Kedy sa naučili vaše deti dať papa, ťap-ťap ťapušky?

jatva
4. máj 2016

Kedy vase deti zacali davat papa a robili tap-tap tapusky ci nejaku podobnu hru?

sasa1983
4. máj 2016

Haha, toto je dobre. Budes tu mat 25roznych odpovedi, tabulky kedy to na byt su omylne. Moj Edko sa to asi naucil skoro, ale nakolko je samorost, papa dava, ked ma chut a zaujimavy objekt na papa (daky vypelichany pes je dovod vzdy, ale napr.babka nie je na papa dovod nikdy). Takze zaverom:jedna vec je, ze dieta rozumie, co po nom chces, druha vec je, ze ci ma naladu to aj zreprodukovat. Edko to cele pochopil asi okolo 1r, ale teraz 17m to robi len na zaklade zazraku, ktory neviem predpovedat.

jatva
autor
4. máj 2016

@sasa1983 je mi jasne, ze nebude kazde decko rovnake. To len zo zvedavosti 🙂

misicka27
4. máj 2016

Tapusky uz 7-8 mesacny velmi sa mu to paci 🙂 a papa na seba do zrkadla ako sa mu chce od roka, teraz na tatu zakyva ked sa mu chce 😎

tinka169
25. máj 2016

moj maly bude mat o tyzden rok, vie kyvat, aj tapy tap, varila mysicka kasicku, ukazat aky velky vyrastie, ukazat no no,dat pusu, poslat pusu, chodit zacal ked mal 10 m2tyz., ked mu poviem prines topanocky ideme von,hned prinesie

jatva
autor
25. máj 2016

@tinka169 zlaty 🙂

annabeth06
30. máj 2016

Moj drobec ma 8 mesiacov a "papa" skor povie ako ukaze. A ked ho ucim tapusky a chcem mu chytit rucky, vzdy si mysli ze ho chcem zobrat na ruky a uz nic ine nevnima 🙂 🙂 ale zase "serus" a "daj na to" uz vie od piatych mesiacov.... Kazde babatko je uplne ine...

gabika2580
17. sep 2016

Papa som malého učila ale nejak sa mu nechcelo až denného dňa akoby zázrakom dal papa aj tapusky.. Od 8,5 -9 mesiaca.. Teraz dá papa vždy keď mu poviem..

gabika2580
17. sep 2016

Papa som malého učila ale nejak sa mu nechcelo až jedného dňa akoby zázrakom dal papa aj tapusky.. Od 8,5 -9 mesiaca.. Teraz dá papa vždy keď mu poviem..

natalushka
17. sep 2016

Ahij..neviem o co ti ide..ale moj maly uz si nepamatam presne,kedy toto zvladal,ale pamatam si,ze vsetky cca rovnako stare,aj mladsie deti od neho to vedeli..aj ukaz aky si velky a pod..len nas maly to mal bud v pazi alebo neviem🙂riesila som to,nestastna som bola,ze ho malo stimulujem,malo sa mu venujem..a potom bolo treba riesit ine veci,akosi som to vypustila a jedneho dna to maly proste zacal robit.myslim,ze okolo roka uz to urcitr cielene robil..ale vtedy som z toho bola na prasky..lebo ostatne deti..a dnes napr.cidim,ze moj syn z okruhu vsetkych tych deti napr.najviac a najlepsie rozprava,odplienkoval sa v 1,5roku a ine super veci,ktore vedia niekedy az starsie deti..chcem tym len povedat..ak je tvoje dieta zdrave,normalne sa vyvija,napreduje,primerane sa mu venujes..neries taketo veci..zbytocne mas z toho nervy🙂ja som mala🙂maly je ako spongia,neboj..az to najmenej budes potrebovat,zacne v obchode vykrikovat,ze tatinko bije maminku a podobne pikosky🙂takze klud,tvoje dieta je sikovne,vie,co ma vediet a vsetko sa pekne krasne nauci,az bude jeho cas🙂

petulda333
17. sep 2016

Moj maly sa tapi tapi a tuk tuk naucil v 7m,ale papa este nevie..sem tam ukaze ale to je skor nahoda...ale nerobim si z toho tazku hlavu na vsetko ma cas

babatkoo
17. sep 2016

Oboje medzi 7 a 8 mesiacom. A to dlhooo daval papa iba tatovi ked isiel spinkat. Vonku zkyvat nechcel velmi dlho 🙂

gabika2580
17. sep 2016

@petulda333 jasné, každé bábo je iné... Môj sa ešte nepostaví a iné deti behajú, niekedy m slabú chvíľku že čo sa deje ale potoma.to prejde.. Ale napríklad v knižke mi vie ukázať čo je čo.. A milujem poznámky typu že ;ešte nechodí??? Moja sa postavila v mesiacoch a 9 už chodila..
Všetko má svoj čas..

gabika2580
17. sep 2016

@petulda333 jasné, každé bábo je iné... Môj sa ešte nepostaví a iné deti behajú, niekedy m slabú chvíľku že čo sa deje ale potoma.to prejde.. Ale napríklad v knižke mi vie ukázať čo je čo.. A milujem poznámky typu že ;ešte nechodí??? Moja sa postavila v 6 mesiacoch a 9 už chodila..
Všetko má svoj čas..

petulda333
17. sep 2016

@gabika2580 moj uz lozi a postavi sa ale museli sme kvoli tomu cvicit vojtovku lebo bol pozadu..ja tiez zboznujem ze ked mi povedia ze preco nevie nic povedat,zakyvat atd..preboha nema ani 11m nevidim dovod nato aby to vedel,ano je dlhsi nez ine deti a vyzera starsie ale aj tak..niektori ludia by hadam chceli aby tie deti uz aj pocitat vedeli aj pisat...chore a len tym stresuju mamicky

momoqui
17. sep 2016

Bany vy nemate co robit ked riesite taketo veci 😂😂 a este k tomu si presne pamTate v ktorom mesiaci co urobil a povedal ... Mna ani nenapadlo nasu malu ucit "papa" 😂

autumn11
19. sep 2016

ťapušky sa naučil malý asi v ôsmom mesiaci. Babka mu to pár krát ukázala a už opakoval.