes o 16:16
ivka, prejde ju to, ale kedy??? to sa nedá povedať, našu to uspešne drží už 7 rokov a za ten čas sme prešli všetkými štádiami, od prihovárania sa, ignorácie, lutovania ... a teraz ked sa rozreve, už sme imúnni Najhoršie je, že ona nevie sama prestať

ivkka • 1d • Dnes o 16:39
Ďakujem za rady.Dúfam že ju to nebude dlho držať lebo na to niekedy nemám nervy a keď vidím ako naschvál vrieska tak mi je s toho do plaču.Ale Katrin neviem si predstaviť že by som to mala dvojhlasne

susik77
27. okt 2008

Ahojte. tak verca nam dnes u Bati ked sme vyberali topanky urobila taky cirkus, ze na nas -mna a manzela hadzali ludia lutostive pohlady este vedla v DM-ku 😎 😀 😝
Uz sme imunni 😎 Vacsinou jej naoko nieco poviem, utisujem ju, zoberiem do narucia, aj ked vacsinou nic nezabera. Najcastejsie zaberie niecim ju zaujat-dali sme ju potom do takej ohradky s gulickami a uz bola vysmiata 😵 😵 😵

dididi30
27. okt 2008

karin, myslela som,ze to pochopia ini ludia, nie chlapci 😀
lebo od baby ocakavaju,ze bude copata , zlatunka babika v kociariku 😀

sassi
27. okt 2008

no ja myslím, že vybuchu zlosti treba predchádzať, odsledovať, v akých situáciách to prepukne a snažiť sa to eliminovať ... aj ked to vždy nejde.
Naša mala sa zlostila tak, že vtedy nevidela-nepočula, ked sme ju chlácholili, tak revala ešte viac ☹
No a syn je lepší (klop klop, zatial) ma už vyše rok a pol, a zatial nejaké vybuchy zlosti sme nemali. Sice si poplače, aj sa pohádže, ale už s ním inak jednáme, žiadne chlácholenie, ked reve, reve ... neriešime nijako, a už sa ani NEHAMBÍME!
Nech sa dívajú ludia .... Minule chcel pri pokladni Kinderko, aj sme kupili, ale dostava veci zásadne až za poklaxdnou, ked su zaplatené... A taká pani, že "ved mu to dajte, ved poviete že ste mali ešte jedno kinderko a zaplatíte" ... ale ono nešlo o to, išlo o to, že sa musí naučiť aj počkať a že nemože mať hned všetko, na čo si pomyslí, v tej chvíli.
Sice poplakal (ale nahádzal sa) a potom aj slzička uschla, a Kinderko si rozbalil hend za pokladnami, ako mal aj slúbené 🙂

tinusi
27. okt 2008

A este ako!!!! Az vrci ako taky psik... podla mna je to normalne... a asi to tak skoro neprejde. Ja ho necham, nech sa zlosti... on sa hneva vacsinou preto, lebo som ho polozila na chrbatik, alebo nieco nevie dociahnut. Ale ked ho nieco zaujme, tak prestane. Snazi sa so mnou manipulovat. Mysli si, ze ked zavrci, tak ho hned vezmem. Manzel to tak aj robi, ale ja nie. Necham ho alebo ho niecim zabavim. Potom prestane.

erni
28. okt 2008

ahojte..to mi fakt odlahlo,ze nemam iba ja syna co sa jeduje 😀 nas sa jeduje hlavne ked vidi jedlo,on je totiz na nom zavislý 🙂

susik77
28. okt 2008

baby, aj moja mala je zavisla na jedle a zobre!chce vsetko co mame my alebo ine deti vonku. co proti tomu?

grmitko
28. okt 2008

ahoj,
moji mali boli vzdy jedosi a teraz uz ked su vacsi, by si mala vidiet tie sceny, ked nieco nie je tak, ako to chcu oni, niekedy neviem ci mam plakat alebo smiat sa 🙂

babulik22
28. okt 2008

ahojte,pridavam sa k tym co sa im deticky jeduju.najviac sa hneva ked jej nieco zakazem alebo zoberiem,lebo ona by sa hrala a davala do pusy prave to co nemoze.zacala sa hnevat aj ked ju brebalujem,lebo sa jej paci behat s holou ritkou.takze dost casto sme od zlosti az bordovy.

