Kedy začína dieťa kresliť?

tanika5
2. okt 2011

Ahojte 🙂 kedy vám vaše ratolesti začali kresliť? a kedy sa to začalo podobať aj na niečo konkretne? 🙂 a ako často vám deti kreslia?

borkax
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monickapd
21. mar 2012

naša dcérka miluje kreslenie...a písanie..pero ci ceruzku drzi tak ukazkovo, ako prvak, az tomu sama neverim a stale si ju fotim ak by niekto neveril 😉 😉 od braceka odkukala 😉 😉

mr79
19. apr 2012

Necital som celu diskusiu, ale mam jeden typ. Nas maly kresli tak od roka a pol (teraz ma 2r 4m). Ale to bolo najprv tak ze sme si spolu sadli, jeho som mal pred sebou (aby som mu nekreslil dole hlavou) a kreslili sme domcek, auto (fanatik do aut), vlacik, kvietky atd. Kto k nam prisiel musel mu kreslit ;). Postupne sa to na neho lepilo.
Farbickou treba tlacit - tak pouzivame vodou umyvatelne fixky.
Ale co je este lepsie na zvladnutie motoriky - kreslenie do muky prstom. Na tmavsi podnost (tacku) velkosti cca 40 x 60 cm sme nasypali muku - raz mu ukazali ako sa do toho prstom kresli a potrasenim zmaze a viac netrebalo. Niekedy sa predsa len muka z toho dostane aj na zem, preto to robime ale v kuchyni, kde ma maly stolcek (Ikea) a plastovu stolicku. Tacku ani neodkladame - sam pride a zacne si kreslit. Niekedy 20 minut, pol hodiny, tusim hodina bol rekord ;).
Na cestovanie pouzivame magneticku tabulku - kupenu v hrackarstve za 5 Eur, kde je pero s kovovym hrotom a tiez sa to da rychlo zmazat. Na dlhe cesty super.