Kedy odnaučiť od plienok?

veronikaniak
27. jan 2017

Ahojte.môžete mi prosím mamičky povedať -poradiť kedy ste začali svoje detičky odnaučat od plienok?a ako dlho to trvalo?mame 14 mesiacov.neviem či to nie je skoro. ďakujem.

hedka23
29. jan 2017

malu som davala sediet na nocnik odkedy vedela sediet a plienky sme nemali od 18 mesiacov cez den a zaciname pracovat aj na nocnom odplienkovavani kedze sa budi sucha

hedka23
29. jan 2017

@lorela nechcem vam odporovat ale moja dcera ma dva roky a dve mesiace od 19 mesiacov nema cez den plienky a sama doteraz nevyjde poschdoch len tak na okraj

senta_sofia
29. jan 2017

@veronikaniak je to individualne,za skusku nic nedas,mladsi nemal plienku od 16 mesiacov a to ani na noc

veronikaniak
autor
29. jan 2017

@senta_sofia to je super.ako že tak skoro?co si preto robila?a bolo teplo?

ukulela
29. jan 2017

@veronikaniak ved to, zima je vo vseobecnosti zle obdobie na odplienkovanie. moj ma 2 roky, na nocniku vydrzi, aj sa vycika, ale plienku este ma. na nocniku pritom sedava odkedy vie sediet. on ale len teraz zacal rozpravat, preto som sa skor odplienkovat nepokusala ..odplienkovat skusim na jar, ked ho aj na prechadzke mozem dat vycikat. teraz ozaj nie .

senta_sofia
29. jan 2017

@veronikaniak bolo to v lete,nechavala som ho bez plienky,vonku robil mlacky a on to proste spracoval tak,ze zacal aj hlasit a pytat sa. On aj vela rozpraval odmalicka,je taky vnimavy,mozno aj tym,starsi bol take sidlo ubehane,ten mal 21 mesiacov,takze preto vravim,ze je to individualne a v zasade som postupovala aj pri nom rovnako,len mu to bolo viac jedno 🙂 ale skus ju zvykat aspon rano,ze nech sa vycika alebo po spanku,ono ked sa podari,mozno ju to bude motivovat,ked uvidi tvoju radost a jej vysledok.

veronikaniak
autor
30. jan 2017

Ona počas obedňajšieho spánku vyciká asi viac ako za celí den hoc kedy je precikaná 😞