Kedy sa naučilo vaše dieťa dať papá a ťap ťap ťapušky?

betty26
26. aug 2012

Od koľkých mesiacov sa naučili vaše detičky napr. ťap ťap ťapušky alebo dať pápá????Naša malá bude mať 8 mesiacov a ešte to nevie viem že každé dieťa je iné niektoré sa učí rýchlejšie iné pomalšie ja len pre zvedavosť 🙂 ďakujem za odpovede

lutia
26. aug 2012

ťap ťap ťapušky sme sami davali tak cca od 11m, a dať papa - to bolo okolo 6-7m ale potom asik 2m pauza a teraz znova vieme dat pa pa ale len na 90% 🙂) nie vsetkym da pa pa alebo da pa pa az ked sa otocime a odchadzame 🙂)

zuzanockamt
26. aug 2012

ja ani neviem presne, dlho to nevedel ... neriesila som to vobec a ani som ho netrenovala nejako specialne ... naucil sa ... najhorsie je, ked si precitas tabulku a riesis, ze preboha, co vsetko moje dieta nevie a ostatne vedia 😀

marianka0101
26. aug 2012

my dosť neskoro, skoro až keď mal 2 roky 😀 ale to nie že by nevedel, ale on nikdy nemal rád také tie veci, ktoré sa bežne od detí "vyžadujú". Ale zase vedel kopec vecí vedel o ktorých deti v jeho veku nemali ani šajnu. Napr. V 2 rokoch mi poznal všetky písmenká z abecedy a značky áut. Išli sme po ulici a na každé auto som musela hovoriť čo to je,keď som schválne povedala zlú značku, zastavil a zazeral, pokiaľ som sa neopravila 🙂 Sranda aj to, že rozprávať nám začal až keď mal 28 mesiacov, ale v 2 rokoch vedel hovoriť tie písmenká, takže celé naopak 😎 Samozrejme nieje nejaký geniálny doteraz niektoré písmenká hovorí svojou rečou, ako "R" "L" "S" .... Doktorka nám iba povedala, že nieje dôležité aby tie veci vedel v konkrétnom veku, dôležité je, že vidíme, že v niečom napreduje. Problém by bol, ak by sme stáli na jednom mieste.

zigzag
26. aug 2012

aj nas od cca 11 mesiacov uz sam tapkal, varil kasicku a od 13mesiacov uz aj ukazuje ocka uska pusu bez pomoci, prinesie loptu alebo inu hracku,ked poprosim,, ja som tiez neako nesledovala, ale z videi vieme, vela fotime aj natacame,,, vsetko dokumentujeme chodit sam zacal 13 mesiacov a 3 dni, ako bez pomoci, hoci na nozicky sa zacal stavat skoro... vsetko chce svoj cas 😉

rora
26. aug 2012

tapusky (po nasom pac pac) vieme asi od 7mesiaca a papa bolo hned par dni potom 🙂

effien
26. aug 2012

My budeme mat za chvilu 8 mesiacov a teraz zacina robiť ťap-ťap. Ale nevie sa trafiť rucickami k sebe tak to vyreza tak zvlastne a hovorí pri tom "aťa aťa aťa" namiesto ťap ťap. Na papa sa este vobec nechyta.

hajajanka
26. aug 2012

Nasa mala ma 9 1/2 mesiaca a uz asi mesiac vie dat pa - pa, tap - tap a posielat pusinky. Syn nechcel opakovat az do jedneho roka a potom akoby sa vrece roztrhlo. Zrazu zacal robit to, co sme ho predtym ucili a zapamatal si to. To je individualne u kazdeho dietatka, netreba porovnavat, co ktore dieta dokaze. Ved to nie su cvicene opice 😀

gabuska36
26. aug 2012

no papa od 7 mesiacov...ťap ťap ešte nevie máme teraz 9 mesiacov, ale keď niekto odchádza z návštevy a poviem jej ukáž papa tak samozrejme nič... 🙂 netráp sa nad tým ono všetko príde......mám 11 ročného syna takže viem o čom hovorím... 😉

