Nerozummiem rozprávanie 3,3 ročnej dcéry

miruskac
31. jan 2016

Moja 3,3 rocna dcera ked rozprava sama tak jej nic nerozumiet ze vobec nic ☹ ale ak ma pomne opakovat tak to poviem celkom pekne uz neviem co mm robit ,chodime ku pokopedicke ku neurologicke a zistili ze ma malu hlavicku ale nie je to nic vazne.rozprava napr,; aj jajja ajajan aja a cem pit. a jajjajajz aaaja maka papat posim posim spat. ☹ poradte mi kedy uz konecne zacene pekne rozpravat som s toho zufala ucim sa snou doma ale ked s ucime pekne opkuje pomne.uz sa aj pomali hambim chodit medzi ludi lebo je uz velka a nikto jej nic nerozumie.ake ste mali vy skusenosti z rozpravanim? dakujem

lucyliu
2. feb 2016

@dana_l ako pises, "ked je dieta velke a rozumovo vyspele", to sa ale neda merat vekom, je to individualne, hlavne u deti, ktore s recou maju problemy.
uz to vsetko riesime vyse 2 rokov, mame momentalne logopedku, co ma par desiatok rokov skusenosti a zatial vsetko, co nam poradila, fungovalo, takze ja s jej nazormi a postupmi suhlasim 🙂 a tu knihu o detskej reci napisali tiez odbornicky, ktore sa tomu intenzivne venuju.
ale ved to je jedno, vsak kazda pouzivajme metody, ktore nam vyhovuju, a ktore u nasich deticiek funguju a zaberaju, to je to hlavne😉

meusicka
3. feb 2016

@seahorse27 dakujem aj tak, mozno skusime aj my tu vatovu tycinku. ja rave kvoli jazykovej barieire este nechcem logopedicku, teraz mi nastupili deti do skolky a este to troska chce cas kym si jazyk osvoja. kedze su narodene kocom roka tak do skoly nastupuju aj tak s rocnym odkladom tak to nechcem zbytocne silit. som rada ze teraz uz aspon obcas je ochota ma vobec napodobnit, doteraz totiz bolo od nej len rezolutne NIE 🙄

seahorse27
3. feb 2016

@meusicka moja dcéra dávala jazyk pri vyslovovaní sykaviek medzi zuby, preto ta vatova tycinka🙂 Jasne, vy ste špeciálny prípad, ked ste v cudzine. Nechaj malú, nech aklimatizuje, osvojí di základy jazyka a potom riešte logopedičku. Teraz by jej asi ani nerozumela, ze co od nej chce.