Malé dieťa v byte a hluk pri lození

akcul13
29. dec 2018

Ahojte, tie ktore byvate v byte a mate male.deticky, ktore zacinaju lozit, nechavate ich nech si behaju po podlahe? Lebo nasej ked nieco padne, tak uz som parkrat pocula suseda pod nami nadavat, a dost skaredo. Tak sa bojim ju nechavat na zemi lebo sak bucha nohami aj rukami, aby sa mi zachvilu neprisli stazovat, ze trieskame. ale zas ked ju necham v postielke alebo ohradke, tak sa jeduje a place lebo sa chce pohybovat. Nemozem ju predsa dat na retaz.

akcul13
autor
29. dec 2018

Mate niektora takych susedov, ze im vsetko vadi. Najradsej by som sa odstahovala do domu, len to nie je take jednoduche :/

akcul13
autor
29. dec 2018

@akcul13 inak dcerka bude mat 8 mesiacov zachvilu 🙂

vamajka
29. dec 2018

@akcul13 suseda ignoruj dieta potrebuje pohyb a take 8 mesacne nebucha to ked bude mat 12 ako nas maly tak to lutujem susedov pod nami

mionag
29. dec 2018

@akcul13 my mame susedov zhora co maju synov cca 7r a 4r ale co robia nieje normalne.este sme sa neboli stazovat,aj ked aj otec rodiny by mal mat papiere na hlavu.takym malym detom sa to musi odpustit,tie vacsie(8rocne)by sa uz mali krotit

beky1813
29. dec 2018

Suseda by som poslala kade lahsie a dieta nechala skumat byt

jednamamapodcast
29. dec 2018

@akcul13 urcite ju nechaj lozit ved to je prirodzeny vyvoj... och niektori susedia... skoda reci

akcul13
autor
29. dec 2018

Och dakujem vaam, som toho isteho nazoru, ale fakt sa ho bojim, ked ho zbadam tak mi stupa tlak hned :D

puskaruka
29. dec 2018

Moje dieťa chodí po štyroch od rana do večera, počuť to ťap ťap ako s dlaňami o podlahu kde nie je koberec, ale netuším či to počuť k susedom pod nami.

pribinak
29. dec 2018

Sused bud nech akceptuje, ze dieta existuje, alebo nech sa odsťahuje.
Ako ma dieta poznávať svet zavreté v postieľke ci ohradke? Potrebuje sa ucit lozit, stavať na nožičky, obzerať si priestor, akoze nerozumiem tvojmu zmyslaniu

Ak sa ho bojis, to je tvoj problem, nie problem dietata. Ak bude robit scénu, posli muza nech mu dohovorí

hettinka
29. dec 2018

@akcul13 akú máte podlahovú krytinu? Lebo niektorá je hlučnejšia s ina menej. My mame plavacku a na nej koberce, a keď boli deti malé, hrávali sa na koberci.

sense
29. dec 2018

Nechala by som.ju.lozit a mozno.zvazila koberce ... inak to mate z coho steny a pidlahy.ked sused pocuje dieta lozit a ty jeho.co nadava

titla
29. dec 2018

@akcul13 Ista miera hluku patri k nevyhodam byvanie v panelaku. Treba s tym ratat. Neviem si predstavit aky strasny hluk by mohlo narobit 8 mesacne dieta... Nad bytom mojich rodicov byvala rodina s dvoma malymi chlapcami a teda boli hlucni dost ale stazovat sa rodicia isli az ked sa vozili po byte na kolobezkach, co uz bolo trosku za ciaru...
Nadavanie sueda ignoruj a ak ta bude konfrontovat osobne, netreba sa nechat vytocit a jednat slusne.

iwesska
29. dec 2018

No smola,byvame v panelaku a mam 2 deti,z toho jedno hyperaktivne a su o dost starsie ako tvoje a teda okrem toho,ze maju zakazane skakat z posteli,hadzat o zem loptu a nahanat sa,robia vsetko mozne. Ano susedom vadi aj ze rano prebehne po patach rychlo na zachod..nuz,nech sa odstahuje do domu. Mna sa tiez nikto nepytal,ci mi dieta nebudi,ked vrtali,alebo nieco zatlkali. Nas sused sa bol dokonca stazovat,ze syn v noci kasle,ked je chory😂 Ze to vyzera,ze on kasle a my spime dalej. No to nemal hovorit zene,co po tyzdni prebdetych noci vyzerala ako zombie😂 Tak som mu vtedy vynadala,ze uz sa ma aj pozdravit boji😂

h_petra
29. dec 2018

Niektorí ľudia ako keby nevedeli, že žijú v paneláku.
V paneláku neočakávam, že budeme mať totálne ticho, akceptujeme prijateľný hluk prameniaci sa toho, že s nami v danom dome žije XY ďalších ľudí.
Toto treba susedovi vysvetliť.
Samozrejme, treba sa kontrolovať, ale pár mesačné dieťatko asi nerobí neprimeraný hluk.
My sa budeme sťahovať, budeme bývať na najvyššom poschodí, čiže nám zhora nikto nebude dupať, ale dieťatko plánujeme a neplánujem sa nejak zásadne obmedzovať. Proste normálne budeme žiť.

