Kričíte na svoje deti?

27. dec 2023

Mamičky podeľte sa so skúsenosťami, či kricite na svoje deti? Alebo si myslíte, že je to zle a chceli by ste to odstrániť alebo nekricite na deti vôbec. Napíšte prosím nejaké rady, ako na deti nekricat alebo co si myslite, ze je lepšie. Srdečná vďaka

domak2
28. dec 2023

Len keď som naozaj unavená alebo musím riešiť 10 veci naraz. Bežne nie, ale nemám takú povahu. A vždy sa snažím najprv vysvetliť, že už mám nervy na krajicku, keď nikto nepočúva, tak bohužiaľ 😅

ada510
28. dec 2023

No tak keby počuli nemusím kričať 🤷

dankabetka
28. dec 2023

Ahoj, odpoviem na otazku : ano kricim
Toto kricanie a nekricanie,trestanie a netrestanie... Je ale podla mna velmi citliva tema a velmi zalezi od temperamentu aj deti aaj rodicov.
Kym som mala jedneho syna nepotrebovala som vobec zvysovat hlas,on bol ale na svoj vek vzdy nejaky chapavejsi, stacilo poved a posluchol, jemu som vela vysvetlovala. Vsetko sa zmenilo nastupom do skolky za mesiac ,mozno dva a uz som mala doma dieta, ktoremu bolo treba 3x povedat vsetko...vysvetlenie nepomohlo a mohla som pri nom na koberci sediet aj pol dna... Vrchol vsetkeho bolo ked na mna zdvihol ruku.... Normalne ma silno udrel...nie zo zartu alebo tak..vtedy som naho nakricala.... Vyzeralo,ze pochopil...ale to naozaj len vyzeralo,ked to spravil 2x behom par dni tak dostal na rit-ja sa otlkat nenecham...a od vtedy mam pokoj, viac to neskusil ani naznakom.
Prichodom druheho dietata to ale bolo horsie, menej casu na vysvetlovanie, viac vycerpania. Zacali sa medzi sebou hasterit, predbiehat kto je v com lepsi, vadia sa spolu na dennom poriadku... Snazim sa vysvetlit aj jednemu aj druhemu, ze maju byt k sebe dobri, lebo su bratia...ale oni si tie naschvali robia stale, jeden druhemu maju 7,5 a 4,5 roka... A to uz potom aj kricim..najprv upozornim, ze mi dvihaju tlak a vybuchnem ak neprestanu, a ak si idu svoje ...tak pride krik a trest. Nebijem... Nemam to za potreby...lebo toto staci vzdy. Nemam pre to ale vobec vycitky....ja som velmi tolerantna mama ale ked uz prejdu hranicu smola...

jesenzima
28. dec 2023

U nás sa kričí furt, ale nie agresívne, alebo ako by som to nazvala, ale máme doma prosto taký prejav 😃🤷 hlasný ...

allsa
28. dec 2023

@simca06022011 tak toto je topka 😂👍

taga
28. dec 2023

Kricim, lebo su situacie, kedy mi nic lepsie v rychlosti nepride na um... lebo mam dvoch vymyselnikov, krpcov, co sa aj pobiju, aj ponatahuju..
Alebo, ako dnes, si zmysli, ze vyskoci z vane, lebo pocuje zvucku vecernicka v telke, smykne sa v kupelni na podlahe, dobre ze si hlavu nerozbil o dvere? Stihla som ho chytit? No nie! Nahucala som co sa do neho zmestilo? Tomu ver 🤣 vysvetlila som mu to predtym uz x krat? Ano, ale co uz, ked decko si mysli, aka sranda utekat mokry po kupelni

danielahamar
6. jan 2024

Nie, sepkam, znie to strasidelnejsie 🤣, jasne, ze hej😉