Nepočúvajúca svokra

bobana297
3. aug 2017

ahojte chcem radu a hlavne aj podporu 😊 mam svokru zdravotnu sestru. moj maly ma 10 mesiacov. stvornozkuje stavia sa okolo nabytku. len svokre nedava spat to ze ked ho chyti za ruky a dava ho chodit ( ja to nerobim a zakazujem to aj jej ) tak sa stazuje na to ze stupa na spicky. a vzdy jej powiem ze je to normalne skoro vsetky deti su na spickach ked ich nasilu davaju chodit. maly byval obcas v pavuku a vsak pavuk mu bol kratky tak nebehal nejako po spickach levo je vysoky. a chcela mu kupit nejake topanky aby nespickoval tak som dostala nerva a zakazala jej kupovat take k....ny.ked maly sam stoji je na celych nozkach obcas sa da na spicky ale zas naspät. ona si mysli ze takto bude mat skratene slachy a bude poskakovat ako pajko. ako jej to mam uz vysvetlit? ake mate skusenosti zo slavnym špičkovaním??? dakujem

lenka_samorin
3. aug 2017

so svokrami je niekedy ťažko 🙂 Ale aj ony sú mamy a keď jej povieš, že chcete obe pre tvoje dieťa to najlepšie a že vodenie za ruky u dieťaťa, ktoré ešte nevie samo chodiť, je na škodu veci, možno sa nechá presvedčiť.

danielitta6
3. aug 2017

@misscelaneous presne tak,suhlasim.Tiez som patrila k barefoot,dcerka ma plochu nohu,vsetci barefoot nadsenci radili kup jej bf topanky a do roka problem zmizne.Tak som ortopedom predpisane papuce a vlozky dala do skrine a hura na bf.Po roku takej obuvy sa stav jej nozicky ani o milimeter nezlepsil.Jasne ze sme na kontrole neboli pochvalene a mame predpisane nove topane.Tie jej budem uz o obuvat,pretoze ostatne kamosky co neboli blbe ako ja mali tiez pevnu orto obuv a ich deti maju ukazkove nohy,napravili sa im plochace.Cize aj k teme,nie vsetko co hovori svokra je kravina,pri druhom dietati som mudrejsia a hned isla do rakov - sirsieho strihu nech ma prsteky rozprestrene.A mladsia dcerka ma ukazkove labky. Starsiu som neobuvala v zaciatkoch vobec a mozno aj kvoli tomu som jej pototo nozicky a ma ploche,min.podla ortopeda

vlockasnehu
3. aug 2017

Drzim palce, nech sa dcerke nozciky daju do poriadku. A nerob si vycitky. Ja som mala ploche nohy, hoci som z generacie, ktorej este pred chodenim davali pevnu (z dnesneho hladiska priam neohybnu ) obuv s klenbou, opatkom aj podpatkom. A v obchodoch bola dostupna obuv len klasicka.

vlockasnehu
3. aug 2017

@bobana297
Daj svokre precitat tento clanok od kolegov zdravotnikov ;) a bude to mat cierne na bielom, ze ho nema vodit za ruky. Predsa nebude spochybnovat nazor odbornikov 🙂
http://www.poliklinikaprosek.cz/mapa-nejcastejs...

sense
3. aug 2017

Ak dieta nechodi...tak pevnu obuv nepotrebuje....a urcite nevodit za ruky a uz vobec nie stylom abymalo.dieta zdvihnute ruky.... a to ze jednisuza barefoot ini pevna obuv, pravda je niekde uprostred...nam lekarka vravela na makkom povtchurchu barefoitot, na pevnom ako dlazba a pod pevna obuv, a najlepsie to striedat...nasa ma valgozitua musi mat pevnu obuv, ale vsinam si ze aj barefoit deti maju probkemy s nozkami, takusto spickuju aj deti co choditko ani len nevideli nieto abyv nom sedeli...

pininka
3. aug 2017

Spickuje strasne vela deti a vobec to nemus byt kvoli chodaku a drzaniu za ruky. Ja som v chodaku nebola a spickovala som do troch rokov, moj starsi syn bol a tiez spickoval dost dlho, teraz chodi uplne normalne, mladsi tiez bol a nikdy nespickoval. Obaja su ortopedicky ok, s nohami ziaden problem. Ja som davala do chodaku detom pevne papucky, inak chodili doma bose, lebo sme mali koberce. Teraz mame plavajucu a mna z nej bolia nohy, takze dcerke budem isto davat nieco na nohy

deti95060810
3. aug 2017

špičkovanie sa rieši už pri väčších deťoch....vraj to robia autisti...mám to od neurológa

rusalkablack
3. aug 2017

@deti95060810 moj sef spickuje doteraz, ma 46 rokov... a dobre mu zasibava.. teraz si mi vnukla myslienku, ze asi nebude psychicky v poriadku...

novana
3. aug 2017

@deti95060810, jasné, že za špičkovanie sa nepovažuje, keď dieťa pri chôdzi niekto naťahuje... či to robia autisti neviem, ale poznám dve deti, 7 a 11 ročné, ktoré špičkujú, a nie sú autisti... tých diagnóz, kvôli ktorým deti špičkujú, je viac

denisa098
3. aug 2017

@bobana297 dietatko ktore spickuje musi mat naozaj pevnu obuv ,moja mala spickovala dlhsie a naozaj nam to kazala aj primarka v tetise a aj dalsie dve lekarky,daj na svokru troska,mala ked bola v ponozkach doma vecne spickovala,potom mala problem v topanockach ze zakopavala a padala,lebo sa na nich pokusala spickovat.Prve krocky dietatka,naozaj ziadny pavuk,nechaj nech zacne sam,samozrejme pridrz nech nespadne ale ma byt vysoka pata,nie neoohybna podrazka ale ani nie makka,my sme mali protetiku a chodi krasne,ma ukazkovu klenbu.Protetika ma viac druhov,su makksie aj tvrdsie,treba vyskusat .

unctadorg
4. aug 2017

@alexandraalexandrova pls riesila si aj s odbornikmi svoj stav chrbtice a klbov? Ja som pp porodea tak ma bolia klby a chrbtica ze je to katastrofa. Dostala som lieky a mam cvicit ale premyslam nad bf obuvou ci to nezlepsi moj stav. Nevies poradit?

unctadorg
4. aug 2017

Kazde dieta co este samo nechodi spickuje. Dieta sa musi naucit vertikalizovat co znamena najst polohu a udrzaviat rovnovahu v stoji. Ked bude sam chodit a spickovat potom to ries nie teraz.

mihula
4. aug 2017

@bobana297 ked pisše,že take mam na doma,ake mas na vonku?

bobana297
autor
4. aug 2017

@mihula ja mu ich moc neobuvam a na von nema teraz ked su take tepla mu nedavam