Erni,Susik tu chut do jedla Vam zavidim.

halime
5. jan 2012

Ahojte obnovujem tuto temu lebo hladam nejaky typ ako ukluudnit maleho jedosa. Nas inak anielik sa obcas meni na pekneho jedosa. Myslela som si ze ho to coskooro prejde, uz ma skoro osem mesiacov ale zda sa mi ze sa to zhorsuje. Napr.teraz po sviatkoch ked sme boli obaja aj s partnerom doma, priatel ho stale nosil na rukach, spaval s nim v postelii, dal by mu aj modre z neba. Tvrdi ze nech mu dam priestor lebo cez bezne dni vela pracuje a nema na nas cas tak nech si aj on syna uzije. Ale nas synator ma nielen dobru pamat ale aj tvrdy charakter. Ked sa mu nieco nepaci a ja to odignorujem potrafi plakat (podotykam tak tetralne jak herec v nacvicenej ulohe 🙂)) aj pol hodinu. Nechce sa obliekat ked ideme von, nepaci sa mu kremovat tvar, ked ma lezat na kremovanie po kuppani, lozi po celej spalni. Nepaci sa mu ak ho stiahneme spat na kremovanie alebo obliekanie. Jeduje sa ked musi desat minut pockat sam v stolicke kym ja sa vycikam, alebo kym mu nachystam, nalozim obedik, prinesiem pitie. To su uz sice take normalnejsie veci ved kto by mal trpezlivost ak je naozaj hladny. Existuju nejake triky, finty ako dietatko odnaucit nervov a jedovania sa? Usmievam sa na neho cely den, mam svatu trpezliivost ale niekedy je toho prilis ,)

briketa
5. jan 2012

@halime ale toto co pises su uplne normalne veci ;)

mandragora22
5. jan 2012

@halime my sme mali uuuuuuuuuplne to iste v jeho veku 😀 😀 😀 tvrdohlavec je to dodnes, aj sa casto zlosti, az prilis casto na to, ze nema este ani 2 roky, ale neuveris, to iste sme mali. o hlavou o zem mi buchala od 7.mesiaca, najprv som si myslela, ze neudrzala, ale neslo mi to do hlavy, lebo od narodenia mala velmi silny krk aj chrbticu, az potom som si vsimla, ze trepne hlavou o zem vzdy, ked si vyzaduje moju pozornost a ja nestojim v pozore. no a to robi dodnes, akurat uz netrepe hlavou o zem, ale vylieza na stol, na linku, kade-tade, snazi sa dostat k veciam, ktore ma zakazane, napr. prostriedky na cistenie, na riad a tak, proste teraz uz robi neskutocne naschval a nepomoze nic. a myslim, ze dlho sa usmievat nebudes, lebo ked vas doma caka nieco podobne, ako mame my, tak ti tie nervy asi raz aj prasknu 😀 😀 😀 😀 ale pohoda, stoji to za to. to dieta vie, ze zlosti (teda to starsie) a vie, ze ked je trest, ze opravnene a na druhu stranu su chvile, ked sa na mna lepi, div ma nezadusi, co sa mi snazi ukazat, ako ma miluje a lubi (este stale nerozprava), takze je to take pestre.. ale niekedy nervy rupnu, to je prirodzene 😉 🙂

mandragora22
5. jan 2012

@briketa su to normalne veci, ale poznala som zeny, ktore sa vyjadrili, ze dieta do roka NEVIE, co robi a ze ho treba za vsetko len hladkat a tulit, s cim som razantne nesuhlasila, lebo dieta je sice clovek, na druhu stranu ludia sme ista forma zivocichov a tiez mame reflexy a pozname podnety a take 8-9 mesacne dieta uz velmi dobre vie, cim tu mamu nahneva 😀 😀 😀