Môze 2-ročné dieťa ublížiť 1-ročnému?

susik77
11. sep 2008

Ahojte, nasla som si jednu mamicku s 2-rocnou dcerou ze sa mi bude opatrovat malu, ked budem musiet ist lekarovi, prip. nieco vybavit a tak. Ale je dost ziva a zrovna v takom veku, ze sa lahko nastve a trucuje a ked sme tam boli tak moju malu parkrat kopla, alebo prastila knizkou do hlavy, al. stuchla a mala spadla na zem a trochu sa buchla. Task sa bojim, ci jej nemoze nejak vazne ublizit. Co myslite?

danu
11. sep 2008

susik deticky su nevyspytatelne a kazde male dieta trucuje neda si svoju hracku pripadne berie cudziu je to uplne normalne ale od toho tam bude jej matka ktora by mala davat pozor cize jedine skusit

susik77
autor
11. sep 2008

ja viem ze je to normalne, len sa fakt bojim aby sa jej nic nestalo. sice ju to bavilo a rehotala sa ale niekt. situacie sa mi zdali nebezpecne-ako ju chytila za krk a tlacila jej tvar do vankusa...

pietra
11. sep 2008

susik, stat sa vzdy moze nieco, aj vtedy, ak by tam druhe dietatko nebolo. Skor sa zameraj na to, ako na teba posobi ta pani, co ma malu strazit. Ak je dostatocne zodpovedna, tak deti ustrazi, ak by to robila len kvoli privyrobeniu si a deti jej boli "ukradnute", tak sa poobzeraj po niekom inom

danu
11. sep 2008

susik a ked jej dcerka robila "zle tvoje dcere ako sa zachovala ona? (myslim matku)ako reagovala?

susik77
autor
11. sep 2008

dobre jej vynadala a hovorila, ze sa s nou nebude hrat, ked bude veronike robit zle a zobrala si vercu na ruky. ale mne povedala, ze to nemam brat tak vazne, ze to nevadi, ked sa trochu udrie, ze sa jej nic nestane...tak sa bojim, aby to moc nezlahcovala...

tamia
11. sep 2008

susik,
veď si sama na vlastné oči videla, že tá 2 ročná malá kopla tvoju. Deti sú nevyspitateľné a hlavné veľmi rýchle... ublížiť može, síce nechtiac ale napr. ju može silno kopnuť alebo poťahať za vlasy, alebo....

tamia
11. sep 2008

ešte som chcela napísať, že matka by to mala ustrážiť, o to viac, že si zobrala na starosť ešte jedno dieťatko.

milhaus
11. sep 2008

aj moja je teraz strasne zla ale zle druhym nerobi iba ak nechtiac stuchne a raz som ju videla ako druhemu odstrčila ruku ale to si branila hračku, neboj sa, ona ich bude stražit a ked trocha sa buchne to je nič

tigri
11. sep 2008

Susik, uz teraz mas pochybnosti, tak ake budes mat pochybnosti potom, ked tam s nou nebudes?
Nemyslim si, ze by mohlo 2rocne dieta vazne ublizit rocnemu, ale ja osobne by som svoju dcerku pri takomto dietati nenechala. Co dobreho sa tam moze naucit? Ze si musi kryt chrbat a davat pozor? Ja by som sa bala, ze sa vdaka tomu zacne bat deticiek (poznam to zo svojho okolia). Este to zvaz, ci naozaj nemas inu moznost....

bibinka
11. sep 2008

susik- áno,môže-to je odpoveď. také malé dieťa je silne egocentrické, nemožno mu ešte vysvetliť že sa niečo nesmie.Jednoducho to ešte nechápe. A takisto nepochopí že ak iné dieťa kopne, zvalí na zem alebo mu ublíži, nevie niesť následky. Také malé deti sú prirodzene agresívne,niektoré viac iné menej.A tá malá si chránila svoj priestor, ktorý je tvoja Veronika "nabúrala". Tá maličká nepochopí, že sa "majú " spolu hrať.
Záleží potom na matke ako ti to vysvetlí ak sa niečo stane. Myslím, že podľa toho čo píšeš, najskôr by mala zvládnuť svoje dieťa-nič v zlom, ale určite s ňou má dosť roboty a nieto ešte ustriehnuť tvoje(pre ňu cudzie) dieťa. Ak povedala, že to nič a ty si z toho nemala dobrý pocit, tak ju ani neskúšaj. Ty hlavne musíš mať dôveru v opatrovateľku. A Verča je isto živé dieťa(z iných diskusií 😉 ), takže by tá dotyčná pani mala dosť problém.

Ja na tvojom mieste by som asi cúvla,a hľadala niekoho iného.
A na oplátku- ja osobne by som nestrážila dieťa žene, ktorú vôbec nepoznám, musela by mi byť aspoň kamarátka alebo známa. Pretože ja mám dvoch čertíkov 1a 3r. a vidím na staršom, že je tomu mladšiemu schopný ublížiť každú chvíľku keď sa nedívam.A to už je o čosi rozumnejší, no ale "pudy sebazáchovy" fungujú lepšie ako rozum. 😅

marorlinko
12. sep 2008

moj to robi tiezx ale smeje sa pritom, este nevie, ze tym ublizuje inemu,ze to boli, je este male, ale casom sa to nauci, moj to uz robi menej

erikasadek
13. sep 2008

susik ahoj ja sa staram o deti, aj o inych, a z vlastnej skusenosti ti mozem povedat, skus si najst niekoho ineho alebo, sa dohodni z dotycnou aby deti boli spolu jedine pod jej pohladom, alebo rozdelene.

ja sama nenecham same nikdy, staci ze ides len na zachod s prepacenim , a to je len niekolko sekund a to staci aby sa stali male nehody.

ked ty sama doverujes tej dotycnej tak to je fajn pokial nie tak si najdi niekoho ineho matkyn instinkt, neklame!!! 😉

susik77
autor
13. sep 2008

ahojte, uz som sa s nou dohodla, ze jej malu radsej davat nebudem, ze nemam z toho dobry pocit. dohodla som sa s jednou kamaratkou, co sme si doteraz prilez. opatrovali, ze si budeme aj dalej navzajom. Ona ma o par mes. mladsiu dceru, takze je to celkom v poho 🙂

erikasadek
13. sep 2008

TAK TO JE super, a mas to .... 🙂

nestoji o zato ked je nedoverujes....