Kedy začať s bábätkom plávať?

bubunko1
17. júl 2011

Ahojte kedy je vhodna doba zacat chodit plavat s miminkom na plavaren? Nasa malicka ma 10 tyzdnov a neviem ci je vhodne zacat plavat bojim sa ci nie je skoro a aby nahodou nieco nedostala z vody.

adri2211
17. júl 2011

@bubunko1 kurzy detskeho plavania sa robia od 4mesiaca. tam je zevraj upravena voda presne pre deti,myslim teda mnozstvo chloru atd. my sme zacali chodit ked mala malá 8mesiacov,ale si myslim,ze je lepsie zacat skor,ona mi uz protestovala pri niektorych cviceniach a aj ponoroch

bubunko1
autor
17. júl 2011

@adri2211 No nam porodna asistentka poradila ze uz mozeme zacat ale mam obavu ako pises koli tej vode predsa len ten kurz je nato usposobeny tu bohuzial nezacne je nas malo ☹

adri2211
17. júl 2011

@bubunko1 no na kupalisko by som istotne nesla a hlavne nie na termalne,aspon moja ma taku citlivu pokozku,ze hned je z tej vody vyhadzana,a druha vec je co moze dostat z vody vnutorne,my sme mali nejake bakterie v moci,ale zas to nie je iste,ze z vody... no ja z termalnymi kupaliskami nie som za dobre,cely den sa tam mocia starsi ludia...

ikke
17. júl 2011

@bubunko1 a nemyslela porodna asistentka prave ten kurz, ze uz mozte zacat? tam byva voda upravena nielen teplotou, ale aj castejsie a intenzivnejsie cistena, plus si vsimni, ze kurzy ak ich je niekde viac, su vzdy tak, ze prve idu rano najmensie deti a az po nich starsie. predsalen, 10-tyzdnovemu dietatku sa imunita este len vyvija...
ja (by) som teda s tak malym dietatom na klasicku plavaren alebo kupalisko s tym mnozstvom vselijakych ludi nesla 😝

adri2211
17. júl 2011

@ikke presne ako pises,voda ma okolo 34st,a tam sa kupu-plavu iba mamicky s detmi,kdeto na kupaliskach sa kupe hockto,a to nehovorim o termalnych,kde sa s prepacenim starsi ludia mocia 😝

bambola
17. júl 2011

@bubunko1 my sme chodili ked mala mala osem mesiacov a uz si to vedela poriadne uzit, strasne sa z tej vody tesila, uz bola taka pevnejsia a lepsie sa mi drzala, nemusela som sa bat ci sa mi hlavka neponori a tak celkovo mi pride lepsie ked je dieta uz pevne. bola som vsak na jednej nahradnej hodine a tam bola maminka aj s takym malym babatkom ako mas ty (+-2tyzdne) a vlastne ju cely cas musela drzat popod ramienka a pod hlavou a tym sa aj tie moznosti cvicenia obmedzili.

bibap
17. júl 2011

my sme zacali v 5.mes. a malej sa velmi paci 🙂)

bubunko1
autor
17. júl 2011

Dakujem za nazor vsetkym aj ked tu je termalne ale je fakt ze tam chodia aj starsi ludia rehabilitovat a kto vie co tam vypustaju 😅 asi pockame a pojdeme neskor alebo pockame kazdy utorok je rano cista voda tak mozno ze este tak ale zas ten chlor 😒

tatiana7
Odpoveď bola odstránená
Zobraz