Mám pustiť dvojročného syna s dedom do Írska, kým budem v pôrodnici?

rebekamarcusko
27. máj 2015

ahojte maminy,mam dilemu. Moj otec zije uz tri roky v irsku,stara sa sam o moju sestru-svoju dceru(9rocnu),my sme tam tiez zili 5mesiacov,vratili sme sa kovli vybaveniu hypo🙂 no a v Septembri mam termin porodu,tatino mi navrhol,ze mi pride pre synceka a vezme ho k sebe na taky tyzden,ze pride tak tyzden pred mojim porodom pre neho a necha si ho u seba kym budeme v porodnici. otec zije so svojou sestrou,su zodpovedni,miluju mojho syna,otec vychoval svojich synovcov a netere,miluje deti,ja sama mam k nemu perfektny vztah a vychovava sam moju mladsiu sestru. a hovori,ze jeho vnucik je jeho vsetko,ale zas bojim sa byt od neho tak dlho prec a tak daleko.manzel nemoze byt cele dni so synom doma,lebo je zivnostnik a ma vela prace,preraba byty a musi davat pozor na robotnikov. syna pustam s mojim otcom aj do chorvatska v auguste na 5 dni.ale ak by sa nieco stalo,tak chorvatsko nieje tak daleko,sadnem do auta,alebo otec so synom na lietadlo.ale zas aj otec mal dve deti,tak snad saoneho bude vediet postarat.co myslite? ja ho do toho Irska asi nepustim :( otec bude zo mna sklamany,ale neviem no.

bonaqa2013
27. máj 2015

@rebekamarcusko tiež by som bola proti....ale len preto,že ja sa o svoje deti stráááášne bojím.

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko tvoj tatino je zodpovedny a milujuci stary otec a syncek bude mat zazitok 🙂 ja by som ho pustila 🙂

janinah
27. máj 2015

navrhla by som,aby prišiel na ten čas na SK k vám aj s tou 9r

natalym
27. máj 2015

@rebekamarcusko Ja by som ho tiež pustila. Oceníš, že sa nebudeš musieť pri bábätku starať aj o syna, bude Ti ľahšie. Neodmietaj ponúkanú pomoc a pritom sama si dala argumenty, že oco je spoľahlivý.

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lilimoni tak syn je naneho aj zvyknuty,kedze sme tam zili v jednom dome a chodieva dost casto aj na slovensko,viem ze otec je super otec aj dedonikdy na deti nekrici a najhorsie je ze vsetko synovi dovoluje :D mna isiel zavrazdit,ked syn padol a pricvikol si prst o tu stolicku,z ktorej padol,tolko po mne vrieskal,az som sa rozplakala,ze nedavam na neho pozor,ze ako sa to mne ako matke mohlo stat,ale po tom jak sa ukludnil,dosiel za mnou,ze prepac rebecka,dcerka moja,ja som sa hrozne zlakol. :D

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@janinah no len sestra musi chodit do skolyuz potom,otec ju nerad vybera zo skoly na tak dlhu dobu,ked nie je chora. v irsku su na to prisni

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko tatinko ti nanho dohliadne a uprimne, strach o deti mame aj ked idu do druheho okresu 🙂 maly si uzije vela srandy a ty budes spokojna, ze je oneho perfektne postarane 🙂

maslenka47
27. máj 2015

@rebekamarcusko aj z irska sa da nastupit na lietadlo a prist, presne tak isto, ako z chorvatska. Lokalita asi nebude problem, skor mam z tvojho prispevku pocit, ze by syna nepustila, ani keby dedo byval "len" na opacnom konci Slovenska. Ja by som pustila.. je predsa normalne, ze takto stare deti su tyzden-dva "same" u starych rodicov. Dokonca by mi na to ani nebolo treba dovod v podobe tehotenstva.

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@maslenka47 tak je pravda,ze let do dublinu trva len 3hodky,to teda nie je problem.asi ho pustim,ved otec vychoval par deti neni lavy :D len chcem pocut od mamiciek,ci by aj oni pustili,nech mm ciste svedomie,ze nejsom jedina,ktora da syna tak daleko na taku dobu :D 🙂

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko len ho pust. Ja som tiez vzdy pustila malu sice po slovensku ale pustila. Aj ked som mala kamene v bruchu 😀 vsetko dopadne vyborne a ked mate skype, tak si aj pokvakat kazdy den mozete 🙂

lubkavargova1
27. máj 2015

MIla mamicka, nehnevaj sa, ale toto je co? Ze ciste svedomie a ostatne mamicky....ako sorry, ale ked si tak nesvojpravna v rozhodovany a nazoroch tak si riadna tava! Preboha ved urob ako uznas ty z avhodne- Dieta je navyknute aj na inu osobu ako si ty. To ked budes prebalovat decko tak sa soytas aj to ci prebalit lebo sa posralo????? Len aby si mala ciste svedomie ze co povedia ine mamicky????? 😀

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lubkavargova1 jejda,samozrejme,ze sa rozhodnem podla seba,ved syn chodieva aj k mojej mame na dva tri dni a nejsom z toho mimo,ale predsa toto,je velka dialka,pytam sa na nazor,nemusis hned urazat ostatych,neviem co si dovolujes ma nazyvat tava