iwesska
29. dec 2018

@mionag A co take nenormalne pocas dna napriklad robia? Ci aj vecer su hlucni?

nurielka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akcul13
autor
29. dec 2018

@sense neviem, byvame v panelovom dome, ale niekedy to vyzera, ze v papierovom

akcul13
autor
29. dec 2018

@pribinak comu nerozumies? : Ja netvrdim, ze ju mam zavretu cely den v ohradke, sak tam vydrzi max pol hodinu, aj to ked ma dobru naladu. Na zem ju pustam, ale trpnem pri kazdom jednom buchnuti co sa bude diat. Ja viem, ze neexistuje, aby bolo stale kdesi zavrete. Tym duplom nie nasa mala, nevydrzi chvilku kludne sediet 🙂

lula313
29. dec 2018

Baby, ale je panelák a panelák. Keď som bola tehotna, bývala som v byte po rodicoch, ktorý sa predával, lebo u nás sa prehrabala kúpeľňa a bolo počuť aj odkaslanie suseda, ktorého som po dvoch dňoch myslela, že rituálne podpalim🙈 keď som na neho nadávala mamine do telefónu, začal búchať do steny, z toho usudzujem, že počul aj on mna😂 u nás zase nepočujem žiadneho suseda, hocikedy v noci dam prať pracku, či umývačku, nikdy sa nikto nesťažoval, takze tu budú steny asi hrubšie..

dudos
29. dec 2018

@akcul13 žijeme v paneláku, pod nami žije manželský pár ktorý má 50 r. Ja žijem nad nimi už 30 rokov, máme byt po mojich rodičoch. Vyrástla som tu. Maju syna, ktorý mi je rovesník. Keď bol v puberte sme si s ním a jeho mamou užili krušné chvíle, tváril sa, že je DJ pre celé sídlisko. Vulgárne nadával môjmu otcovi a pod. Jeho pani matka detto. S manželom sme tu dlho žili ako bezdetný pár, ktorý chodil do bytu len spávať. Voľný čas sme trávili mimo bytu. Celé tehotenstvo som preležala, manžel upratovala raz za týždeň, bo je pracovne vyťažený. Takže od nás nešiel žiaden hluk ani krik. Keď sa narodil malý, prvý mesiac bol v poho. Ešte došli zaklopať keď išli vŕtať. No druhý mesiac sme museli odsávať sople, aj v noci, malý mal aj ťažkosti s bruškom ako väčšina novorodencov. Začali znova púšťať nahlas rádio, búchať do radiátora, vŕtať v byte o 19 tej večer do 22 druhej
Pani suseda kričala na mňa na ulici, že dupem ako krava čo aj som, to mi povedala. Keď som jej povedala že syn sa učí chodiť a musíme za ním pobehnúť, tak mi povedala že si mám zavrieť hubu a že ona vie kedy chodí môj syn a kedy ja. Žijeme na 6 poschodí, keď nešiel výťah, čo sa stávalo a ak stáva dosť často, museli sme ísť s malým aj s kočiarom aj s nákupom hore do bytu po schodoch. U nich na schodoch botnik, kvety, odpadkový kôš, topánky. Keď sme ju slušne boli poprosiť ci nám spriechodnia schodisko tak nám ho zablokovali úplne. A to bicyklom. Na 4 mesiace, aj to len pre to, lebo sa schodisko potom rekonstruovalo a potom sa optori nim nasťahovala nová rodina. Pani suseda je aj zástupca vlastníkov bytov tak že nám komplikovala život aj v inom smere. Na bytovom družstve som nepochodila. Dokonca nám nahlásila o dve osoby viac na byte.
Tak takto vedia fungovať ľudia v paneláku. A na všetko mám svedkov. A aj tak sme nepochodili. Riešili sme to kúpou druhého bytu v tom istom paneláku na tom istom schodisku ale úplne na prízemí. Už nech sme tam presťahovaní. A to nehovorím, že keď má počuli že vesiam prádlo tak cigaretka jedna za druhou a ešte si pri tom vzdychali. Tak sme dali zasklenie za 1400 €.