zmrzlinkams
26. aug 2012

ťapi - ťapi vedela urobiť v 8 mesiaci
pa -pa tiež robila už v 8 mesiaci ale asi tak o tyž. neskor
tak tak - všelijak vedeal v 9 mesiaci
bac-bac v 7 mesiaci
MAMA povedala v 10 mesici
ale všetko je to individualne zaleži od dieťatka niektore to robia skor a niektore neskor netreba porovnávať tetičky ani k inym detičkám ani k roznym rabulkam, s detičkami sa netreba ponahlať ked dojde ten spravyn čas tak sa sami naučia loziť, chodiť, sadnuť, opakovať rozne veci ktore im ukazujeme alebo im hovorime..... napr. naša vobec nema zaujem o nočničky a tiež som sa bala lebo už som čitala že niektore sedia na nočnikoch od 6mes. niektore už každy den použivaju nočnik a su mladšie od nás alebo rovesničky a naša nemá vobec zaujem tam ani 5 min sedieť, tiežo som si zisťovala a pytala sa ale nakoniec so aj so skusenosti inych mamičiek si povedala že nebudem ju tlačiť ma nočniky oba v obyvačke medzi hračkami a hraje sa s nimi a dojde ten spravny čas ked si bude chceš sadnuť na nočniček 🙂

kokorunecka
26. aug 2012

My už vieme pápá (sama, keď jej poviem tak dá pápá) a ťapušky len s pomocou.. ( 6 aj pol mesiaca ), ale presne ako píšeš, každé dieťatko je individuálne 🙂

katy1979
26. aug 2012

Tak tap tap tapusky a podobne detske srandy typu aky budes velky moj syn neovlada dodnes. ani som ho to neucila. A naco? Pa pa sme zacali riesit ovela neskor aj to len preto aby chapal ze niekto prisiel ci odchadza a treba sa pozdravit. U nas sa vela spieva a tancuje ale v mechanickom uceni nevidim vyznam. Neznamena to ani ako je sikovne ani mu to nezvysi IQ.

xxx123
26. aug 2012

ahoj, moj maly sa to naucil ked mal asi 13 m. Je pravda, ze som mu to predtym moc neukazovala, potom sme zacali mysicka vari kasicku, naucil sa hned kde ma casti tela atd... A potom to uz islo hned jednym ukazovanim hned opakoval. Stym sa netrap kedy by mal co vediet, dolezite je ci aj tomu rozumie. Papa mi nechcel ukazovat, len ked jemu sa chcelo, mne to stacilo ze vedel ako sa to robi a teraz ked ide nejaka teta, ujo alebo hocikto na ulici neznamy, znamy tak im sam kyve, alebo ked mu poviem daj ahoj tak zamava...

mamkabeika
26. aug 2012

Môj drobec bude mať o týždeň 10 mesiacov a nič z toho nevie urobiť, keď to od neho žiadajú. 🙂 Nechcela som z neho robiť cvičenú opičku, preto som ho to ani nenútila robiť. Len keď niekto odchádza a lúčime sa, snažím sa výrazne mávať rukou a hovorím ahoj. Malinký zvykne zdvihnúť ruku na pozdrav 🙂

Včera sme boli na koncerte a keď sme tlieskali, malinký chcel zatlieskať tiež, ale len spájal ručičky 🙂 Bol taký roztomilý 🙂

Namiesto tohto sa skôr snažím rozvíjať jeho zmysel pre rytmus.

lucky14
26. aug 2012

Ahoj. No ja som sa hrala s mojim malickym tap tap tapusky a prvy krat zacal tapkat sam ked mal 6 mesiacov ma teraz 7 mesiacov a ked poviem tap tap tapsky zacne tlieskat rucickami.....ale zacalo to nevinne iba ako hra inak uz sa mi stavia na nohy a chcel by bezkat.....betarisko jeden. 😉 V nicom sa netreba ponahlat kazde dietatko si najde svoje tempo a najlepsie je to ked to pride od neho nie od nas. No a pa pa sme este neskusali take uvidime kedy sa na to chyti. 🙂

anetkaadamko
26. aug 2012

môj malý mal koniec 6 mesiaca, ked dával pápa aj ťap-ťap-......ale to robil tak smiešne to ťa............