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lilimoni mame skype,neni problem :D

janinah
27. máj 2015

ja by som nepustila,je to ďaleko a nikdy nevieš čo sa môže stať...aj manžel živnostník hádam má nárok na nejakú dovolenku a kým budeš v porodnici cca 3-5 dní,tak by sa mohol o syna postarať on.....aby si nemala potom problém,syn by to mohol zobrať ako "odložili ma" a majú druhé babetko,o žiarlivosti na mladšieho súrodenca-babetko je dosť info,oveľa prirodzenejšie by bolo ostať s ockom doma a pripravovať bytík pre súrodenca 😉

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@janinah no na takviac dni to asi nebude mozne,akoja by som si vedela zariadit aj maminu,ze by prespavala u mna,alebo syn u nej,len otec chcevelmi syna vidiet,ja mu v tom nechcem branit a chce ho vidiet aj otcvova sestra(moja teta),ale ona si dovolenku vziat nebude moct.tak to,ze idem do porodnice,otec navrhol,ze vtedy,nech je synz atial u neho

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko no vidis 🙂 tak nie je problem a ked bude maly nauceny, byt od teba obcas, aspon nebude plakat v skolke 😀 mas same vyhody, tak strach stranou a kludny porod a zotavovanie ti prajem 🙂

@lubkavargova1 niektore matky maju o svoje deticky strach. Vnutorne citia, ze pustit drobca na prazdniny je ten najlepsi napad ale materska laska a strach ich brzdia. Staci povzbudit a nie hned urazat niektoru maminu pre to, ze miluje svoje dieta a ma strach z dlhsieho odlucenia.

lubkavargova1
27. máj 2015

ono co tu sledujem, uz pekne sa neda povedat, clovek musi skaredo, lebo inak sa zdravy-sedliacky rozum neprejavy 😀 Ale podla mna je to super napad. Sice na 100% budu krce v bruchu a aj si poplacete, ale parada. Radsej uz od mala vychovavat takto k samostatnosti a bude tam mat predsa dedka ako potom nebodaj mat z neho domaseda ala mamka hotel. Neni nc horsie v zivote ako taky chlap. ty si aspon v klude vybavis veci, pripavis a chlapska jazda bude uspesna....alebo budes mysliet, ze lietadlo spadne, dieta ti ukradnu, predaju, ochorie...no co je lepsie?

danielita18
27. máj 2015

no ja tiež neviem či by som dokazala dat maleho takto preč ale ono fakt záleží aj komu a ako hovoríš,tvoj otec je zodopvedný a vychovaváva 9 ročné dieta tak myslím že tam sa nemaš čoho bát,akurat ta dialka ale ked sa má stat niečo zle to sa može stat aj tu

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lilimoni dakujem pekne za podporu,tvoje prispevky mi velmi pomohli 🙂

janinah
27. máj 2015

@rebekamarcusko rob ako myslíš,pýtala si sa na názory,tak píšem...brala by som do úvahy,čo je najlepšie pre syna,nie pre dedka....a pravdupovediac ma mierne štvú chlapi-otcovia,ktorí vlastnému dieťaťu nevedia venovať pár dní v situácii,kedy je to ozaj nutné

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lubkavargova1 posledne vety ma pobavili :D ako jasne toho sa nebojim,len aby nahodou neochorel,ale aj ked tak moze ochoriet aj tu.. no dufam,zelietadlo nepadne :D

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko zamalicko. Ja som tiez stresovala, ked dcerka isla s mojimi rodicmi na druhy koniec republiky alebo do nemecka 😀 tento strach je prirodzeny a nie je na tom nic zle 🙂 takto sa prejavuje materska laska 🙂

nanervy_2
27. máj 2015

@rebekamarcusko prave co mi napadlo, ze ci uz tak dlho s nim bol sam, aby to nebol pre maleh sok. ale ked uz bol sam s dedom tak dlho prec, nevidim v tom problem, mozno by vam to pomohlo. len nech to nevnima ze musi prec lebo ide surodenec 😎 ale ako vylet

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@janinah manzel si ho vyzenil 🙂 cakame s manzeloml spolocne prve dieta,ale bere ho za svojho. ale az teraz bude mat svoje. a venoval by mu cas,ale musime z niecoho zit. takze,ked mu zavolaju,ze musi ist okamzite na stavbu,tak co ma syna zobrat na stavbu?tam sa mu moze stat viac veci,jak s dedom,podla mna 🙂

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko kvapky na sopel maju aj tam 😀 nejde do krajiny tretieho sveta 😀 treba to brat s nadhladom 🙂

lubkavargova1
27. máj 2015

a tak letecka doprava je najbezpecnejsia..vraj...ale ono sa vsetko moze stat aj doma. Niekedy rodiacia davaju taky pozor ze prehanaju a potom dieta spadne na dvore a je hotova balamuta alebo tragedia.
Fakt, ako dedko si uzije vnucika, vnucik bude mat zaujimavy zazitok....len ktovie ci ty budes mas klud a nebudes sa viac strachovat ako oni dvaja s celym irskom dokopy 😅

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@nanervy_2 nieee,prave preto pojde skor ako ja pojdem rodit,pokusime sa to tak ,,nastavit" ak to pojde a bol uz s nim sam.aj v noci a tak.

lilimoni
27. máj 2015

@rebekamarcusko ja si myslim, ze dedusko vymysli taky program, ze mali si ani nestihne na teba spomenut 😀 a nie este, ze smutno 😀 😀 😀

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lubkavargova1 tak,budem s nimi volavat.ked uz priletia budem vklude a ked zaspi prvu noc bez problemov. ta ma to tiez ukludni 🙂

rebekamarcusko
autor
27. máj 2015

@lilimoni tak on je v tomto macher ,vo vymyslani programov pre decka:D