Má vaše dieťa imaginárneho kamaráta?

majkakys
25. júl 2012

Chcem sa spýtať , má aj vaše dieťa imaginárneho kamaráta? Lebo moja malá ( 2 a pol roka) stále vraví, že ide s nami aj dievčatko , aha tu je dievčatko... a stále sa s nejakým imaginárnym dievčatkom hrá. Asi je to normálne , no neviem 🙂 tak som zvedavá, či ste to aj vy zažili . ďakujem Majka

dada78
3. aug 2012

náš Maťo má kamarátku Mišku a zajačika 😵

lucia81
3. aug 2012

moja dcéra mala koníka Matúška, všade chodil s nami aj jesť mu dávala a ho česávala. Super obdobie to bolo.

exupery
4. aug 2012

Moja mala ma imaginarnu kamosku,vola sa Jojina a hravaju sa spolu,ked sa naozaj nema s kym 😉

awalancha3
21. dec 2012

no... ono to zacne byt zaujimave vtedy, ak pozorujete dietatko cca 2 rocne, a ono vas nevidi.....ako vytrvalo komunikuje z nejakym imaginarnym kamosom, pozera na "neho", gestikuluje, dzavoce s nim...vy sa pousmejete nad fantaziou svojho dietatka, ze to uz aj vase chytilo, chcete is dalej varit, ked tu zrazu vbehne vas psicek do izby k dietatku a zacne vytrvalo vrcat na imaginarneho kamosa divajuc sa na ten isty bod v priestore kam aj vase dieta......to uz prebehne mraz po chrbte...... a potom sledujete ako vrciaci a postekavajuce pes cuva pred "imaginarnym kamosom", ustupuje a vase dieta nesleduje psa, ale presuvajuceho sa imaginarneho kamosa.........bod asi 1,6 m nad zemou.....tu uz konci sranda.......... 😒 a rozum tiez

magduska2
21. dec 2012

Moj maly ma teraz furt nejake imaginarne postavicky a zvierata..sliepky,zajace,kozu-ta ho drží už strasne dlho,a gargamela🙂

myya
21. dec 2012

môj syn má tiež takúto kamošku a volá ju miminka a drží ho to pekne dlho. A to nieje na tom najhoršie. Raz prišiel za mnou a vravý že mladší syn velmi svieti a čierny ujo nám ho chce zobrať no bojí sa ho lebo velmi svieti. alebo sa ma opýta ked sedíme a pozeráme večer telku že kto to bol ten ujo a ukazuje na chodbu. vidieva aj malého chlapca ktorý sedí pri jeho posteli a čakáho kým sa zahrajú.Len mu to prosím nevyhováraj a skús sa viac na toho kamaráta spýtať a zistiť viec o nom. deti často vidia duchov no vetšinou len dobrých. Vela detí to prejde okolo tretieho roka. Skús nájsť na nete INDIGOVE DETI možno sa dozvieš niečo viac.

tara
4. apr 2013

nas maly zacal asi 4mes dozadu hovorit, ze v izbe je ujo. v jeho detskej izbe. pocula som, ze to ma clovek brat normalne a len povedat, ze dobre, tak nech si ujo posedi a pod. v ziadnom pripade ho netreba presviedcat, ze tam nikto nie je. naposledy ma zamrazilo, ked sme isli von, maly sa vratil od dveri, nazrel do detskej a povedal ahoj! ze ujo tam sedi mi povedal. takisto mi v tej izbe zakazuje pustat radio, ma tam byt uplne ticho a pred dvoma dnami som mala prepinat TV az dovtedy, kym som neskoncila na spravach ČT1. a zasa povedal, ze ujo chce pozerat. neviem co je to za ujo, ale uz som zacala zistovat kto v nasom byte predtym byval a pod. som zvedava, co sa dozviem. 😉

harper
4. apr 2013

my sme mali aj imaginarneho psa, ktory s nami chodil na prechadzky na choditku. tak chodila s rukou natiahnutou dopredu 😀

ssisska
4. apr 2013

Lenze aj psi maju dusu.Male deti su velmi vnimave,moja sestra ked mala len 5 rokov videla v izbe stekat maleho bieleho psika.

janulap
4. apr 2013

pri precitani tvojho prispevku ma napadlo a zaspominala som si,ze ano...aj nasa najstarsia dcerka priblizne tiez v tom veku 2 rokov mala svoju kamaratku.Sedavala s nami pri stole,vonku ju hojdala na hojdacke....ako prislo,tak preslo,nerobili sme z toho tragediu 🙂
@tara az ma zamrazilo,ked som si precitala tvoj prispevok.Ak ta napadne,daj vediet,ako dopadlo tvoje zistovanie 😉

25evita
8. apr 2013

práve sme podobnú tému preberali na vývinovej psychológii a vraj to znamená, že dieťa má málo detskej spoločnosti a tak si predstavuje imaginárneho kamaráta. Toľko moje zistenie, ak pomôže budem rada.