Mám veľmi živé dieťa

lady511
13. júl 2014

Ahojte,,,baby ja už nevládzem,,dnes to akosi na mna dolahlo,naša mala je velmi akčná (2r 8m),,hocikam ideme všade je zlá,,neposlucha,,kričí na mna,,odvráva mi ☹ mám pocit že to nezvladam,,je jedno dke sme,,na nákupe alebo v detskom kutiku medzi rovesníkmi,,nikde sa dlho nevie zahrat,,detom berie hračky,,robí im zle,,stále len musím na nu ziapat a dat jej po riti,,všade beha kam nemože,,ked si konečne sadnem napr ked sme na pešej zone ujde mi naschval aby som ju nechytila ,,snažíms a jej robit program,,akorát doma je vcelku normálna,,ale vonku chodit treba ale vravím už som z toho zničená,,,dnes sme boli na návšteve (u kamarátky) stále ju len bila,,naschval všetko hádzala na zem,,poháre,, všetky topánky rozhádzala,,no nemala som ani 5 min klud a to sme tam boli asi 2 hodiny,,stále len napomínat,,,potrebovala soms a naozaj vykecat 😒

katarinamarkova
18. júl 2014

@siska53 presne suhlasim s tym, ze deti musia byt zive, ved su deti, skakat, hrat sa, nahanat.....a kazde jedno si vyskusa ake to je hodit sa o zem v tom uzasnom veku 🙂 ale ano, hranice.

katarinamarkova
18. júl 2014

@fidka79 🙂 sikovne deti 🙂 tiez sa ti asi osvedcilo zapajat ich od malinkata do beznych cinnosti.....ja som minule doma vyhlasila preteky kto najde viac rovnakych ponoziek ked som vybrala susicku....jaaak sa predbiehali, aj ta rocna chodila a podavala ponozky.......trvalo to sice asi 5krat dlhsie ako mne samej, ale nevadi, nech sa ucia o par r. to budu robit sami a ja si vypijem kavu, snad 🙂 horsie to bolo ked uz boli vsetky zlozene....mami esteeee :( ....tak som vyhlasila novu sutaz, kto si tie svoje najrychlejsie uprace do suflika.
samozrejme nie vzdy to tak veselo funguje 🙂 su aj dni ked: mne sa nechceeee....vtedy poviem ok, dnes triedit nemusite, dnes si ich len upracete - aj tam je zaver huraaa 🙂 nieco nemusime...deti totiz pocuju, to ze nieco nemusia, nie to ze - musia iba to-
to sa mi uz osvedcilo vo viacerych situaciach ked sa im nieco skutocne nechce, kazdy ma svoj den a pokial to nie je nieco co by vyslovene museli spravit, tak im poviem len dobre, toto teraz nemusite, staci ak bla bla bla....a celi stastni ze nieco ,,nemusia,, a ja stastna, ze aj tak spravili to co som chcela 🙂

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katarinamarkova
18. júl 2014

@fidka79 🙂)) to potom budeme riesit ine obdobie vzdoru 🙂

rodinnevikendy2
24. júl 2014

Srdečne pozývame všetky detičky plávať 🙂
Od septembra pokračujú naše kurzy babyplávania v centre Bratislavy, Plávanie PLUTVIČKA.
Už od 4 mesiacov!
Prihlasovanie na september už prebieha. Tešíme sa na vás.

https://www.modrykonik.sk/catalog/vendor/rodinn...

demeterka
7. aug 2014

@lady511 Tiez si myslim ze vela veci deticky odkukaju z telky aj ked je tam len nejaka rozpravka, ja som minule cumela jak puk ked krtek v rozpavke pomahal s pordom zajacikovi.... skoro mi oci vypadli ked mala zajacica porodne bolesti, zaber medzi nozky a puk puk puk a vonku tri zajaciky... dcerka na mna kukla a hned otazka aj teba to tak velmi bolelo ked som sa narodila ako toho zajacika? 🙂 najednej strane super ze nekrmime detmi báchorkami o bocianoch ale zas az take detaily niektorym este netreba.. no ale to som odbocila od temy. Raz sa nam s dcérkou stalo ze bola neskutocne protivna a neposlusna a nepomahalo ani dobre slovo ani varecha... ptom sme zisitli kde sme urobili chybu, dostavala vecer na hranie tablet, a tam si hrala jednoduche hry, nic nasilne len pecenie kolacikov a podobne... no a hnusna bola kvôli tomu, lebo ked sme jej ho vzdali tak sa jej spravanie rapidne zmenilo, dodnes to nechapem.