conspi
29. dec 2018

@akcul13 keď príde, tak ho pošli kade tade 🙂 máme susedu pod nami... Tiež je príjemná ako vred na r..i. Syn má 13 mesiacov a to by si mala počuť čo sa cez deň dobúcha 😂

mionag
30. dec 2018

@iwesska tazko opisat. Trieskaju,vrieskaju,nie kricia ale doslova rycia. Vozia sa po byte na nejakych odrazadlach ktore robia hrozny hluk-a to aj v lete kedy sa da vozit vonku. Len nikto ich vonku nezoberie. Otec je magor-vulgarny a retardovany. Ukaxuje aj detom ako retardovane sa maju spravat.

iwesska
30. dec 2018

@mionag No tak odrazadla by som doma nestrepela. Len tie deti za to nemozu ked ich nik nevezme von a nemaju sa kde vyburit. Nasi v lete,ked su vela vonku,tiez nemaju potrebu prevracat byt hore nohami,ale teraz v zime casto tancuju,schovku hraju,robia si bunkre...no chapem ich,ze nemozu stale tisko sediet a kreslit si.

akcul13
autor
30. dec 2018

@dudos fuuha tak to uz hej :O dufam, ze do takeho extremu to u nas nedojde

mionag
30. dec 2018

@iwesska pravda je ze deti za nic nemozu,ale ani niesu vedene k nejakeh tolerancii.su ako z divych vajec.a je pravda ze keby ich vyvencili vonku tak by to bolo ine...ale ak su rodicia dementni.... male babatka su v pohode.aj moha 10 mes neter teraz lozi a musi byt trochu hluk ale 7-8 rocne dieta uz by malo mat kusok rozumu-alebo jeho rodic

siska53
30. dec 2018

@akcul13 nic take sme neriesili, deti si normmalne lozili a behali,ale pod nami byvali taki,co sa im narodili tiež deti, prve mali v case porodu mojho druhého a neskor dalsie dve.. skor sme.si ich poculi plakat navzajom..
Horsie je to teraz, co sme sa prestahovali,tak nad nami mame takych,co maju male deti,ale uz take ze cca 2r.a 4r., Ale ti co robia! Stado slonov je suviks! Uz sme im aj vraveli,ze je to hrozne pocut,ale ich pocut celkovo, aj ich mstka,ked chodi,aj v noci,to je rachot, sme zistili,ze ten maly sa vozi na slapacom auticku po byte, no nieco strasne niekedy. Nevadi nam bezny pohyb,ani plac ci krik,ale ten dupot vadi aj nasim.detom. a to nasi sa vedia tiez pohada

henamichal
30. dec 2018

@akcul13 Kúpte si hrubý koberec a je po probléme 🙂

baska1
30. dec 2018

Koberec do detskej a odrážadlo, pavúky len vonku a nemá, čo vadit

lenzas
30. dec 2018

@akcul13 Necitala som vsetke komenty, ale ked sused uz teraz nadava, tak neviem co bude robit, ked mala bude za chvilu behat, skakat, dupotat a hadzat hracky na podlahu. Malickym detom sa neda vysvetlit, ze to vadi susedom, ze nech nerobia velky hluk. Deti potrebuju pohyb, niekto menej, niekto viac, nic s tym robit neda. Uz ked samozrejme behaju a kricia starsie deti, tak je to uz na rodicoch aby vysvetlovali co sa patri a co nie. U nas vedla mali sesedia tri deti, ale teda bol to vzdy riadny hluk, ale ani jeden krat neboli sme sa stiazovat, aj ked vadilo to dost a niekedy nedalo sa ani spat. Ale zvykli sme si za tie roky, co tu byvali. My robime tiez riadny hluk, ale dole susedia maju rovnako stare dieta, tak asi chapu, lebo este neboli sa stiazovat.

majloo
31. dec 2018

@akcul13 nás spodný sused aj s mamkou svojou...pred 7 rokmi pri synovi búchali, sťažovali sa atď....lebo začal stvornozkovat a skúmať byť, potom fáza, kedy hračky hádzal na zem. Máme laminátové parkety, je to počuť. Koberce mať nemôžeme. Teraz mám dcéru malú a to isté, už chodí síce, ale aj tak búchajú. Vstavame okolo 7, decka sú do ôsmej v posteli, nikdy sme nerušili nočný kľud. U nás sa nesmie dupat, naháňať atď...ale malinka je ešte malá. A môžem ho okaslat, nebudem ju na rukách nosiť, lebo mu to vadí. Aj v noci vysávačom odsávam, keď treba. Keby furt ten sused doma nesedel a neštudoval, tak by mu to nevadilo. Ale doma má mamahotel, svoju cimru a tam je zalezeny a búcha. Ale muža sa asi boji, že by zaklopal a sťažoval sa. Aj keby som chcela, nemám to ako ovplyvniť, to je bývanie v paneláku. Tiež sa nesťažujem na susedov na bežné ruchy a to počujem, aj ako pes nad nami chodí podlahe a drapy mu cinkaju o podlahu.