Rozmaznaná 1,5-ročná dcérka

sabinka147
15. okt 2023

Moja jeden a pol ročná dcéra je veľmi rozmaznané neviem prečo... ja ju vôbec nerozmnazavam .. ako na to aby nebola taká rozmaznané? Stačí keď jej poviem aby prestala us začne plakať nemôžem jej nič povedať lebo začne plakať poraďte mi prosím

pribinak
15. okt 2023

@sabinka147 deti placu, to je normálne. Keď jej teraz nedáš hranice, len preto že plače, tak za pár rokov si s ňou neporadis a budeš mat veľký problém

stellarstar
15. okt 2023

@sabinka147 už nie us, musíš byť prísnejšia

sissy27
15. okt 2023

@sabinka147 od 1,5 r mas asi privelke ocakavania, ze okamzite pochopi a bez reci sa podriadi. Plac je u deti forma vyjadrovania sa. A nepises v com vidis rozmaznaznost, “aby prestala us” z toho je do placu aj mne 🙈🤷‍♀️

jesenzima
15. okt 2023

@sabinka147 moja dcéra má skoro 6, syn bude mať 3 a tiež majú také, že revú, keď im nie je po vôli. Rozmaznaní nie sú. Sú to deti. A deti revú. A také malé, ako máš ty, obzvlášť 😃

nika23t
15. okt 2023

@sabinka147 1 a pol ročne dieťa este nevie inak, ako smiať sa a plakať, keď sa jej niečo páči alebo nepáči. Naozaj neviem, čo od takého malého dieťatka chceš. Aby sa sama zahrala, najedla, prebalila a ani nepipla? A nejdem sa pýtať, koľko detí máš, ani koľko máš rokov.

viestta
15. okt 2023

Deti este nevedia vyjadrit nesuhlas a nevolu inac ako placom. Ked jej nie je po voli, tak place. To vobec neznamena, ze je rozmaznana. Dieta mas uplne v poriadku, ty mas neprimerane ocakavania.

thereisabear
15. okt 2023

@sabinka147 to je nízka frustračná tolerancia, úplne bežná u detí, nie rozmaznanosť.

struhanka
15. okt 2023

@sabinka147 Dieťa staré rok a pol nemôže byť rozmaznané. Neviem, čo si vlastne pod tým predstavujete. Skúste si naštudovať literatúru, ono v tom veku nie je ako dospelý človek, ktorý by mal vedieť ovládať svoje emócie. Skrátka ich naplno prejavuje a prežíva. Keď chce plakať, tak plače. Keď je nahnevané, je prirodzené, že sa zlostí a je frustrované. Ešte nechápe, čo znamená, že má prestať. Všetko sa len učí.

luciferka93
16. okt 2023

@sabinka147 maly bide mať 2 roky a tiez reve ked mu zakážem, alebo poviem ze to nesmie...musi vediet kde su hranice. Alebo ked si ma upratať to co vysypal (napr.chrumky) to je vtedy revu... Poreve pozbiera a potom si este aj zatlieska 😃😃

mimikarol
16. okt 2023

Rzmaznana? Veď je to ešte také mimino. Normálne reaguje aj na ton hlasu

andy37
16. okt 2023

1,5 ročné dieťa nemôže byť už rozmaznané. Mám 1,5r dcéru a tiež začína pekne prejavovať hnev keď nie je po jej. Tak je najvyšší čas ukázať, kde sú hranice.

sabinka147
autor
25. okt 2023

@nika23t
@sissy27 aké múdre ženy tu sú na koníku .. malý by ste učiť v škôlke alebo byť doktorkami.. robíte sa ze všetko viete ..možno nemáte ani deti a idete písať názor.. tu je ten koník aby sa tu písalo a milé dámy tam kde netreba tam sa nepchajte láskavo.. a radšej choďte variť 🫡🤣🤣🤣🤣

sissy27
26. okt 2023

@sabinka147 co konkretne ta tak zabolelo? Napisala som snad nieco, co nie je pravda? A ano, na koniku su aj naozaj mudre zeny, len nerozumiem, preco sa urazas miesto toho, aby si si nechala poradit a mozno sa nieco naucila. Clovek sa uci cely zivot a nikdy to nie je na skodu.

viestta
26. okt 2023

@sabinka147 dievčatá ti nenapísali nič zlé, v podstate každá co ti odpovedala napísala to isté. Máš malé dieťa s komunikačnými schopnosťami primeraným veku. Prispôsobiť sa máš ty, aby si pochopila jeho "reč", pretože dospelí to tak robia