annie252
19. sep 2014

Mam dve deti 2,5 r. a 1,5 r. a nepaci sa mi, ked sa vobec do debaty zapajaju mamicky, ktore maju deti ako tak v normale. Moj prvy chlapcek je velmi zivy, druhy ma prave obdobie vzdoru. Zvyseny hlas, usmernovanie, napominanie, trest v podobe obmedzenia niecoho prijemneho alebo nejakej vysady jednoducho patria k vychove o to viac, ked je dietatko zive, tvrdohlave alebo akokolvek to uz nazveme. Ak ma mamicka zive, problemove dietatko, tak sa chce poradit s podobnou mamickou a nie s Vami majsterkami sveta ktore si v klude vychovavate svoje pokojne deti. Nepoucujte zeny, ktorych situaciu ste nezazili. Dakujem. Opatrovat niekomu dieta je nieco ine, kedze ste cudzia ako byt mama takemu dietatku.

siska53
19. sep 2014

@annie252 nevsimma som si,ze by tu pisala daktora z nas,ze ma pokojne deti a v klude ich vychovava. Ak by si citala POZORNE,docitala by si sa,ze aj my mame dost a velmi zive deti..ALE pouzivame urcite postupy a zasady,ktore nam vsetkym ulahcuju zivot,inak by sme boli tiez na pokraji nervoveho zrutenia.
A aj ja som konkretne napisala,ze v ziadnom pripzde by som si nevzala do opatery cudzie dieta,ak by som mala problem zvladnut vlastne. Lebo je vobec. vseobecne narocne zvladnut obdobie vzdoru.treba pevne nervy,hranice,neustupovat a to da zabrat. A viem,co hovorim. Mam obe deti dost zive,aktivne,skusajuce nas,nase reakcie.
Navyse tu mnohe mame,co sme jej radili,aj nastudovane mnohe knihy ci serialy o vychove deti,z ktoeych rady sme si overili aj v praxi,ci funguju. A mnohe z nas tu mame aj pedacogicke vzdelanie.
Prepac,ale ked niekto chce radu,ini poradia a ten dotycny na nich zautoci?? To sa nerobi..
Ak beries radu ako poucovanie...tak potom radsej radu od nikoho neziadaj.

michaela1711
20. sep 2014

@lady511 aj moj syn tiež vystraja ja ho za to nebyjem ja sa mu to snažím volako vysvetliť ale sem tam ked to je uz na nevydržanie tak capnem ho aj ja po riti. Ale velmi sa snažím aby taky nebol dufam ze s toho vyrastie. Ja tiež neuznavam bytie detí. Ale tiež by som potrebovala sama poradit ako to riešit ked uz take nieco roby a ked uz je to ako sa to povie nahranici.

siska53
20. sep 2014

@michaela1711 pravopis riesit nebudem..

No skus si precitat pozorne celu tuto diskusiu ci vyhladat podobnu otazku/diskusiu...tych rad sme tu dali neurekom..ano,my-maminy zivych deti,ktore tiez hladali a hladaju,ako pristupovat k svojim malym nezbednikom. A to,co sme sa dozvedeli z knih,sme aj uplatnovali,na nieco sme samy prisli - praxou.

Odpoved tu urcite najdes...