cerez
26. aug 2012

Ťap ťap ťapušky sa mi deti naučili cca okolo 10 mesiaca aj to skôr, keď búchali plastovými hračkami o seba. Ale čo sa týka pá-pá, tak dcéra to vedela v 9 mesiaci a okolo 10 mesiaca poslala pusu. No syn má 11 mesiacov a pá-pá urobí len pri jedle a pusu mi poslal len raz a to pred týždňom. Inak sa mu nechce. Je to individuálne a tak ako mi všetko ľahko šlo pri dcére, tak pri synovi to už ide o niečo zložitejšie. Je to chlap!

sarinka123
26. aug 2012

Cca 14 mesiacov u nas. Ale kazde dieta je ine. Poznám deti, co maju 20 mesiacov a tiez to nevedia.

evina57
26. aug 2012

U nas to bolo okolo roka.

157misicka
6. sep 2012

@betty26 moj syncek vedel vsetko na prelome 6 a 7 mesiaca..ale on je dost popredu vo vyvine 🙂

glee
11. sep 2012

Dcerka tapka asi od 7. mesiaca a papa dava teraz (ma 9m), ale len ked sa jej chce 🙂

march7
28. sep 2012

Šimonek tohle umí od 6. měsíce

fraufrt
29. sep 2012

tap-tap zacal robit 7m2tt a pa-pa prvy krat asi v 6m ale potom dlho, dlho nic az teraz 7m3tt

koniarova
29. sep 2012

A je to pre teba ozaj tak dôležité? Veď je to absolútne jedno. 😉 Dôležité je, že máš zdravé dieťatko. Jedno sa naučí skôr, iné neskôr. 😉 😉 😉 😉 A niektoré proste vôbec, lebo ho to nezaujme a zaujme ho niečo iné, čo bude ovládať skôr, ako jeho rovestníci. 🙂

mirkita
29. sep 2012

no nepamatam si to...mozno az niekedy po roku...
dobre vsak viem ze v kazdom mesiaci som aj ja bola zvedava na to co robia ine deti a kedy zacali a dokonca som sa chvilkami tesila ze nas robi nieco skor nez ostatni...ale uz ma to davno preslo... 🙂 o to viac ma vzdy potesi nejaka nova vec....

dievcatko2011
26. okt 2012

pá pá od 9 mes. a ťap ťap ťapušky od 10 mesiaca.

ducci
29. okt 2012

my naopak 🙂 tap ta tapucky asi od 9 mesiaca a papa cca 10 mesiac

monika15
29. okt 2012

TO AKOZE SU NEJAKE PRETEKY ????
ze co kto ovlada a potom vysmech ze jeho nie a jej nie
a ona nie???

hruza trapne :((((

drosera
3. nov 2012

Kubko robi tap tap tapusky od zaciatku 6. mesiaca..kazdy den som mu to ukazovala a raz ma prekvapil, odvtedy tapka vkuse 😀 hlavne,ked chce nieco zahovorit, alebo ked si ho nevsimam, tak sa snazi tym zaujat... 😅

loxa
3. nov 2012

Náš malý sa naučil oboje naraz v 10. mesiacoch..Aj Dr nám hovorila že je to úplne v pohode..Tvoja malinká má určite ešte dosť času🙂

babenqa
12. nov 2012

nasa sa naucila tap tap aj papa v siedmom mes . A teraz v osmom uzbvie ukazat aj aka je velika 🙂 ale vsetko to robi podla nalady niekedy cely dwn tapka niekedy iba dviha ruky aka je velika niekedy od rana blaboce ma alehobtata a nieedybje celedni richo nic... Vsetko zalezi aj od toho, ja co ma dieta naladu 🙂 tiez ju nenutim .. Papa robi vacsinou tiez iba ked niektobk nam pride a kedbodchadA tak nic 🙂