Logopédia - materiál na utvrdenie č, š, ž

sandri
21. aug 2022

Ahojte, pls mate niekto material na utvrdenie č š ž v logopedii? Potrebujem slova ako cvičíš, češe a pod. Co mam ja knizku, tak tam je tomu venovana len dvojstrana s par slovami, ale potrebovala by som toho viac - idealne nejake basnicky (tie mame 3 a maly ich vie naspamat, ale v beznej reci je to stale problem). Budem vdacna, ak mi date tipy alebo pošlete co mate vy. Vdaka.

levandulova111
21. aug 2022

@sandri moja dcéra s tým mala takisto problém, č š ž, všetko znelo ako ť... Nás poslali na logopediu mesiac pred nástupom do 1.ročníka ZŠ, čiže minimálny čas na nejaké cvičenia.. bála som sa, aké budú v škole problémy, lebo u logopedičky sme vôbec nenapredovali, aj sme cvičili správne ukladanie jazyka, rôzne slová, básničky... Nič nepomáhalo... Až v škole pri ostatných deťoch sa naučila správne vyslovovať, čo som bola nesmierne vďačná... A prečo vlastne mala problém s výslovnosťou? Až u zubára nejak v 6.-7. roku jej zistili, že má zle vyvinuté podnebie, takže jej tam často "utekal" jazyk a tým pádom bol problém s výslovnosťou. Ale dnes má 11 rokov a žiaden problém nebadať 😊 neviem, asi môj komentár nepomohol, ja len že snáď dodám trochu optimizmu, že to bude časom určite dobre 🙏❤️

natalisa
21. aug 2022
sandri
autor
21. aug 2022

@levandulova111 dakujem, ja nepochybujem, ze to bude dobre 😉 stqrsi sym mal oneskoreny vyvoj reci a teraz rozprava lepsie ako niektori jeho spoluziaci. Len to chce vela cvicenia. Ja som mala kopu materialov k tomuto, ale, zial, som ich pozicala a nevratili sa mi ☹

sandri
autor
21. aug 2022

@natalisa velmi pekne dakujem!

rakywanda
21. aug 2022

@sandri skus aj toto, nižšie sú odkazy na jednotlivé hlásky

https://eduworld.sk/cd/zuzana-granska/2206/logo...

ivana3111
21. aug 2022

@sandri https://www.martinus.sk/?uItem=45589

Ja veľmi odporúčam túto metodiku, veľmi jednoduchá aj pre laika, netreba uz nic iné ku tomu, ide o to,že dieťa si najprv prechádza sluchové rozlišovanie hlások a až potom sa pridáva výslovnosť, bez toho ,aby to sluchovo rozlíšila, to nebude vedieť správne vyslovovať , máš tam všetky mäkké spoluhlásky .