annie252
29. sep 2014

Na margo tych vyjadreni, ze deti sa nerodia zive a ze je to iba alibizmus matiek o com pisala katarinamarkova, siska53, tu je vysvetlenie co sa mi nepacilo. Deti sa zive uz narodia mnohym rodicom. A odsudzovanie nie je na mieste, aj mne sa matky vonku vyhybaju, hoci som vo vychove precizna a ak mam problem najdem si radu, avsak od psychologov, nie od matiek. Moj prvy syncek je od narodenia zivanik a dal nam uz ako babo poriadne zabrat, ja ho vsak lubim a som presvedcena, ze v neskorsom veku bude velmi inteligentny. Druhy syncek je iny, ale kedze sa momentalne dost kopiruju a tesia, tak mam krik od svitu do mrku a radsej ani nepisem kedy chodia spat. Kedze ich radost mi pripomina skor povahu sangvinik, zatial co ja som flegmatik s melancholikom ani ked budu kopirovat moje spravanie ich povaha a ich spravanie nikdy nebudu totozne s mojim. Tu je jeden link a uryvok z clanku od psychologicky.
http://babetko.rodinka.sk/vychovavame/dieta-a-i...
Deti sú rôzne
Kým jedno dieťa je od narodenia poddajné a presedí celý deň pri knihách, v piesku si robí vzorové koláčiky, neudrie iné dieťa ani náhodou, iné dieťa sa narodí ako rebel, šelma, ktorú treba skrotiť.
Najlepšie by o tom vedeli rozprávať mamičky, ktoré majú viac detí. Mojej známej sa narodila taká „šelma“. Drobec im narušil všetky vzťahy, v ktorých do jeho narodenia fungovali. Bolo to pre ňu veľmi ťažké obdobie.
http://babetko.rodinka.sk/starame-sa/vyvin-a-sp...
Určiť mentálny vek dieťaťa
Väčšinou sú tieto vzdorovité deti zároveň veľmi nadané. Ich mentálny vek je vyšší ako fyzický - napríklad dieťa, ktoré má tri roky, môže mať mentálny vek päť rokov, lenže emócie spracúva na úrovni svojich trojročných rovesníkov.
Ich výrazná osobnosť sa presadzuje, ale schopnosť sebaovládania je rovnaká ako u detí s rovnakým fyzickým vekom. Dieťa sa musí naučiť zvládať seba samé. Mentálny vek stanoví detský psychológ.

siska53
29. sep 2014

@annie252 ale my sme.nepisali,ze deti sa nerodia zive! Prave naopak..tiez mame prave tie zive deti. A syn je az moc zivy a stale s nim treba daco riesit a dcerka je od narodenia pokojnejsia,je s nou menej starosti. A mam to rovnake ako ty-kopiruju sa..

Kamoska zas mala presne tu situaciu-psychologicka im to povedala-mentalny vek vyssi ako emocny..prosto tam jej dcerka ma ten rozpor..
Tu skor ide o to zvladanie tych deticiek..rady,skusenosti - osobne,ale hlavne z knih a z Pestunky v akcio ci Supernanny. A teda mnohe zaberaju. Preto si tu dovolime radit (aj ked lahsie sa radi druhym🙂 ),ak o to niekto poziada.
Nikto nikoho neodsudil. Len sme nechapali,ako chce strazit cudzie dieta,ked svoje nezvlada a to jej dieta sa sprava skor nepriatelsky voci detom. Ja by som si na to teda netrufla. Uz len pre to,ze moje a cudzie dieta. Ine je to v skole ci skolkach.

katarinamarkova
29. sep 2014

@annie252 mozem poprosit jedno moje vyjadrenie kde som pisala ze deti sa zive nerodia? - dakujem -
pokial viem vsetky moje vyjadrenia boli o tom ze deti su roznorode a ze zvladnut sa da kazde dieta, bez ohladu na to ake je zive. ze k tym zivsim treba mozno viac trpezlivosti, ale zvladnut sa da kazde dieta. nie som si vedoma toho, ze by som niekde uviedla, ze za zivost svojich deti mozu matky. za to ze zive dieta nevladzu usmernit spravnym smerom a to dieta potom bije, kope, neposlucha, uteka na ulici od mamy, von z lekarne.
za alibisticke povazujem - ked dieta spravi nieco co nema - bije sestru...aj ked spi....uteci z obchodu pri plateni, bije, neposlucha, uteka, cielene rozhadzuje atd a mamicka miesto toho aby povedala pardon a hladala riesenie ako tejto situaci zabranit a predist do buducna to xy krat bude obhajovat tym, ze - to nikto nepochopi, moje dieta je zive.....
kazde druhe dieta je zive, aj tie moje. keby ale kazda jedna mamicka riesila ze moje dieta je zive, nezvladnutelne prave preto robi zle, miesto toho aby sa pozrela na seba a to ako zvlada svoje dieta, tak by si v obchode nevidela nic ine ako polovicu deti utekat pri plateni rodicom von z obchodu, pred obchdom hadazat sa o zem, ziadnu kamaratku by si asi na navstevu nepozvala lebo by ti jej deti odupali blatovymi topankami stenu a trosku ta popri debate zbili atd.
toto povazujem za alibisticke, obhajovat nespravne konanie dietata jeho zivostou a nic s tym nerobit

siska53
29. sep 2014

@katarinamarkova niektori (niektore)maju problem s porozumenim textu. 🙂